Hosseven P10 Σόμπα Pellet 10.06kW

Περισσότερα
3 Μήνες 3 Εβδομάδες πριν #181170 από rofos
Απαντήθηκε από rofos στο θέμα Hosseven P10 Σόμπα Pellet 10.06kW

Βάλε pr11=90 pr13=45 pr15=70 .ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΛΑΘΗ ΒΛΕΠΩ.ΟΛΑ ΘΕΛΟΥΝ ΠΡΟΣΑΡΜΟΓΉ ΡΥΘΜΙΣΕΩΝ ΑΝΆΛΟΓΑ ΧΩΡΟ  ΚΑΜΙΝΆΔΑ ΚΑΙ ΠΕΛΛΕΤ.
ΕΔΩΣΕΣ ΒΟΗΘΕΙΑ, ΣΤΟ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΩ!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Μήνες 3 Εβδομάδες πριν #181171 από rofos
Απαντήθηκε από rofos στο θέμα Hosseven P10 Σόμπα Pellet 10.06kW
Προσωπικά έχω να προσθέσω τα εξής:
1) αφού άλλαξες το PR13 σε 45 βαθμούς τότε μήπως να φέρεις και το PR10 ίσο ή μικρότερο με το PR13.Διότι είναι λίγο ανάποδα τώρα όπως το βλέπω με το ON 45 βαθμοί και το OFF 60 βαθμοί.  Εκτός και αν αναγνωρίζει τη διαφορά ο controller και αν βάλεις μεγαλύτερο το PR10  από το PR13 τότε το παει αυτόματα ίδιο με το PR13.
2) Το PR14 το βλέπω λίγο ψηλά 270 βαθμοί έξοδο καυσαερίων. Νομίζω κοντα στους 230 βαθμούς είναι καλά. Πάνω από 220-230 βαθμούς πρέπει να καις πέλλετ τσάμπα, η σόμπα θα θέλει καθάρισμα, και όλη η ενέργεια θα πηγαίνει στον ουρανό.
Τώρα τα υπόλοιπα και περισσότερα PR έχουν να κάνουν με το τύπο του πέλλετ, ελκυσμό κ.λ.π τα οποία εσύ με παρατήρηση της καύσης, τη φλόγα, τη στάχτη,  θα βρεις τις σωστές τιμές.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Μήνες 3 Εβδομάδες πριν #181172 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Hosseven P10 Σόμπα Pellet 10.06kW
ΜΗΝ ΠΕΙΡΑΞΕΙΣ ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΣΟΥ ΛΕΝΕ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΕΣ ΟΙ ΠΑΡΑΜΕΤΡΟΙ ΑΥΤΟΙ ΚΑΙ ΟΛΗ Η ΠΑΡΑΜΕΤΡΟΠΟΙΗΣΗ ΤΟΥ ΚΟΝΤΡΟΛΕΡ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΑ ,**ΛΟΓΙΚΗ** ΜΕ ΑΛΛΑ.ΤΟ ΚΑΘΕ ΚΟΝΤΡΟΛΕΡ ΕΧΕΙ ΟΡΙΑ ΤΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΙΟ ΛΟΓΟ ΤΟ ΚΑΘΕΝΑ ΤΙ ΦΤΙΑΧΝΕΙ ΤΙ ΧΑΛΑΕΙ ΤΙ ΘΑ ΕΠΗΡΕΆΖΕΙ.ΜΗΝ ΒΑΖΕΤΕ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΜΗΝ ΑΚΟΥΤΕ ΤΟΝ ΚΑΘΕΝΑ.ΓΙ ΑΥΤΟ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΙ ΤΕΧΝΙΚΟΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΩΣ ΚΑΙ  ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΣ ΠΟΥ ΤΑ ΕΠΙΣΚΕΥΑΖΩ ΚΑΙ ΟΛΑΣ ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΣΤΟ ΜΕΤΡΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ!!ΠΟΛΛΑ ΜΑΘΑΤΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΑΛΛΟ ΤΟ ΚΛΕΙΝΩ ΕΔΩ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.060 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ