Invicta Selenic 700

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #46701 από gikas
Απαντήθηκε από gikas στο θέμα Απ: Invicta Selenic 700
καλημερα σε ολους.ενεργειες για το μαυρισμα του τζαμιου που εκανα.αντικατασταθηκε το φουρφουρι με παγοδα για καλυτερο εφελκυσμο,μπηκαν υαλοκορδονα σε αναποδο π,δοκιμη με μπρικετες,αποτελεσμα το τζαμι μετα απο 1 ωρα θολουρα στο μπροστα και θολουρα στο πλαινο με αρκετα κοματια μαυριλας(το πλαινο παντα γινεται πολυ χειροτερο!!)τα ιδια και χειροτερα εγιναν με περσινο πουρναρι που μου εφερε φιλος απο το χωριο του.βοηθειααααααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #46754 από Μπάμπης
Απαντήθηκε από Μπάμπης στο θέμα Απ: Invicta Selenic 700

gikas έγραψε: καλημερα σε ολους.ενεργειες για το μαυρισμα του τζαμιου που εκανα.αντικατασταθηκε το φουρφουρι με παγοδα για καλυτερο εφελκυσμο,μπηκαν υαλοκορδονα σε αναποδο π,δοκιμη με μπρικετες,αποτελεσμα το τζαμι μετα απο 1 ωρα θολουρα στο μπροστα και θολουρα στο πλαινο με αρκετα κοματια μαυριλας(το πλαινο παντα γινεται πολυ χειροτερο!!)τα ιδια και χειροτερα εγιναν με περσινο πουρναρι που μου εφερε φιλος απο το χωριο του.βοηθειααααααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!


Εμένα μου το κάνει στην αρχή που είναι κρύο το τζάκι αλλά όχι πάντα, αν δω ότι καπνίζει ανοίγω κανά πόντο την πόρτα μέχρι να βγάλει καλή φλόγα για να έχει καλό ελκυσμό και μετά όλα καλά. Εννοείτε ότι τα ξύλα τα έχω όσο ποιο κοντά στην πλάτη μπορώ. Δεν έχω βάλει υαλοκόρδονο, απλά λασκάρισε ο μάστορας λίγο τις βίδες και έβαλε δυο μεταλλικά λαμάκια δεξιά και αριστερά.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #46761 από house
Απαντήθηκε από house στο θέμα Απ: Invicta Selenic 700

DrNick έγραψε: Εγω το πηγα το ενα το μοτερ στο υπογειο , τωρα ακουω μονο το ψυγειο στο σπιτι
Κάτσε-κάτσε!κι εγώ για το βεντιλατέρ διπλής αναρρόφησης μιλάω που συνήθως μπαίνει κάτω από το foyer.Τι είναι η ηχοπαγίδα και τι ο ηχοαπορροφητικός αγωγός;Πού μπορώ να δώ δείγματα και πώς τοποθετούνται;


To μοτερ διπλης αναροφησης , που μπαινει απο κατω απ το τζακι , δεν μπορει να μονωθει !
Το μοτερ αυτο , πρεπει να μπαινει στον πατο , και να χτηπαει στην πλατη του τζακιου !
Διαφορετικα , μπορει εκει να παει καποιος αγωγος , ο οποιος να ειναι συνδεδεμενος με μοτερ μεσα σε κουτι ! Το κουτι αυτο κανει την ηχοαποροφηση απο τον φορηβο του μοτερ !
Αν απο εκει και περα ακουγετε το μοτερ μεσα απ τον αεραγωγο ( το οποιο συμβαινει παντα ) Τοτε μπορουμε να βαλουμε ηχοπαγιδα !


Αν στην εισαγωγη δεν μπαινει ουτε αυτο , τοτε μπορουμε να βαλουμε ηχοαποροφητικο αεραγωγο ,αναμεσα στο μοτερ και το τζακι


ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΚΡΥΟ ΑΕΡΑ !!!!και για την εισαγωγη ! οχι οτι δεν μπαινουν και μετα , αλλα που να βρεις για ζεστο αερα !
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by house.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #46975 από sofia75
Απαντήθηκε από sofia75 στο θέμα Απ: Τζάκια Ενεργειακά
πριν λιγες μερες εγινε η εγκατασταση του invicta 700gv θα σας πω με λιγα λογια πως εγινε η εγκατασταση γιατι δεν εχω την αναμενομενη ζεστη γκρεμιστηκε η προσοψη του τζακιου και η εστια τοποθετηθηκε στην βαση του παλιου τζακιου εγινε επενδυση με πετροβαμβακα και συνδεθηκε ο εναλλακτης με ευκαμπτο σωληνα με την καμιναδα ο αερας ερχεται απο εξω και απο τον εναλλακτη το μοτερ στελνει αερα στον κατω οροφο ο επανω οροφος ζεσταινεται με την φυσικη ροη αυτα που εχει βαλει για την εξαγωγη του αερα ειναι γρυλιες και οχι περσιδες το προβλημα ειναι οτι με την υπαρχουσα εξωτερικη θερμοκρασια δεν εχει και την τρελη ζεστη στον επανω οροφο ενω στον κατω οροφο ενω στον κατω οροφο δραμα η κατασταση τι μπορει να συμβαινει?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #46993 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Απ: Τζάκια Ενεργειακά
Τι διατομές βάλατε για την φυσική ροή?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #47003 από DrNick
Απαντήθηκε από DrNick στο θέμα Απ: Invicta Selenic 700

house έγραψε:

DrNick έγραψε: Εγω το πηγα το ενα το μοτερ στο υπογειο , τωρα ακουω μονο το ψυγειο στο σπιτι
Κάτσε-κάτσε!κι εγώ για το βεντιλατέρ διπλής αναρρόφησης μιλάω που συνήθως μπαίνει κάτω από το foyer.Τι είναι η ηχοπαγίδα και τι ο ηχοαπορροφητικός αγωγός;Πού μπορώ να δώ δείγματα και πώς τοποθετούνται;


To μοτερ διπλης αναροφησης , που μπαινει απο κατω απ το τζακι , δεν μπορει να μονωθει !
Το μοτερ αυτο , πρεπει να μπαινει στον πατο , και να χτηπαει στην πλατη του τζακιου !
Διαφορετικα , μπορει εκει να παει καποιος αγωγος , ο οποιος να ειναι συνδεδεμενος με μοτερ μεσα σε κουτι ! Το κουτι αυτο κανει την ηχοαποροφηση απο τον φορηβο του μοτερ !
Αν απο εκει και περα ακουγετε το μοτερ μεσα απ τον αεραγωγο ( το οποιο συμβαινει παντα ) Τοτε μπορουμε να βαλουμε ηχοπαγιδα !


Αν στην εισαγωγη δεν μπαινει ουτε αυτο , τοτε μπορουμε να βαλουμε ηχοαποροφητικο αεραγωγο ,αναμεσα στο μοτερ και το τζακι


ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΚΡΥΟ ΑΕΡΑ !!!!και για την εισαγωγη ! οχι οτι δεν μπαινουν και μετα , αλλα που να βρεις για ζεστο αερα !

Αυτά υποτίθεται ότι αντέχουν μέχρι 120 βαθμούς (www.kaffe.gr/product.asp?catid=210)για δες τα και πες μου

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.121 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ