Οδηγός αγοράς νέας ενεργειακής εστίας

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #23693 από liakjim
Αν ειναι δυνατον. Θα ψαχτω κ αλλου. Ποια πιστευεις οτι μια καλη τιμη αν μου δωσουν?

Παρουσίαση εγκατάστασης τζακιού εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=57920&Itemid=384

Ορθός Τρόπος Δοκιμής Τύπων Μπρικέτας εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=58124&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #23694 από Asteris

Kevin Tas έγραψε: Καλησπέρα και συγχαρητήρια για την δουλειά που κάνετε. Έχω διαβάσει αρκετά εδω μέσα αλλά θέλω την βοήθεια σας μιας και θέλω να μετατρέψω το απλό τζάκι που έχω σε ενεργειακό μήπως και γλιτώσουμε κανένα € από το πετρέλαιο φέτος.

Το σπίτι είναι Αθήνα στα Δυτικά προάστια, 105 τμ με σαλόνι-κουζίνα 45 τμ, 3 κρεβατοκάμαρες. Η διαρύθμιση είναι σαλόνι-μεσοτοιχία-κρεββατοκάμαρα-μεσοτοιχία-wc-μεσοτοιχία-κρεβατοκάμαρα. Το σπίτι είναι 10 ετίας με σχετικά καλή μόνωση και στον 2ο όροφο.

Η σκέψη είναι να γκρεμίσω το παλιό τζάκι από την βάση που μπάνουν τα ξύλα και πάνω και να μπει αυτό . Ο ένας αεραγωγό θα ζεστένει σαλόνι-κουζίνα και ο άλλος τις 2 κρεβατοκάμαρες. Η πρόταση που μου έγινε είναι κάπου ανάμεσα στα 2 δωμ'ατια να βάλουμε αυτό το βεντιλατέρ ώστε να τραβάει τον ζεστό αέρα και να τον στέλνει στα δωμάτια.

Θα ήθελα να ακούσω γνώμες ή ακόμα και προτάσεις για την περίπτωσή μου.


Δεν χρειάζεσαι τέτοιο μοτέρ, το Kit ventilation θες www.lanordica-extraflame.com/en/accessories . Οριακή η εστία.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Kevin Tas

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #23695 από Asteris

liakjim έγραψε: Αν ειναι δυνατον. Θα ψαχτω κ αλλου. Ποια πιστευεις οτι μια καλη τιμη αν μου δωσουν?


600-700€

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #23697 από liakjim

Asteris έγραψε:

liakjim έγραψε: Αν ειναι δυνατον. Θα ψαχτω κ αλλου. Ποια πιστευεις οτι μια καλη τιμη αν μου δωσουν?


600-700€


Με μεταλλικο θερμοθαλαμο οπως μου ειχε πει αυτος ή αυτα που λεμε εδω?

Παρουσίαση εγκατάστασης τζακιού εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=57920&Itemid=384

Ορθός Τρόπος Δοκιμής Τύπων Μπρικέτας εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=58124&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #23702 από Kevin Tas

Asteris έγραψε:
Δεν χρειάζεσαι τέτοιο μοτέρ, το Kit ventilation θες www.lanordica-extraflame.com/en/accessories . Οριακή η εστία.


Έχεις να μου προτίνεις κάποια άλλη εστία ;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #23730 από chari
Δεν υπάρχει ebay APP ID ορισμένο στις ρυθμίσεις του Kunena
Αστερη τι λες γιαυτην εδω? τα κιλα λιγα, εχει πραγματικα 14KW?
την βρισκω Βουλγαρια 260 ευρω. Αιζει ή να παμε στο Λερου??

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.143 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ