Invicta Selenic 700

Περισσότερα
10 Χρόνια 7 Μήνες πριν #111300 από pontios74
Απαντήθηκε από pontios74 στο θέμα Invicta Selenic 700
εγω έχω βάλει στο παταράκι απο την κάτω μεριά τον στρωτήρα(άν ονομαζεται έτσι )των 3 εκ.αλλα θέλει λίγο άνοιγμα γιατι μπαίνει ίσα ίσα και μπορεί να σκιστει καμμια ακρη αλλιώς βάλε λίγο αλουμινοταινια για να στηριχτεί στον στρωτήρα ο πετροβάμβακας ή βρές κανένα αλουμινένιο-σιδερενιο κομάτι παχους 2 εκ και με καποιον τροπο βιδωσε τον στον στρωτηρα να μειωθει το κενό.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 7 Μήνες πριν #111303 από row5
Απαντήθηκε από row5 στο θέμα Invicta Selenic 700
Stavrax,Αστέρη και όποιος άλλος κατέχει καλά το θέμα,πριν λίγες μέρες στο Λ/Μ αυτή ήταν η εσωτερική εικόνα σε τζάκι Invicta 700.
Επειδή είμαι στο "παρά μισό" να το αγοράσω και γιά να αποφύγω κακοτοπιά,πείτε μου σας παρακαλώ είναι φυσικό να περισσεύει αυτή η κόλλα ή ότι άλλο είναι αυτό το υλικό;
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 7 Μήνες πριν #111305 από pontios74
Απαντήθηκε από pontios74 στο θέμα Invicta Selenic 700
Και σε εμενα περισευε κόλα άστην όπως είναι δεν παθαίνει τίποτα !είναι απο τα σφραγίσματα σε κάποια σημεία τους έπεσε λιγο παραπανω κολα.
Επίσης οι εστίες που έχει στο ράφι είναι πολυ ταλαιπωρημενες μπορει και να ερχονται χωρις κουτι κι εγω οταν την πηρα η συσκευασμενη ηταν σε πολυ καλυτερη κατασταση απο αυτη της εκθεσης μονο να την ανοιξεις και να την τσεκαρεις επι τοπου για κανενα ραισμα! ή μη λειπει καμμια βιδα!
Last edit: 10 Χρόνια 7 Μήνες πριν by pontios74.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": row5

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 7 Μήνες πριν #111403 από thanasis65
Απαντήθηκε από thanasis65 στο θέμα Invicta Selenic 700
@caftis Καλησπέρα, σίγουρα τα μεταλικά στοιχεία δημιουργούν θερμογέφυρες, εγω στην δική μου κατασκευή χρησιμοποίησα διπλή γυψοσανίδα τοποθέτησα τον πετροβάμβακα με βίδες μέσα απο την εσωτερική γυψοσανίδα και για να μη υπάρχει ενδεχόμενο διαφυγής ινών πετροβάμβακα επένδυσα όλο το εσωτερικό του θερμοθάλαμου με φύλο αλουμινίου 0,6 χιλιοστών. Τα επιπλέον υλικά μου κόστισαν: 100€ τα φύλα αλουμινίου, περίπου 12€ η επιπλέον πυράντοχη γυψοσανίδα, και 10-15€ τα υλικά στήριξης βίδες σιλικόνη κλπ, σύνολο περίπου 130€ αλλά πιστεύω αξίζει τον κόπο. Αυτή την στιγμή είμαι στην φάση τοποθέτησης της εστίας και των καπναγωγών οπότε ελπίζω τις επόμενες μέρες να κάνω αναλυτική παρουσίαση με φωτοφραφικό υλικό

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 7 Μήνες πριν #111405 από alex_nous
Απαντήθηκε από alex_nous στο θέμα Invicta Selenic 700
Θανάση πολύ καλή σκέψη! Άντε να τελειώνεις και εσύ να ζεσταθεί το κοκαλάκι σου φτηνά! Περιμένουμε φωτογραφίες!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 7 Μήνες πριν #111415 από caftis
Απαντήθηκε από caftis στο θέμα Re:Απ: Invicta Selenic 700

thanasis65 έγραψε: @caftis Καλησπέρα, σίγουρα τα μεταλικά στοιχεία δημιουργούν θερμογέφυρες, εγω στην δική μου κατασκευή χρησιμοποίησα διπλή γυψοσανίδα τοποθέτησα τον πετροβάμβακα με βίδες μέσα απο την εσωτερική γυψοσανίδα και για να μη υπάρχει ενδεχόμενο διαφυγής ινών πετροβάμβακα επένδυσα όλο το εσωτερικό του θερμοθάλαμου με φύλο αλουμινίου 0,6 χιλιοστών. Τα επιπλέον υλικά μου κόστισαν: 100€ τα φύλα αλουμινίου, περίπου 12€ η επιπλέον πυράντοχη γυψοσανίδα, και 10-15€ τα υλικά στήριξης βίδες σιλικόνη κλπ, σύνολο περίπου 130€ αλλά πιστεύω αξίζει τον κόπο. Αυτή την στιγμή είμαι στην φάση τοποθέτησης της εστίας και των καπναγωγών οπότε ελπίζω τις επόμενες μέρες να κάνω αναλυτική παρουσίαση με φωτοφραφικό υλικό

δλδ ο θάλαμος αποτελείται απο αλουμίνιο το οποίο ακουμπάει στην γύψο σανίδα? Καλό αυτό γιατί κάνει και καλύτερη αντανάκλαση η θερμότητα. Πως έπιασες το αλουμίνιο στην γυψοσανιδα?

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.136 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ