Από που αγοράζουμε τα προιόντα μας και τι πρέπει να προσέχουμε?

Περισσότερα
5 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 5 Χρόνια 3 Μήνες πριν #165589 από jnet
Στον παρακάτω ιστότοπο αναπτύσονται θεματα συνεργατικότητας σε ψηφιακή πλατφόρμα εκπαιδευσης για την Κοινωνική και Αλληλέγυα Οικονομία

kalomathe.gr/
Ενας από τους συμμετέχοντες είναι ο κ.Μπέλης από την Αναπτυξιακή Καρδίτσας

Μπείτε γραφτειτε και παρακολουθήστε τα video, βαζω και ενα εδώ

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.
Last edit: 5 Χρόνια 3 Μήνες πριν by jnet.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 3 Μήνες πριν #165593 από Nasikas
Γνωρίζω τα παιδιά κάποιες δεκαετίες.
Καλή προσπάθεια, αλλά τυχόν λάθη , μονον στο τηλέφωνο μπορώ να σου πω Γιώργο.

Οι συνεταιρισμοί μπήκαν μέσα επειδή ο κάθε εταίρος κοιτούσε με αντίτιμο την ψήφο, να βάλει κανένα παιδί μέσα για υπάλληλο....
Ο πατέρας μου , ως ιδρυτής της Ομοσπονδίας Κτηνοτροφικών Οργανώσεων, έγινε μαύρο πανί επειδή τους τα έχωνε (δεκαετί 70-80 )
Είχαμε πάει να δούμε με λεωφορείο την ΑΓΝΟ στα ξεκινήματά της - και έβαλε τις φωνές (θυμάμαι- αμούστακο παιδί) . Το μεγάλο κοβούκλιο της εισόδου , είχε πάνω απο 6 πορτιέρηδες σε κάθε βάρδια. Και διάβζαν όλοι αθλητική εφημρίδα όταν πήγαμε. Και κάνενας δεν άνοιγε την πόρτα....Οχι εγω - εσυ. -- Γιατί εγω ? Ανοιξα τους άλλους πριν....
Η ΑΚΡΑΤΗ ΚΟΜΜΑΤΙΚΟΠΟΙΗΣΗ και η ΑΓΩΝΙΑ ΝΑ ΕΚΛΕΓΩ ΞΑΝΑ πρόεδρος, οδήγησε εκεί το συνεταιριστικό κίνημα.
Αυτή είναι η Ελλάδα.
Μπορούμε να την αλλάξουμε ?
Τρέφω μια αισιοδοξία. Οφείλω δηλαδή να είμαι αισιόδοξος.


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 3 Μήνες πριν #165610 από Jole

ΝΧΟΝΤΖ έγραψε: Να πώ και εγώ την εμπειρία μου. Όταν πριν από 4,5 χρόνια αποφάσισα να στραφώ σε λύση εκτός πετρελαίου, απευθύνθηκα στο forum που με βοήθησε πάρα πολύ σε διάφορα θέματα. Όταν έψαχνα τι λέβητα να αγοράσω και είχα απευθυνθεί σε 2-3 μαγαζιά με ελληνικούς λέβητες, ο καθένας έλεγε το μακρύ του και το κοντό του και δεν μου απαντούσαν σε ερωτήσεις μου ή μου τα μάσαγαν... Μάλιστα θυμάμαι έκανα κάποια τηλέφωνα σε ελληνικά εργοστάσια προς Μακεδονία μεριά και ο ένας ΄ήταν απασχολημένος, ό άλλος δεν απαντούσε σε email κλπ...... Ξαφνικά βρίσκω σε κάποια έκθεση έναν έμπορο που πούλαγε σε προνομιακή τιμή τον τούρκικο λέβητα που έχω (termodynamik 40w) και ακούγοντας διάφορα θετικά σχόλια εδώ, τον αγόρασα. Χαρακτηριστικά αναφέρω ότι έστειλα email στα κεντρικά του εργοστασίου στην Τουρκία ( Σμυρνη νομίζω ) και μου απάντησαν ΣΕ 2 ΏΡΕΣ!!! λέγοντάς μου για ό,τι χρειαστώ να επικοινωνώ μαζί τους...!σε αντίθεση με τους Ελληνες που μάλλον δεν ήθελαν τα λεφτά μου.....θλίβομαι που το λέω αλλά ο Τούρκος στα δικά μου μάτια ήταν πολύ πιο επαγγελματίας από τους Ελληνες που επιχείρησα να συννενοηθώ.
Περιττό να πώ ότι στον λέβητα δεν έχω αλλάξει ούτε βίδα με μηδενική συντήρηση....ενώ καίει όλα τα πέλλετ χωρίς κανένα πρόβλημα
Στο πέλλετ βέβαια χρησιμοποιώ κατά 90% το Α2 της alphawood που είναι άψογο. Κάποιο αυστριακό που είχα δοκιμάσει είχε λιγώτερη στάχτη αλλά ή τιμή του ήταν πολύ μεγαλύτερη και δεν άξιζε τον κόπο
Ολα αυτά βέβαια αποτελούν ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΑΠΟΨΗ και αφορούν ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΛΕΒΗΤΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΜΟΥ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ :)

Ακριβώς ίδια περίπτωση κ η δικιά μου με (δυστυχώς) τον ίδιο εξαιρετικο λέβητα κ το ίδιο εξαιρετικό καύσιμο...


Στάλθηκε από το Mi A2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": ΝΧΟΝΤΖ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 3 Μήνες πριν #165616 από Still

ΝΧΟΝΤΖ έγραψε: Να πώ και εγώ την εμπειρία μου.......
...είχα απευθυνθεί σε 2-3 μαγαζιά με ελληνικούς λέβητες, ο καθένας έλεγε το μακρύ του και το κοντό του και δεν μου απαντούσαν σε ερωτήσεις μου ή μου τα μάσαγαν... Μάλιστα θυμάμαι έκανα κάποια τηλέφωνα σε ελληνικά εργοστάσια προς Μακεδονία μεριά και ο ένας ΄ήταν απασχολημένος, ό άλλος δεν απαντούσε σε email κλπ......
.... μάλλον δεν ήθελαν τα λεφτά μου.....θλίβομαι που το λέω αλλά ο Τούρκος στα δικά μου μάτια ήταν πολύ πιο επαγγελματίας από τους Ελληνες που επιχείρησα να συννενοηθώ.


....και να συμπληρωσω...
οχι μονο πριν, αλλα και μετα την πωληση, αμα βρεις τεχνικο της εταιριας,
να σου απαντησει επι σφαλματος της συσκευης,
να αναψεις λαμπαδα ισα με το μποϊ του ΑΛΕΞΗ (μην κανουμε και εξοδα).χαχαχα!

σκεψου φαση..
να σου δινει το εργοστασιο τα 2 κινητα του ΜΟΝΑΔΙΚΟΥ πανελλαδικως τεχνικου που εχουν
και εκεινος να ρωταει (ψιλο-χοντροαπότομα) ''που τα βρηκες τα νουμερα?''
αρτιος γνωστης μεν ο τεχνικος, μοναδικος και σχεδον αφαντος δε..
τι να την κανω εγω τωρα τη λατρεια μου για τα ελληνικα προϊοντα ?
νιωθεις ή δε νιωθεις ηλιθιος ? :huh:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.069 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ