Μετατροπή τζακιού

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #33714 από APROF
Μετατροπή τζακιού δημιουργήθηκε από APROF
Καλησπέρα σε όλους, νέος στο forum αν και το διαβάζω πολύ καιρό και μπράβο σε όλους εδώ μέσα γιατί είναι μια πολύ καλή πηγή πληροφοριών. Ας μπω στο ψητό, έχω τζάκι μαντεμένιο με 2 αεραγωγούς απο πάνω και διακόπτη ενεργοποίησής τους, χωρίς τζαμί ,(κατασκευή από μάστορα). Η απορία μου είναι, επειδή έχω ακούσει πολλά θετικά για μπριγκέτες και ότι δεν θα κάνει σωστή καύση σε εμένα (λόγω έλλειψης τζαμιού, μάλλον), να αλλάξω κάτι ή να συνεχίσω με καυσόξυλα?
ευχαριστώ
Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by KERBEROS.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #33728 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Απ: Μετατροπή τζακιού
Το ερώτημα ποιό είναι, η μετατροπή του τζακιού όπως λέει ο τίτλος, ή η αλλαγή καυσίμου όπως λες στο κείμενο?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #33773 από APROF
Απαντήθηκε από APROF στο θέμα Απ: Μετατροπή τζακιού
Γεια σου Αστέρη. από ότι διαβάζω στο forum το κλειστού τύπου ενεργειακό έχει πολύ μεγαλύτερη απόδοση και έτσι το ερώτημα μου είναι τι να κάνω για να έχω καλύτερη απόδοση? Μπορεί να μετατραπεί σε κλειστού τύπου ενεργειακό? και αν ναι τι χρειάζεται? ή πρέπει να το αλλάξω όλο?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #33793 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Απ: Μετατροπή τζακιού
Όταν σήμερα με 450€ παίρνεις καινούργιο ενεργειακό, δεν είναι ερώτημα τι να κάνεις...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #33898 από APROF
Απαντήθηκε από APROF στο θέμα Απ: Μετατροπή τζακιού

Asteris έγραψε: Όταν σήμερα με 450€ παίρνεις καινούργιο ενεργειακό, δεν είναι ερώτημα τι να κάνεις...



Καλημέρα και ευχαριστω Αστέρη για τις απαντήσεις σου. που θελω να καταλήξω ειναι greek πατεντα ή οχι να τοποθετηθει πόρτα μποστα στο τζακι ωστε να αυξηθει η αποδοση? και αν ναι που την βρίσκω? :dry: :whistle: :dry:
Απλα δεν μπορω να καταλαβω, πως γινετε το τζακι να ειναι μαντεμενιο με αεραγωγους (δλδ ενεργειακο) και να μην εχει πορτα.... :blush:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #33901 από rivol
Απαντήθηκε από rivol στο θέμα Απ: Μετατροπή τζακιού
Έχεις και περσίδα χαμηλά εσωτερικά η εξωτερικά που επικοινωνεί με τον χώρο πάνω από την φούσκα και τις περσίδες που βρίσκονται εκεί?

Αλέξης

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.063 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ