Invicta Selenic 700

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #124768 από str1979
Απαντήθηκε από str1979 στο θέμα Invicta Selenic 700
καλησπέρα χρόνια πολλά και καλές γιορτές :cheer:

Το invicta μου φέτος δεν άναψε καθόλου οπότε είναι καθαρό :P
Απο τις 2 προηγούμενες χρονιές όμως που το λειτουργούσα 24/7 ως κύρια θέρμανση, θυμάμαι οτι το "πρόβλημα" με το μαυρισμένο τζάμι το έλυνα με το να του δώσω γκάζια για κάνα 2 ωριτσες.
Η εστία ανέβαζε τρέλες θερμοκρασίες και λόγω πυρόλυσης καθάριζαν τα πάντα μέσα στην εστία όπως και το τζάμι.
Δεν το δοκιμάζεται με μερικές μπρικετες (εάν δεν έχετε αρκετά ξερά ξύλα) να δείτε αν θα καθαρίσει?

Invicta Compact 700
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": row5

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #124779 από row5
Απαντήθηκε από row5 στο θέμα Invicta Selenic 700

Στελιος1 έγραψε: Κε Στέλλιο το τζάκι αυτό είναι με τα καλά του και με τα αρνητικά του.
Η οποιαδήποτε βοήθεια ανθρώπων που κατέχουν καλά το θέμα με κατάθεση των γνώσεων τους,όπως καλή ώρα εσύ,είναι καλοδεχούμενη και αυτό είναι και το νόημα του φόρουμ.
Η υπόλοιπη φιλολογία δεν νομίζω να βοηθάει σε κάτι.
Καλές γιορτές με υγεία και δύναμη...


Μπορεις να με λες κ. Φιλιππιδη, η σκετο Στελιο, η κυρ Στελιο, οχι ομως.. κου.. ε.. Στελιο, (αυτα περι φιλολογιας).
Αν θεωρησουμε και δεχθουμε οτι μας βλεπουν σαν καυμενους ιθαγενεις που αγοραζουν την περισεια τους αρκει να γυαλιζει τοτε παμε οπως ακριβως μας αξιζει!
Οσο γαι το νοημα ενος φορουμ ασε με να εχω διαφορετικη γνωμη απο εσενα.
Καλες γιορτες με υγεια και δυναμη...[/quote]

1. Το κε είναι συντομογραφία του κύριε,αν θιχτήκατε ζητάω συγγνώμη,δεν ήταν αυτή η πρόθεση μου (αυτό περί φιλολογίας).
2. Ο καθένας αγοράζει ανάλογα με το τι αντέχει η τσέπη του,αν αυτό είναι αιτία χλευασμού του,να με συμπαθάτε,διαφωνούμε.
3. Σαφώς και έχετε το δικαίωμα να έχετε την προσωπική σας άποψη γιά το φόρουμ.
4. Δεν έχω καταλάβει γιατί ενοχλείστε τόσο με το ότι κάποιοι αγόρασαν ένα οικονομικό τζάκι με το οποίο ζεσταίνουν ικανοποιητικά το σπίτι τους.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #124958 από Axilleas
Απαντήθηκε από Axilleas στο θέμα Invicta Selenic 700
Στελιος1 & row5
Mε συγχωρείτε για την παρέμβασή μου – με κίνδυνο όποιος μπλέκει με τα πίτουρα να τον τρώνε οι κότες - αλλά αυτό που ξεκινήσατε, χωρίς κακή πρόθεση, ο καθένας σας να οδηγήσει σε παρεξήγηση. :(
Το ξέρετε ότι η ανταλλαγή μηνυμάτων, χωρίς προσωπική επαφή εγκυμονεί τον παραπάνω κίνδυνο και δεν είναι το καλύτερο γι αυτό το Block που τόσα πρόσφερε αλλήλους.
Ας υπάρξει σύνεση και αυτοσυγκράτηση και ας ξεκινήσουμε τη νέα χρονιά με καινούργιες ιδέες- προτάσεις- λύσεις. :)
Χρόνια πολλά και καλά, ευτυχισμένος ο νέος χρόνος σε όλα τα μέλη. :) :)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #124970 από Axilleas
Απαντήθηκε από Axilleas στο θέμα Invicta Selenic 700

row5 έγραψε:

Axilleas έγραψε:

liakjim έγραψε: Στο μονόφατσο που έχω το έχω λύσει με το ανάποδο Π με υαλοκόρδονο.


Εχω το ίδιο πρόβλημα σε μονόφατσο.
Με το Π που έβαλες, η πόρτα πώς κλείνει? Τι διατομές έχει? Αν μπορείς ανέβασε μια φωτό γιατί έχω βαρεθεί να το καθαρίζω(χρήσιμες οι εφημερίδες). Μαυρίζει όταν έχω σχεδόν κλειστό τον αέρα.


Δεν επηρεάζει το υαλοκόρδονο το κλείσιμο της πόρτας γιατί μπαίνει ανάμεσα από το τζάμι και την έσωτερική πλευρά της πόρτας.
Δοκίμασε και με λεπτές ροδέλες,έχει καλό αποτέλεσμα,εγώ έλυσα σε μεγάλο ποσοστό το πρόβλημα αλλά δεν είμαι 100% ευχαριστημένος και το ψάχνω ακόμα.


liakjim: Η πόρτα σου πού εφαρμόζει? στο χείλος ή στο υαλοκορδόνι που έβαλες? Προφανώς στο υαλο/νι.Στη φωτό δείχνω που εφαρμόζει η δική μου πόρτα.Οπότε η απόσταση απ το υαλο/νι έως την κάσα της πόρτας έχει μια απόσταση ~3εκ.που δεν καλύπτονται απ το πάχος του κορδονιού.Εάν σε κατάλαβα. :dry:





row5: Το μαυρισμα που έχει το τζάμι σου είναι αφού έβαλες τις ροδέλες? Εάν ναι πριν πόσο σε μαυριζε αδερφέ ? :( Η κατανάλωσή σου μετά ανέβηκε αρκετά? παραθέτω και μια φωτό με τα χάλια τα δικά μου στο μαυρισμα καθημερινά... :angry:

Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #124972 από liakjim
Απαντήθηκε από liakjim στο θέμα Re:Invicta Selenic 700
Το ανάποδο Π απο υλακορδονο μπαίνει ανάμεσα στο τζαμι κ το πλαίσιο της πόρτας . Δηλαδή ουσιαστικά με την τοποθέτηση του , το τζάμι δεν εφάπτεται γύρω γύρω παντού αλλα αφήνει στην πάνω ακμή ένα πολυ μικρό κενό μέσα απο το οποίο περνάει ο αέρας .
Αποτέλεσμα να καθαρίζω μια φορά την εβδομάδα με καθημερινό 6ωρο άναμμα .
Ελπίζω να κατάλαβες .


Sent from my iPod touch using Tapatalk 2

Παρουσίαση εγκατάστασης τζακιού εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=57920&Itemid=384

Ορθός Τρόπος Δοκιμής Τύπων Μπρικέτας εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=58124&Itemid=384
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Axilleas

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #124979 από Axilleas
Απαντήθηκε από Axilleas στο θέμα Re:Invicta Selenic 700

liakjim έγραψε: Το ανάποδο Π απο υλακορδονο μπαίνει ανάμεσα στο τζαμι κ το πλαίσιο της πόρτας . Δηλαδή ουσιαστικά με την τοποθέτηση του , το τζάμι δεν εφάπτεται γύρω γύρω παντού αλλα αφήνει στην πάνω ακμή ένα πολυ μικρό κενό μέσα απο το οποίο περνάει ο αέρας .
Αποτέλεσμα να καθαρίζω μια φορά την εβδομάδα με καθημερινό 6ωρο άναμμα .
Ελπίζω να κατάλαβες .


Sent from my iPod touch using Tapatalk 2


Ναι, τώρα το κατάλαβα.Η φωτό μ εδωσε την εντύπωση ότι εφάπτεται στην κάσα της πόρτας, στο τζάκι δηλαδή.Ευχαριστώ και καλή χρονιά.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.155 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ