Οδηγός αγοράς νέας ενεργειακής εστίας

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #128293 από panos196

liakjim έγραψε: Πόσο έχει ακριβώς το ferlux c-21?

Επίσης αφου υπάρχει θέμα με την αποθήκευση των ξύλων , μήπως να κοίταγες σε σόμπα pellet?

δεν ξέρω πόσο έχει ακριβώς, αύριο θα ξέρω... προτιμώ τα ξύλα απ το πελλετ γιατί κάποια ξύλα τα παίρνω δωρεάν , σαν μέλος δασικού συνεταιρισμού απο το χωριό μου

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #128310 από Stavrax
Κοστίζει 350 ευρώ, κατασκευάζεται στην Σερβία και τα χαρακτηριστικά που δίνει το ΛΜ δεν είναι τα ίδια με αυτά που δίνει η ίδια η φερλουξ. Στα συν και το κλαπέ, ειδικά για την περίπτωση που έχουμε περισσότερα από 4 μέτρα καμινάδα.


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #128320 από panos196

Stavrax έγραψε: Κοστίζει 350 ευρώ, κατασκευάζεται στην Σερβία και τα χαρακτηριστικά που δίνει το ΛΜ δεν είναι τα ίδια με αυτά που δίνει η ίδια η φερλουξ. Στα συν και το κλαπέ, ειδικά για την περίπτωση που έχουμε περισσότερα από 4 μέτρα καμινάδα.

η καμινάδα μου είναι μικρή , εμφανισιακά μου φαίνεται καλύτερο το ferlux, πιο βαρύ πιο μεγάλο, αν το εχει 350 θα το πάρω....το minos είναι πιο ρηχό, πιο ελαφρύ , καλά και τα 2 ,ποιο με προτείνεις Stavrax ?
Last edit: 10 Χρόνια 3 Μήνες πριν by panos196.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #128328 από Stavrax
Στο φόρουμ κάποια μέλη που έβαλαν την ferlux c-18, ήταν πολύ ικανοποιημένοι.
Η c-21 στο μάτι μου δείχνει για πολύ καλή κατασκευή πλην της πόρτας (θα την προτιμούσα λίγο πιο στιβαρή).
Έχει μεγαλύτερο θάλαμο καύσης, βάρος, κλαπέ και έχει και πιστοποιητικό ΕΝ13229.
Μεταξύ του μίνος και της φερλούξ, προσωπικά θα έπαιρνα το ρίσκο και θα τοποθετούσα την c-21.


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": panos196

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #128357 από panos196
το minos και το ferlux c-18 πρέπει στο μέγεθος να είναι ίδια ... για το c-21 συμφωνώ αν υπάρχει στα 350 ευρώ θα το προτιμούσα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #128436 από γιωργος

liakjim έγραψε: ¨Εισαι σίγουρος ότι η ferlux-21 είναι 10KW?
Εδω λέει 13,8KW www.warnex.hu/product/built-in-fire-plac...st-iron-insert-stove
Εντυπωση μου κάνει πως στο σιτε της εταιρίας δεν υπάρχει www.ferlux.es/ingles/bloques-fundicion.html

Γενικά η ισχύς είναι λίγο θεωρητικό νούμερο. Εκεί δίνει ο κατασκευστής την μέγιστη απόδοση .
Αν κάψεις την ίδια ποσότητα ξύλων ίδια υγρασίας πάνω κάτω την ίδια ισχύ θα πάρεις .
Απλά η minos στα 14KW ίσως να έχει πιο μεγάλη απόδοση .

Από θέμα αντοχής δεν νομίζω να υπαρχει κάποιο θέμα.






εχει κλαπε καυσαεριων αυτο βρε παιδια η οχι γιατι δεν το βλεπω!!
στο λερου εχουν κλαπε???

Last edit: 10 Χρόνια 3 Μήνες πριν by γιωργος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.125 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ