Αεραγωγοί

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #48837 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Απ: Αεραγωγοί
για να μην μπερδευομαστε μιλαμε για αεραγωγους ζεστου αερα κι οχι καυσαερια σωστα?

το αρμαφλεξ αποκλειεται να σου ειπε 1 ευρω το μετρο για Φ100 ,,,καποιος δεν καταλαβε σωστα ,τιμες μπορεις να βρεις καισ το ιντερνετ ενδεικτικα

η πιο "καλη" λυση ειναι ευθεις αεραγωγοι γαλβανισμενοι και την μονωση την κανεις μονος σου με φυλο πετροβαμβακα 3 εκ παχος με αλουμινιο μερικες ταινιες και συρμα ...


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #48838 από maraxil
Απαντήθηκε από maraxil στο θέμα Απ: Αεραγωγοί

androutso έγραψε:

androutso έγραψε:

maraxil έγραψε: Tα μοτερακια δεν εχουν την δυναμη να στειλουν τον αερα κατω καθως ο ζεστος αερας παει πανω..Τους εστειλα mail και περιμενω απαντηση

Έχω στείλει και εγώ. Δεν έχω ακόμα απάντηση και περιμένω και από την μεταφορική απάντηση. Είναι αυτή που χρησιμοποίησα πέρυσι να φέρω τον λέβητα μου από Τσεχία


Εχω Τελικο κοστος για 2 ATC 400. 2 Χ 142,76 + 82 μεταφορα = 367,52/2= 183,76 το κοματι
Εγω ειμαι οκ. Αν θελεις το προχωραμε το τηλ μου ειναι 6947276081 σταθερο 2610521047 Νικος


κ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #48841 από maraxil
Απαντήθηκε από maraxil στο θέμα Απ: Αεραγωγοί

maraxil έγραψε:

androutso έγραψε:

androutso έγραψε:

maraxil έγραψε: Tα μοτερακια δεν εχουν την δυναμη να στειλουν τον αερα κατω καθως ο ζεστος αερας παει πανω..Τους εστειλα mail και περιμενω απαντηση

Έχω στείλει και εγώ. Δεν έχω ακόμα απάντηση και περιμένω και από την μεταφορική απάντηση. Είναι αυτή που χρησιμοποίησα πέρυσι να φέρω τον λέβητα μου από Τσεχία


Εχω Τελικο κοστος για 2 ATC 400. 2 Χ 142,76 + 82 μεταφορα = 367,52/2= 183,76 το κοματι
Εγω ειμαι οκ. Αν θελεις το προχωραμε το τηλ μου ειναι 6947276081 σταθερο 2610521047 Νικος


Moυ απαντησαν κι εμενα και ειπαν πως δεν στελνουν εμπορευματα στην Ελλαδα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #48848 από androutso
Απαντήθηκε από androutso στο θέμα Απ: Αεραγωγοί

maraxil έγραψε:

maraxil έγραψε:

androutso έγραψε:

androutso έγραψε:

maraxil έγραψε: Tα μοτερακια δεν εχουν την δυναμη να στειλουν τον αερα κατω καθως ο ζεστος αερας παει πανω..Τους εστειλα mail και περιμενω απαντηση

Έχω στείλει και εγώ. Δεν έχω ακόμα απάντηση και περιμένω και από την μεταφορική απάντηση. Είναι αυτή που χρησιμοποίησα πέρυσι να φέρω τον λέβητα μου από Τσεχία


Εχω Τελικο κοστος για 2 ATC 400. 2 Χ 142,76 + 82 μεταφορα = 367,52/2= 183,76 το κοματι
Εγω ειμαι οκ. Αν θελεις το προχωραμε το τηλ μου ειναι 6947276081 σταθερο 2610521047 Νικος


Moυ απαντησαν κι εμενα και ειπαν πως δεν στελνουν εμπορευματα στην Ελλαδα


Ειδα και επαθα να μπορεσω να βρω περιση εναν για να παρω τον λεβητα μου. Δεν Ξερω αλλα εχουν θεμα.
Δεν αγωραζουμε απο αυτους αλλα απο εκει που ειχα παρει τον λεβητα μου εγω περησι www.akoupelnyatopeni.cz/ .Το κανει ηδικη παραγκελια για εμενα.Δεν το πουλαει στο μαγαζι του αλλα το περνει απο εκει που αγωραζει τζακια.


ATMOS DC32S
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by androutso.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #48853 από jimopoulos
Απαντήθηκε από jimopoulos στο θέμα Απ: Αεραγωγοί

androutso έγραψε:

jimopoulos έγραψε:

dimlyk έγραψε:

jimopoulos έγραψε:

dimlyk έγραψε: αν παρεις ευθυ ... κανεις την μονωση μονος σου ..εκει συμφερει
αλλα θα σου προτεινα τον μονωμενο σπιραλ ...για 8 μετρα και τα κυβικα που συνηθως κουβεντιαζουμε εδω δεν γινεται λογος για ροη ...εχουν μια ταση να μαζευουν λιγο παρανω σκονη ...για τον θορυβο εχει μεγαλυτερη σχεση η διαμετρος

επειδη και εγω θελω να περασω απο σοφιτα 10 μετρα αεραγωγο να ρωτησω κατι..
το μονωμενο σπιραλ ειναι αυτο?
www.airduct.gr/details2.php?lang=1&wh=1&...n2=&thepid=23&page=1
δεν εχει καλυτερη αποδοση-τιμη ο ακαμπτος ινοχ με περασμα μονωση αρμαφλεξ ?
σκεφτομαι μονο αρμαφλεξ χωρις πετροβαμβακα και γυψοσανιδα εξωτερικα.
πιστευεται οτι θα υπαρχουν σημαντικες απωλειες στην θερμοκρασια σε σχεση με οπιαδηποτε αλλη λυση?
τι προτεινεται?


ναι αυτο ειναι το μονωμενο σπιραλ
το inox ειναι πανακριβο αν προτιμας ευθυ εχει και γαλβανιζε
επισης και το αρμαφλεξ ειναι πανακριβο κι εχει μικροτερη αποδοση απο τον περτροβαμβακα (μια και δεν φανταζομαι να βαλεις 3 ποντους αρμαφλεξ )
σιγουρα ο ευθυς αγωγος ειναι προτιμοτερος απο τον σπιραλ αλλα αυτο δεν εχει σχεση με την αποδοση

σημερα ρωτησα για αρμαφλεξ και μου ειπε περιπου στο 1 ευρο το μετρο(παχος ομως δεν ρωτησα) πηγαινει για φ100.δεν νομιζω οτι ειναι και ακριβο..
κατα την γνωμη σου ποια πιστευεις οτι ειναι η καλυτερη επιλογη(για λιγοτερες δυνατον απωλειες σε θερμοτητα και ροη) για μονωση αεραγωγου σε ακατοικητη σοφιτα στα 10 μετρα περιπου?(ανεξαρτητως τιμης)


Το Αρμαφλεξ δεν αντεχει 150 βαθμους με τιποτα. Το ποιο ασφαλες και αποδοτικο μονωτηκο ειναι πετροβαβακας η ορηκτοβαβακας. Παρε ορηκτοβαβακα παχους 5 ποντους με αλουμινιο απο εξω με 5 ευρο το τμ και τηλξε τους αγογους σου. Εγω αυτο θα κανω.



για να μην μπερδευομαστε μιλαμε για αεραγωγους ζεστου αερα κι οχι καυσαερια σωστα?

το αρμαφλεξ αποκλειεται να σου ειπε 1 ευρω το μετρο για Φ100 ,,,καποιος δεν καταλαβε σωστα ,τιμες μπορεις να βρεις καισ το ιντερνετ ενδεικτικα

η πιο "καλη" λυση ειναι ευθεις αεραγωγοι γαλβανισμενοι και την μονωση την κανεις μονος σου με φυλο πετροβαμβακα 3 εκ παχος με αλουμινιο μερικες ταινιες και συρμα


το αλουμινιο μπαινει απο την μερια του αεραγωγου?

la nordica 600 tondo

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #48861 από androutso
Απαντήθηκε από androutso στο θέμα Απ: Αεραγωγοί
οχι απο εξω παει.Παρε με 5 εκ παχος δεν εχουν μεγαλη διαφορα στην τιμη.

ATMOS DC32S

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.098 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ