Invicta Selenic 700

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #124340 από liakjim
Απαντήθηκε από liakjim στο θέμα Invicta Selenic 700
Στο μονόφατσο που έχω το έχω λύσει με το ανάποδο Π με υαλοκόρδονο.

Το πλαινό από ότι βλέπω έχει και αυτό βίδες www.invicta-sa.com/portail/images/storie...echniques/676901.pdf
Εκεί δοκίμασες να βάλεις ροδέλες ή ανάποδο Π?

Παρουσίαση εγκατάστασης τζακιού εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=57920&Itemid=384

Ορθός Τρόπος Δοκιμής Τύπων Μπρικέτας εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=58124&Itemid=384
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": row5

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #124381 από Axilleas
Απαντήθηκε από Axilleas στο θέμα Invicta Selenic 700

liakjim έγραψε: Στο μονόφατσο που έχω το έχω λύσει με το ανάποδο Π με υαλοκόρδονο.

Το πλαινό από ότι βλέπω έχει και αυτό βίδες www.invicta-sa.com/portail/images/storie...echniques/676901.pdf
Εκεί δοκίμασες να βάλεις ροδέλες ή ανάποδο Π?


Εχω το ίδιο πρόβλημα σε μονόφατσο.
Με το Π που έβαλες, η πόρτα πώς κλείνει? Τι διατομές έχει? Αν μπορείς ανέβασε μια φωτό γιατί έχω βαρεθεί να το καθαρίζω(χρήσιμες οι εφημερίδες). Μαυρίζει όταν έχω σχεδόν κλειστό τον αέρα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #124390 από liakjim
Απαντήθηκε από liakjim στο θέμα Invicta Selenic 700

Axilleas έγραψε: Εχω το ίδιο πρόβλημα σε μονόφατσο.
Με το Π που έβαλες, η πόρτα πώς κλείνει? Τι διατομές έχει? Αν μπορείς ανέβασε μια φωτό γιατί έχω βαρεθεί να το καθαρίζω(χρήσιμες οι εφημερίδες). Μαυρίζει όταν έχω σχεδόν κλειστό τον αέρα.


new.energ.gr/index.php?option=com_kunena...limitstart=45#115745

Παρουσίαση εγκατάστασης τζακιού εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=57920&Itemid=384

Ορθός Τρόπος Δοκιμής Τύπων Μπρικέτας εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=58124&Itemid=384
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Axilleas

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #124397 από row5
Απαντήθηκε από row5 στο θέμα Invicta Selenic 700
@liakjim
Στην πόλη μου δεν βρήκα υαλοκόρδονο, το πρόβλημα στο μπροστινό τζάμι το έλυσα με ροδελίτσες, στο πλαινό όμως δεν τα έχω καταφέρει ,ακόμη δοκιμάζω,πού θα πάει θα την βρούμε την άκρη,σε ευχαριστώ πάντως.
Last edit: 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν by row5.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #124402 από row5
Απαντήθηκε από row5 στο θέμα Invicta Selenic 700

Axilleas έγραψε:

liakjim έγραψε: Στο μονόφατσο που έχω το έχω λύσει με το ανάποδο Π με υαλοκόρδονο.

Το πλαινό από ότι βλέπω έχει και αυτό βίδες www.invicta-sa.com/portail/images/storie...echniques/676901.pdf
Εκεί δοκίμασες να βάλεις ροδέλες ή ανάποδο Π?


Εχω το ίδιο πρόβλημα σε μονόφατσο.
Με το Π που έβαλες, η πόρτα πώς κλείνει? Τι διατομές έχει? Αν μπορείς ανέβασε μια φωτό γιατί έχω βαρεθεί να το καθαρίζω(χρήσιμες οι εφημερίδες). Μαυρίζει όταν έχω σχεδόν κλειστό τον αέρα.


Δεν επηρεάζει το υαλοκόρδονο το κλείσιμο της πόρτας γιατί μπαίνει ανάμεσα από το τζάμι και την έσωτερική πλευρά της πόρτας.
Δοκίμασε και με λεπτές ροδέλες,έχει καλό αποτέλεσμα,εγώ έλυσα σε μεγάλο ποσοστό το πρόβλημα αλλά δεν είμαι 100% ευχαριστημένος και το ψάχνω ακόμα.
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #124458 από Στελιος1
Απαντήθηκε από Στελιος1 στο θέμα Invicta Selenic 700
Ειναι πολυ απλο το ζητημα να μην υπηρχε το ''προβλημα?" αυτο στο μπεστ σελερ σελενικ (αλλα και σε αλλα περιοπτα τζακια που μαυριζουν τζαμι).
Ενα μερος του αερα για καυση (εξωτερικος η εσωτερικος, η μισος μισος χρειαζεται εκαστοτε να ειναι αυτος..δεν εχει σημασια) θα προβλεποταν να εισερχεται απο πανω κ οχι ολος μονον απο κατω και τοτε με τα "μοχλουδια" θα το ρυθμιζε ο καθενας αναλογα με τ αναγκες του. Σιγα το επιτευγμα και το κατορθωμα! Λετε να μην ειναι εστι? Λετε να μην το ξερουν αυτο αυτοι? Αλλα οσο ο Ελληνας επιμενει την απαξιωση του απ αυτους να την θεωρει πλεονεκτημα και αφορμη να εκφρασει το δηθεν πηγαιο δαιμονιο του, (αυτους ρε παιδια οι γιαπωνεζοι τους φωναξαν για το πυρηνικο ατυχημα που επαθαν, το σελενικ δεν ξερουν να βελτιωσουν και περιμενουν εμας?) και την υποτιθεμενη (απ αυτον παλι ετσι, απ τον Ελληνα και ΜΟΝΟΝ απ αυτον!) εφευρετικοτητα του καλα κανουν!
Οχι τοσο κενο ο ενας, τοσο κενο ο αλλος, τοσο σφιξε τ βιδα αλλα προσεχε μην σπασει.. Τρελα!
Αμα το σπιτι μπαζει, τοτε ετσι οπως το κανετε με πατεντες θα δουλεψει, αμα δεν μπαζει γιατι να μπει αερας απο κει και να κανει αεροκουρτινα? Η αεροκουρετινα δουλευει αψογα και παντου ΜΟΝΟΝ με εξωτερικο αερα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.121 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ