Εναλλάκτης νερού σε αερόθερμο τζάκι

Περισσότερα
11 Χρόνια 10 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #16235 από tom007
καλησπερα στο forum ζητω για μια ακομη φορα τη συμβουλη σας και τη γνωση σας.
Σε κλειστο αεροθερμο τζακι μπορω να τοποθετησω εναλλακτη νερου;εχω δει απο ιταλικη εταιρεια εναν με σωληνωσεις και εναν σαν καζανι που το βαζεις πανω απο το τζακι.αν καταλαβα καλα μπορει να συνδεθει με ενα σωμα καλοριφερ και να λειτουργει και το τζακι σαν επιπροσθετο σωμα.επισης δε χρειαζεται κυκλοφορητη.αρκει αυτος που υπαρχει στον λεβητα πετρελαιου.αυτος ο εναλλακτης με τις σωληνωσεις θα πρεπει να τρυπησω το τζακι που ειναι απο μαντεμι.ειναι εφικτο;με το καζανι χαλαω μονο τη γυψοσανιδα.το δοκιμασε κανεις;
χρηστοοοοο τα φωτα σου
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by jnet.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 10 Μήνες πριν #16240 από χρηστος8
Θωμα οτιδηποτε μη πιστοποιημενο, η εγκεκριμενο σε τζακι νερου η οπως θελεις πεστο ειναι σαν να παιζεις κορωνα γραμμα την ασφαλεια της οικογενειας σου...φιλοξενεις μεσα στο σπιτι σου εναν μεγαλο κινδυνο που γινεται μεγαλυτερος αν δεν κατεχεις το αντικειμενο.
Με λυπη μου σου λεω οτι μου προτειναν αρκετες τετοιες κατασκευες να τις συνδεσω το χειμωνα που μας περασε και τις απεφυγα ολες...ενας απο αυτους εκαψε το σπιτι του αφου του αρεσε το ρισκο (450 ΕΥΡΩ)...μαλιστα με κατηγορησε κιολας που δεν το συνδεσα.



Κύριε Ιησού Χριστέ Υιέ Θεού ελέησον με τον αμαρτωλό

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 10 Μήνες πριν #16250 από tom007
χρηστο και γω αυτη την αποψη ειχα κοιτωντας κατι πατεντες με χαλκοσωληνες σε τζακι ελαγα αν ειναι δυνατον.οι ιστοσελιδες ομως που βλεπω να τα διαφημιζουν καθως και η προελευση τους απο ιταλια ειναι αρκετα γνωστες και αξιοπιστες.πηρα γνωμη και απο 2 τζακαδες της περιοχης μου και θεωρησα οτι ετσι τους συμφερει να λενε για να πουλησουν κανενα τζακι αλλα αφου και συ που δεν εχεις κανενα κερδος μου λες αυτα τοτε οκ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 10 Μήνες πριν #16324 από ΗΠΕΙΡΩΤΗΣ
Καλησπερα στην παρεα.και εγω ειχα θεση θεμα ενναλακτη για το τζακι μου στο φορουμ.πηγα λοιπον σε 2 [τζακαδες] κ ακουσα την γνωμη τους.ο πρωτος μου εβγαλε αχρηστο το τζακι μου επειδη ειναι ελληνικης κατασκευης κ στο ερωτημα για ενναλακτη στην καμιναδα μου απαντησε οτι ειναι επικυνδινο κ οταν του ειπα οτι εχω βαλει αεραγωγους σε ολα τα υπνοδωματια μου ειπε οτι απαγορευεται κ οτι μονο στην ελλαδα γινονται αυτα κ σε κανενα αλλο κρατος της ευρωπαικης ενωσης.ο δευτερος μου ειπε οτι γινεται το εχει βαλει σπιτι του ζεσταινει 3 σωματα κ αν θελω να παω να το δω!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #57189 από ΗΠΕΙΡΩΤΗΣ
Θελω την αποψη σας
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by ΗΠΕΙΡΩΤΗΣ. Αιτία: λαθος

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #57190 από ΗΠΕΙΡΩΤΗΣ
Θελω την αποψη σας

Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by ΗΠΕΙΡΩΤΗΣ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.065 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ