Που θα παει το πράγμα με την κατάσταση αναμονής του χρέους.

Περισσότερα
8 Χρόνια 11 Μήνες πριν - 8 Χρόνια 11 Μήνες πριν #147049 από vag1234
Συγνώμη αλλά μην ακούτε τις μουφες των καναλιών. Παράλληλο νόμισμα δεν υπάρχει περίπτωση. Οι τράπεζες δίνουν αποζημιώσεις για εθελουσια σε υπαλλήλους τους 150000 αποζημιωση και δεν ρίχνουν ούτε σέντς στην αγορά. Μας δουλεύουν ψιλό Γαζι.
Το βασικό πρόβλημα είναι ότι στεγνώσε η αγορά.
ΥΓ η μεγαλύτερη πληγή τώρα είναι η τοπική αυτοδιοίκηση.

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...
Last edit: 8 Χρόνια 11 Μήνες πριν by vag1234.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": okalamaris

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 11 Μήνες πριν #147050 από okalamaris
Όπως προείπαν,,,,, μην δίνετε ούτε κατά 0,000000000000000000000000 τοις %
σημασία σε αυτά που ακούτε στην τηλεόραση. Πρόκειται περί παραπλάνησης και
μαζικού ελέγχου του πληθυσμού.... Το μόνο που κάνουν είναι να αναπαράγουν ότι
τους δίνουν τα "αφεντικά" τους.. Πληρώνονται αδρά γι' αυτό, ειδικά στη χώρα μας
δεν υπάρχει έγκυρη "πληροφόρηση" και η δημοσιογραφία είναι η χειρότερη όλων
των εποχών............. Η προσωπική μου εκτίμηση είναι ότι, μέχρι τα μέσα Μαΐου θα
δούμε και θα ακούσουμε ακόμη περισσότερα αλλά μην δώσετε σημασία..... Προς
τα μέσα του καλοκαιριού, θα γίνουν επεισόδια,,,,,,,,, για τα οποία όμως ακόμη δεν
είμαι σίγουρος τι έκταση θα έχουν........ Αυτά από δεδομένα που έχω αντλήσει από
το διαδύκτιο, τίποτα όμως το ανησυχητικό... Ο πόλεμος που μας κάνουν εδώ και
χρόνια, έχει πιάσει κορυφή,,,,,, ήδη δεν ξέρουν πως να φύγουν και αυτό γιατί τους
κυριεύει το αίσθημα της ηγεσίας,,,,, κάτι το οποίο έχει καταστρέψει αρκετούς στο
παρελθόν... Όπως, όταν χτυπάς με μανία κάποιον αλλά αυτός εκει,,, να σηκώνεται
ξανά και ξανά και εσύ να επιμένεις,, γιατί έχεις αρχίσει να φοβάσαι πως είσαι πολύ
αδύνατος για κάτι τέτοιο,,,, ώσπου στο τέλος φεύγεις τρέχοντας γιατί αν δε φύγεις
δε σε σώζει κανείς... Αυτά από εμένα, γιατί και εγώ θέλω να είμαι αισιόδοξος.!!!!!!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 11 Μήνες πριν #147051 από etsa67
Απαντήθηκε από etsa67 στο θέμα χρέος και οικονομία
Κανένας δεν ξέρει τι πραγματικά θα συμβεί. Και κανένας δεν θα πάρει το ρίσκο να ξεκινήσει κούρεμα του χρέους που θα σημάνει και την μερική έξοδό μας από το Ευρώ.
Εγω προσωπικά και η γυναίκα μου πιο πολύ η οποία είναι Αγγλοσάξονας , πιστεύουμε σε Εθνικό νόμισμα θα χρειαστεί καιρός για να ανασηκωθούμε αλλά η Εθνική μας οικονομία θα καλυτερεύει ιδίως στον τομέα του Τουρισμού και την παραγωγή των γεωργικών προιόντων.
Πιστεύω με συλλογική προσπάθεια όλων μας (εργασία και περιορισμό των επιδομάτων) θα αυξάνεται χρόνο με το χρόνο το ΑΕΠ.
Τα εισαγόμενα προιόντα θα είναι μόνο πιο ακριβά άρα είναι καλύτερα να στραφούμε και στην εγχώρια αγορά.

Στάθης Μηχανολόγος Μηχανικός
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": jimthess

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 11 Μήνες πριν #147052 από KERBEROS
Απαντήθηκε από KERBEROS στο θέμα χρέος και οικονομία
Άλλο νόμισμα δεν θα υπάρξει. Πτώχευση μπορεί. Πιθανό και το δημοψήφισμα. Οτιδήποτε πάντως προκειμένου να αποτρέψουμε όσο το δυνατόν μέτρα που χειροτερεύουν την ήδη άθλια κατάστασή μας. Μέχρι τέλη Ιουνίου έχουμε να δούμε και να ακούσουμε πολλά και εννοείται όχι από την διαπλεκόμενη τηλεόραση (αυτή από το φθινόπωρο θα αποκτήσει ξένα αφεντικά).

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 11 Μήνες πριν #147055 από PAPADAKIS
Και η λέξη πτώχευση με τρομάζει.Πάλι το κράτος θα δίνει λεφτά γιά ένα διάστημα με το σταγονόμετρο και σε αυτό το φόρουμ θα ψαχνόμαστε γιά φθηνό σακί πέλετ και όχι παλέτα.Κάτι από Κολομβία μεριά μου θυμίζει που κάνουνε ουρά γιά ένα κολόχαρτο.
Χτες η Πανελλήνια Συν.Τράπεζα βάρεσε κανόνι.Το πήρατε χαμπάρι??

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 11 Μήνες πριν #147056 από giannisp2
Δεν είναι μόνο το πέλλετ. Όλες οι μορφές θέρμανσης θα είναι πιο ακριβές. Και το πετρέλαιο πιθανόν να ανακάμψει μέσα στο 2016, αν όχι νωρίτερα. Θα είναι το μικρότερο πρόβλημα η θέρμανση όταν με το ζόρι θα υπάρχουν εισαγόμενα προϊόντα που χρησιμοποιούμε καθημερινά.

Πάντως, είμαι αισιόδοξος. Δεν νομίζω να φτάσουμε σε τέτοιο σημείο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.075 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ