Οδηγός αγοράς νέας ενεργειακής εστίας

Περισσότερα
9 Χρόνια 11 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 11 Μήνες πριν #135106 από kdimitris80
Εγω παντως παιδια εχω μπερδευτει παρα πολυ με το τι να αγορασω.Αν ειναι να κανω κατασκευη στυλ φογερ γιατι να μην παρω μια αεροθερμη εστια και να εκμεταλευτω και την φυσικη ροη που προερχεται απο την θερμοκρασια της καμιναδας μιας και θα ζεσταινω πιο γρηγορα οπως λετε το σπιτι?Η διαφορα τιμης ενος φογιερ απο αεροθερμο δεν ειναι μεγαλη.Να σημειωσω παλι οτι δεν προυπαρχει τζακι και θα ξεκινησω απο την αρχη την κατασκευη του.Ποια ειναι τα υπερ και τα κατα αυτων των 2?Πραγματικα εχω μπερδευτει τι ειναι καλυτερο και γιατι!!
Last edit: 9 Χρόνια 11 Μήνες πριν by kdimitris80.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 11 Μήνες πριν #135109 από GGEOR7777
Εδώ μέσα που μπήκες θα σου λυθούν όλες οι αποριες.
Ξεκίνησε να διαβάζεις τον οδηγό αγοράς ενεργειακής εστίας και μην βιαστείς να αγοράσεις υπάρχουν πολύ παράγοντες για την αγορά μιας εστίας.
Ξεκινά

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 11 Μήνες πριν #135110 από GGEOR7777

GGEOR7777 έγραψε: Εδώ μέσα που μπήκες θα σου λυθούν όλες οι αποριες.
Ξεκίνησε να διαβάζεις τον οδηγό αγοράς ενεργειακής εστίας και μην βιαστείς να αγοράσεις υπάρχουν πολύ παράγοντες για την αγορά μιας εστίας.
Ξεκινά

και μην ξεχνάς ότι για να βάλεις τζάκι πρέπει να το αγαπάς το σπορ γιατι έχει την ταλαιπωρία του.
κουβάλημα..ξερα ξύλα...καθαρισμό...αποθηκευτικό χώρο τουλάχιστον για 2 χρονιές ξύλα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 11 Μήνες πριν #135111 από kdimitris80
Απο χωρο υπαρχει αφθονος.Γνωριζω τι χρειαζεται ενα τζακι γιατι εχω στο εξοχικο μου,το κλασσικο.Απλα επειδη κανω ανακαινηση στο σπιτι που πηρα και θελω να μπω,γι αυτο και βιαζομαι.Εχω διαβασει σχεδον στα παντα.Αλλα θα ηθελα να μαθω επιγραμματικα τα + και τα - αναμεσα σε φογερ και αεροθερμο.Γιατι οι περισσοτεροι εδω μεσα κανουν αναβαθμιση του υπαρχον τους τζακι και τοποθετουν εστια βαση την ευκολια και τη οικονομια(φραγκα).Εγω θελω να το κατασκευασω απο την αρχη και θα ηθελα γνωμες.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 11 Μήνες πριν #135112 από kdimitris80
Το σπιτι ειναι 115τμ στην Νεα χαλκηδονα με κακη μονωση.Θελω να ζεστανω το σπιτι κυριως με την εστια.Γι αυτο εχω κολλησει.Με το invicta selenic,θα ειμαι καλυμενος?Το κοστος κατασκευης μαζι με την καμιναδα δεν θελω να ξεπερασει τα 2000 ευρω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 11 Μήνες πριν #135113 από GGEOR7777
Υπάρχει post με παρουσίαση όσων έχουν βάλει invicta.
παρουσιάστε το τζάκι σας.
Για τα τ.μ την περιοχή και την μόνωση που έχεις ψιλοχλομο το κόβω.
Γιατι δεν δίνεις περισσότερο βαρος στην μόνωση καλύτερα και μετά δες για εστία...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.124 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ