Τοποθέτηση αεραγωγών σε κασσέτα

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #35130 από rivol
Απαντήθηκε από rivol στο θέμα Τοποθέτηση αεραγωγών σε κασσέτα
Αν έχει στόμια για αέρα από πάνω θα σου πρότεινα να τα βάλεις για να έχεις καλύτερη διασπορά του αέρα.

Εγώ στην δικιά μου τα έβαλα και μάλιστα όρθια και ο αέρας φεύγει 80 μοίρες δεξιά και αριστερά αντίστοιχα και ζεσταίνει τον χώρο πολύ ομοιόμορφα.

Αλέξης

Συνημμένα:
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by rivol.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #35429 από GGEOR7777
Απαντήθηκε από GGEOR7777 στο θέμα Τοποθέτηση αεραγωγών σε κασσέτα

Sv9fbs έγραψε: Γεια σας...
Είμαι νέος στο forum και σας καλοσορίζω. Εχω μάθει αρκετά πράγματα από τις συζητήσεις σας και θα ήθελα να θέσω το παρακάτω ερώτημα που ίσως και να έχει απαντηθεί. Την επόμενη βδομάδα θα μετατρέψει ενας μάστορας το απλό μου τζάκι σε ενεργειακό με την τοποθέτηση κασσέτας. Η κασσέτα που θα μπει είναι της Edil Kamin η Ecostar η 13 KW με τα ανεμιστηράκια και με ρώτησε αυτός που θα τοποθετήσει το τζάκι που να βάλει τις 2 περσίδες πάνω στην γυψοσανίδα. Εγώ δεν ήξερα να του απαντήσω και του ειπα στην τύχη βάλε τις από αριστερά και από δεξια και στη μέση μην βάλεις περσίδα( το τζάκι είναι όπως την φωτογραφία με 3 πλευρές αλλά τα πλαινα του δικό μου τζακιού είναι λίγο πιο φαρδια ). Αυτό είναι σωστό που του είπα ? Επίσης βλέπω σε φωτοφραφίες ότι κάποιες περσίδες είναι χαμηλά τοποθετημένες δηλαδή κοντά στην εστία και άλλες κοντά στο ταβάνι. Ποιό ειναι το σωστό ? Ο τεχνικός μου είπε κοντά στο τζάκι. Χρειάζεται να προσέξω κάτι άλλο εκτός την Inox καμινάδα ? Σας ευχαριστώ.
Φιλε Sv9fbs,
διαβασε εδω..
www.energ.gr/j15/index.php?option=com_ku...3&id=18324&Itemid=53






Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #35430 από GGEOR7777
Απαντήθηκε από GGEOR7777 στο θέμα Τοποθέτηση αεραγωγών σε κασσέτα

GGEOR7777 έγραψε:

Sv9fbs έγραψε: Γεια σας...
Είμαι νέος στο forum και σας καλοσορίζω. Εχω μάθει αρκετά πράγματα από τις συζητήσεις σας και θα ήθελα να θέσω το παρακάτω ερώτημα που ίσως και να έχει απαντηθεί. Την επόμενη βδομάδα θα μετατρέψει ενας μάστορας το απλό μου τζάκι σε ενεργειακό με την τοποθέτηση κασσέτας. Η κασσέτα που θα μπει είναι της Edil Kamin η Ecostar η 13 KW με τα ανεμιστηράκια και με ρώτησε αυτός που θα τοποθετήσει το τζάκι που να βάλει τις 2 περσίδες πάνω στην γυψοσανίδα. Εγώ δεν ήξερα να του απαντήσω και του ειπα στην τύχη βάλε τις από αριστερά και από δεξια και στη μέση μην βάλεις περσίδα( το τζάκι είναι όπως την φωτογραφία με 3 πλευρές αλλά τα πλαινα του δικό μου τζακιού είναι λίγο πιο φαρδια ). Αυτό είναι σωστό που του είπα ? Επίσης βλέπω σε φωτοφραφίες ότι κάποιες περσίδες είναι χαμηλά τοποθετημένες δηλαδή κοντά στην εστία και άλλες κοντά στο ταβάνι. Ποιό ειναι το σωστό ? Ο τεχνικός μου είπε κοντά στο τζάκι. Χρειάζεται να προσέξω κάτι άλλο εκτός την Inox καμινάδα ? Σας ευχαριστώ.





Φιλε Sv9fbs,
διαβασε εδω..
www.energ.gr/j15/index.php?option=com_ku...3&id=18324&Itemid=53






Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.069 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ