Τεχνικά ζητήματα του energ.gr

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #28593 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Απ: Τεχνικά προβλήματα στο energ.gr

jnet έγραψε:

gounoman έγραψε: Συμβουλές για κασέτα μετατροπής τζάκιου
καλησπερα και παλι, ανέβασα ένα θεμα στο Συμβουλές για κασέτα μετατροπής τζάκιου πρίν 3 ώρες μαζί με 2 συνημμένα με φωτογραφίες απο το υπάρχον τζάκι μου και δεν το βλέπω καθόλου. επίσης το ίδιο έκανα και χθές στο θέμα ενεργειακά τζάκια και πάλι δεν το είδα.


Το τελευταίο θέμα που καταχώρησες θυμάμαι οτι το συντονισα εγώ και το εβαλα στο τζακια για μελη αλλά τωρα οντως δεν το βλέπω. Το εβαλες από αυτό τον λογαριάσμο (δηΛαδη σαν gounoman) ή από κάποιον άλλον?


Ακυρο αυτό που είχα συντονίσει είναι το παρακάτω
www.energ.gr/j15/index.php?option=com_ku...3&id=28509&Itemid=53
Μήπως ήταν αυτό?

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #28705 από GeoTa
Απαντήθηκε από GeoTa στο θέμα Απ: Τεχνικά Προβλήματα στο energ.gr

jnet έγραψε:

petrosp13 έγραψε: Τώρα που μπήκα να απαντήσω μου εμφάνισε 8 νέα μηνύματα, ενώ είχα απαντήσει ήδη :P :P :P
Δηλαδή μου έβγαλε τον αριθμό από το πρώτο σου ποστ πριν κάποια ώρα
Δεν είναι πρόσφατο το φαινόμενο, πάντα έτσι ήτανε, όσο θυμάμαι


Πέτρο ας το δούμε πάλι από Δευτέρα που θα έχει τελειώσει το Upgrade του Hosting (server) .


Jnet πληροφοριακά το "πρόβλημα" αυτό παραμένει..

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #28711 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Απ: Τεχνικά Προβλήματα στο energ.gr

GeoTa έγραψε:

jnet έγραψε:

petrosp13 έγραψε: Τώρα που μπήκα να απαντήσω μου εμφάνισε 8 νέα μηνύματα, ενώ είχα απαντήσει ήδη :P :P :P
Δηλαδή μου έβγαλε τον αριθμό από το πρώτο σου ποστ πριν κάποια ώρα
Δεν είναι πρόσφατο το φαινόμενο, πάντα έτσι ήτανε, όσο θυμάμαι


Πέτρο ας το δούμε πάλι από Δευτέρα που θα έχει τελειώσει το Upgrade του Hosting (server) .


Jnet πληροφοριακά το "πρόβλημα" αυτό παραμένει..


Αυτό το είχα προσέξει από την αρχή του στησίματος του energ δεν είναι δηλαδή κάτι το οποίο δημιουργήθηκε αυτό τον καιρό λόγω της μεγάλης επισκεψιμότητας. Εσυ το θυμάσαι από παλιά? Εαν θέλεις στείλε μου στο Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. ένα τηλέφωνο σου και τις ωρες που μπορώ να σε καλέσω, για να μου το εξηγήσεις λεπτομερώς.

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #28730 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Απ: Τεχνικά Προβλήματα στο energ.gr

GeoTa έγραψε:

jnet έγραψε:

petrosp13 έγραψε: Τώρα που μπήκα να απαντήσω μου εμφάνισε 8 νέα μηνύματα, ενώ είχα απαντήσει ήδη :P :P :P
Δηλαδή μου έβγαλε τον αριθμό από το πρώτο σου ποστ πριν κάποια ώρα
Δεν είναι πρόσφατο το φαινόμενο, πάντα έτσι ήτανε, όσο θυμάμαι


Πέτρο ας το δούμε πάλι από Δευτέρα που θα έχει τελειώσει το Upgrade του Hosting (server) .


Jnet πληροφοριακά το "πρόβλημα" αυτό παραμένει..


Γιώργο αν δεις το παρακάτω

Kunena displays an indicator about new posts since a user last visited the forum.

μάλλον η ένδειξη των νέων μηνυμάτων έχει να κάνει με την προηγούμενη φορά που έκανες Login και όχι να μετράει τα αδιάβαστα ανά πάσα στιγμή. Δεν ξέρω αν έγινα κατανοητός. Δοκίμασε να κάνεις Logout και ξανά Login λογικά δεν θα στο κάνει.

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": GeoTa

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #28735 από fisikos50
Απαντήθηκε από fisikos50 στο θέμα Απ: Τεχνικά Προβλήματα στο energ.gr
Κατά βάση αυτό σχετίζεται με την παράμετρο που καθορίζει σε πόσο χρόνο θεωρεί το σύστημα ότι ένας χρήστης βγήκε από το forum επειδή έκλεισε το πρόγραμμα περιήγησης.

Αν ο χρόνος αυτός είναι μεγάλος (μερικές ώρες) τότε ο χρήστης μπορεί να ξαναμπεί (ανοίγοντας ξανά το πρόγραμμα περιήγησης) αλλά το σύστημα θεωρεί ότι δεν έχει βγει και άρα συνεχίζει με τα δεδομένα της προηγούμενης περιόδου λειτουργίας.

Είναι σπάνια περίπτωση κάποιος χρήστης να βγαίνει κάνοντας "αποσύνδεση", το συνηθέστερο είναι απλά να κλείσει το πρόγραμμα περιήγησης.

Αντίστοιχα, τα περισσότερα προγράμματα περιήγησης κάνουν αυτόματα "σύνδεση" στη σελίδα, εφόσον ο κωδικός αποθηκευτεί μια φορά, έτσι ο χρήστης δεν έχει άμεση πληροφόρηση για το αν το σύστημα τον θεώρησε εκτός ή εντός σύνδεσης την ώρα που ξαναμπαίνει στο forum.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #28758 από petrosp13
Απαντήθηκε από petrosp13 στο θέμα Απ: Τεχνικά Προβλήματα στο energ.gr
Κάτι τέτοιο πιστεύω κι εγώ γι'αυτό έλεγα ότι μάλλον είναι κάποια ρύθμιση που πρέπει να μπει στο ελάχιστο

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.093 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ