Οδηγός αγοράς νέας ενεργειακής εστίας

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #24809 από george11
αυτη στοιχιζει παραπανω απο τo brunner.εγω ειπα γι΄αυτην
www.lanordica-extraflame.com/en/fireplac...occo-600-piano_p9048

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #24811 από george11
εγω με 8 τονους πιστευω να την βγαλω.του χρονοτυ δηλαδη εφοσον καω και τη μονωση πιστευω με 5 τονους.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #24812 από george11
να πω την αληθεια και γω nordica ηθελα να βαλω αλλα δεν ειχα πολυ εμπιστοσυνη τους τεχνιτες.πιστευω ομως και το brunner ηταν 2 καλυτερη επιλογη.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #24816 από angel13

angel13 έγραψε:

Asteris έγραψε:

angel13 έγραψε: Καλησπερα και ευχαριστουμε πολυ για τις πολυτιμες συμβουλες σας.Μολις τελειωσα την κατασκευη ενος καινουριου σπιτιου γυρω στα 100 τετραγωνικα με ενιαια κουζινα και σαλονι.Υπαρχουν επισης δυο υπνοδωματια και δυο μπανια.το σκεπτικο μου ειναι το εξης.αρχικα αυτο το χρονο να μπει ενεργειακο τζακι και αργοτερα του χρονου ισως και λεβητας πελλετ για πληρη θερμανση του σπιτιου μου.Εχετε καποιες συμβουλες γενικοτερα;;πιο συγκεκριμενα:ποια εστια ενεργειακου τζακιου μου προτεινετε;θα προτιμουσα βεβεαια με συρομενη πορτα για τις γνωστες διευκολυνσεις...ξερετε ποσο συνολικα θα μου στοιχισει;;πιστευω θα ζεσταινει το σαλονι-κουζινα οποτε δεν θα χρειαστω αεραγωγους..τωρα στα δωματια αρχικα κουβερτουλα αν και πιστευω και εκεινα φτανει λιγο ζεστη...Ευχαριστω εκ των προτερων..


Ένα τυπικό ενεργειακό τζάκι 10-12kW, ζεσταίνει άνετα 80-100τμ μονωμένου σύγχρονου σπιτιού, τον χώρο που βρίσκεται και όσο επιτρέπει η φυσική ροή στα απομακρυσμένα δωμάτια. Έχει τζάκια από 500€ έως 4000€, ανάμεσά τους και κάμποσα που δηλώνουν ότι νάναι και δεν θα σε ζεστάνουν, παρά μόνο θα καταπίνουν τα ξύλα σαν φαγάνες. Διάβασε από την αρχή τα τόπικ για τα ενεργειακά τζάκια και ξανακάνε ερωτήσεις για πιό συγκεκριμένες απορίες, δεν μπορούμε να σου πούμε έτσι απλά βάλε το τάδε, πρέπει να αποφασίσεις εσύ αν θες foyer, κασέτα ή μονομπλόκο και να δεις πόσα λεφτά έχεις να διαθέσεις...

σευχαριστω πολυ για την απανταση σου.Με αυτα που διαβασα εχεις να μου προτεινεις κατι καλο(για να μην πεσω στην περιπτωση που λες),σε foyer με συρομενη προς τα πανω πορτα;;το budget μου σκεψου οτι θελω να κοιμανθει στα 3000-3500 τελικη τιμη με ολα(ακομα και ο γυψοσανιδας :) )

καμια προταση κανεις;;;;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #24871 από jimopoulos

george11 έγραψε: ΝΑ Τα nordica που ειδα.
eshop.biet.gr/product_info.php?cPath=21_...bvf271n3bq8ncetnq7v7

εχει ξαναειπωθει πολλες φορες η συγκριση τιμων και αυτο μας εχει φτασει σε αυτη την κατασταση..
τον Ελληνα ειναι οπου τον πετυχεις. :P
nordica 600 piano

la nordica 600 tondo
Last edit: 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν by jimopoulos.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #24876 από jimopoulos
επειδη και εγω αυτην θα βαλω αλλα με το στρογγυλο το τζαμι(tondo)αν δεν δεσμευομουν απο το προγραμμα(εξοικονομηση κατοικον) και ειχα τα λεφτα αξιζει το ρισκο να την παρεις απο ιταλια και να την περασεις μονος σου,με τοσο διαφορα τιμης...

la nordica 600 tondo

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.129 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ