Invicta Selenic 700

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #127651 από Stavrax
Απαντήθηκε από Stavrax στο θέμα Invicta Selenic 700

panos196 έγραψε:

degeor έγραψε: Πάντως 300€ που την έχει για πώληση δεν είναι η πρώτη φορά, τα τελευταία χρόνια στις εκπτώσεις ή στην χειμερινή περίοδο (θέρμανσης) τόσο την βάζει. Το βρίσκεις και με αναζήτηση στο google

το θέμα είναι αν αξίζει η να βάλω αλλα διακόσια και πάρω κάποια πιο καλή ...το σπίτι είναι χωρίς μόνωση 102 τετραγωνικά, εχω θέρμανση αέριο, εχω κτιστό τζάκι αλλά δεν το ανάβω γιατί καπνίζει και δεν ζεσταίνει, και το θέλω σαν συμπληρωματική θέρμανση, να το ανάβω το βράδυ κάποιες ώρες, η αν αποδίδει το ανάβω απο το πρωί και ενισχύω τα δωμάτια με αέριο το βράδυ...

Για να θερμαίνεται ο ενιαίος χώρος αρκεί. Το σημαντικό είναι η σωστή εγκατάσταση. Για να τα καταφέρεις να θερμαίνεις 100 τετραγωνικά μόνο με αερόθερμο τζάκι πρέπει να μπουν και αεραγωγοί άλλα και εστία με περισσότερα kW. Το κόστος σε μια τέτοια εγκατάσταση είναι πολύ μεγαλύτερο.


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #127696 από γιωργος

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #127701 από panos196
Απαντήθηκε από panos196 στο θέμα Invicta Selenic 700
μετά απο ψάξιμο διαπίστωσα οτι η εστία μινος δεν λέει , για την δική μου περίπτωση ..... και ακύρωσα την παραγγελία ..

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #127702 από liakjim
Απαντήθηκε από liakjim στο θέμα Invicta Selenic 700
Διαφωνώ.
Τί σε έκανε να το πιστεύεις αυτό.

Επίσης από την στιγμή που δεν έχεις μόνωση στο σπίτι , μήπως να μπείς στο "εξοικονομω"?

Παρουσίαση εγκατάστασης τζακιού εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=57920&Itemid=384

Ορθός Τρόπος Δοκιμής Τύπων Μπρικέτας εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=58124&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #127705 από panos196
Απαντήθηκε από panos196 στο θέμα Invicta Selenic 700

liakjim έγραψε: Διαφωνώ.
Τί σε έκανε να το πιστεύεις αυτό.

Επίσης από την στιγμή που δεν έχεις μόνωση στο σπίτι , μήπως να μπείς στο "εξοικονομω"?

oι κριτικές για το τζάκι δεν είναι και οι καλύτερες, επίσης το υπάρχων τζάκι που εχω, εχει 75 πόντους πλάτος , για να μπεί σαν κασέτα είναι πολύ μικρό, εκτός αν χαλάσω τελείως το παλιό κτιστό τζάκι και το κάνω απο την αρχή, με 2 κατοστάρικα επιπλέον βρίσκω κάτι καλύτερο...αν ηταν το Invicta Selenic 700 δεν θα αλλαζα γνώμη..αν εμπαινα στο εξοικονομώ θα αλλαζαν τα δεδομένα.
Last edit: 10 Χρόνια 3 Μήνες πριν by panos196.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #127710 από liakjim
Απαντήθηκε από liakjim στο θέμα Invicta Selenic 700
Πάντως εδώ μέσα , δεν έχει ακουστεί κάτι για τα minos. Ίσα 'ισα , μόνο καλά λόγια. Ποιές κριτικές λες?

Όσο για το παλιό τζάκι , ότι foyer και να βάλεις θα το γκρεμίσεις .
Το selenic έχει 609Ε δλδ τα διπλάσια!!!

Τί βρίσκεις με 200Ε πάνω?

Ψάξου για το "εξοικονομώ". Σϊγουρα θα σε καλύπτει για σπίτι χωρίς μόνωση.

Παρουσίαση εγκατάστασης τζακιού εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=57920&Itemid=384

Ορθός Τρόπος Δοκιμής Τύπων Μπρικέτας εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=58124&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.120 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ