Βοήθεια για αναγνώριση και λειτουργία τζακιού

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #24681 από zeus1984
χαρηκα πολυ που σας βρηκα! περυ μετακομισα σε σπιτι με τζακι! δεν εχω ιδεα απο τζακι, ο πατερας μου λεει οτι ειναι μαντεμενιο, αυτο εχει ενα γυαλι που ανεβοκατεβαινει! εχω 2 ερωτησεις

1) μεχρι ποσο χωρο μπορει να θερμαινει αυτο;

2) πως ειναι καλυτερα να καιει το τζακι με κατεβασμενο το τζαμι η ανεβασμενο;


σας ευχαριστω για το χρονο σας
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by KERBEROS.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #24690 από kosmidis80
Φιλε καλωσηρθες!

Το τζακι σου πρεπει να ειναι απλο κλειστο λογικα. για να μπορεσουμε να καταλαβουμε, δωσε μια φωτογραφια ή κανε μια περιγραφη πχ εχει αεραγωγους για να βγαζει αερα? Καποιο κοντρολερ? Οι πιο εμπειροι του φορουμ φυσικα θα σε βοηθησουν!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #24712 από zeus1984
καλως σας βρηκα! απλο ειναι δεν ειναι ενεργειακο! κ στην μια μερια εχει μια τρυπα για ναβγαζει ζεστο αερα!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #34788 από psynoa
Καλησπερα σε ολυς,

πολυ χρησιμο το site και ενημερωμενο!

Ομως δε βρηκα πουθενα πληροφοριες για το πως μπορει ενας νεος και αρχαριος να λειτουργησει ενα ενεργεικο τζακι! :P

Δεν ανοιξα καινουργιο θεμα γιατι βρηκα αυτο, οπου μαλλον αποτελω μια ιδια περιπτωση.

Μετακομισα λοιπον και εγω σε ενα σπιτι που εχει ενεργειακο. Δεν εχω ιδεα τι κανει το καθε κουμπακι - λεβγιεδακι - τρυπακι!

Μπαινω στην ουσια και λεω: Εχω ενα supra τυπου κασσετας (αυτο το συμπεραινω με βαση οτι καταλαβα απο το φορουμ). Εχει 3 περσιδες επανω. Εχει μια περσιδα εξω στο μπαλκονι (εισαγωγη). Ακομη εχουμε ενα διακοπτη διπλο που οταν πατας το ενα απο τα δυο ξεκιναει καποιο ανεμιστηρι που σιγουρα δεν ειναι στις πανω περσιδες αφου δεν βγαζει καποιο αερα απο εκει με τη λειτουργεια του ανεμιστηρα. Οταν πατας και το δευτερο διακοπτη ο ηχος που ακουω ειναι σα να ξεκιναει και δευτερο ανεμιστηρι αλλα παλι δεν εχουμε αερα απο τις πανω περσιδες. Τελος στην πορτα εχουμε κατω δεξια ενα λαμακι που μπαινει και βγαινει στο μεταλικο πλαισιο του τζακιου, στην πανω δεξια μερια της πορτας εχουμε ενα λεβγιε που μπαινει και αυτος προς το εσωτερικο του πλαισιου προς τα πανω και στερεωνετε (μοιαζει με κλαπε??).


Με τις παραπανω λεπτομεριες θα μπορουσε καποιος να με κατατοπισει για το τι παιζει με ολα αυτα? Ποια η λειτουργια τους, πως πρεπει να το ξεκινησω σωστα και τι πρεπει να κανω για μια καλη αποδοση?

Πολλα ζηταω μαλλον, αλλα αν καποιος εχει λιγο χρονο ας μου απαντησει εστω και επιγραμματικα!

Ευχαριστω για το χρονο σας,

Γιωργος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.058 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ