energ.gr = κοινωνικό φόρουμ

Περισσότερα
10 Χρόνια 7 Μήνες πριν #105855 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα energ.gr = κοινωνικό φόρουμ
Αριθμός Συναλλαγής:438393034
Κατηγορία:Ενέργεια
Πληρωμή:ΔΕΗ
Κωδικός Ηλεκτρονικής Πληρωμής:220604137028
Ποσό:12,00 EUR
Προμήθεια:
0,30 EUR
Η συναλλαγή να εκτελεστεί:Άμεσα
Ημερομηνία και Ώρα Εκτέλεσης:Τρίτη, 30 Ιουλίου 2013, 10:05 πμ

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 7 Μήνες πριν #105856 από pannarab
Απαντήθηκε από pannarab στο θέμα energ.gr = κοινωνικό φόρουμ

jnet έγραψε: Αριθμός Συναλλαγής:438393034
Κατηγορία:Ενέργεια
Πληρωμή:ΔΕΗ
Κωδικός Ηλεκτρονικής Πληρωμής:220604137028
Ποσό:12,00 EUR
Προμήθεια:
0,30 EUR
Η συναλλαγή να εκτελεστεί:Άμεσα
Ημερομηνία και Ώρα Εκτέλεσης:Τρίτη, 30 Ιουλίου 2013, 10:05 πμ


...μπορεί δλδ ο καθένας μας να κάνει πληρωμή ένα μικρό ποσό με τον ίδιο κωδικό ηλεκτρονικής πληρωμής;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 7 Μήνες πριν #105857 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα energ.gr = κοινωνικό φόρουμ
Γιώργο να ανοίξουμε έναν νέο λογαριασμό για το energ.gr και εκεί να συγκεντρώνονται κάποια χρήματα που ήθελε ο καθένας να προσφέρει, και στην συνέχεια συλλογικά πάντα να προχωρήσουμε στην επόμενη κίνηση.

Η ατομική προσπάθεια βοήθειας, ελάχιστα αποτελέσματα μπορεί να προσφέρει, η συλλογική όμως τεράστια.

ΠΧ όπως γίνονται οι κληρώσεις και λαμβάνουν μέρος σε αυτές 300 άτομα, θα μπορούσαμε με τον ίδιο τρόπο να δηλώνουμε την "προσφορά" μας, και στο τέλος θα βρούμε τρόπο να συγκεντρώσουμε τα χρήματα.

Για την συγκεκριμένη "έλκυση βοήθειας" ουδεμία σχέση έχω, και την βρήκα τυχαία στο διαδίκτυο. Σκέφτηκα σαν κοινωνικό φόρουμ που είμαστε, να κάνουμε μια αρχή βοήθωντας ομαδικά σαν μέλη του energ.gr τους όποιους συνανθρώπους μας, έχουν άμεση ανάγκη.

Επίσης παρατήρησα και τις ανάγκες θέρμανσης που χρειάζονται αυτές οι 2 γυναίκες, σκέφτηκα ότι εάν δεν μπορέσουμε εμείς εδώ στο energ.gr να καλύψουμε πλήρως τέτοιου είδους ανάγκες.......τότε ποιος άλλος μπορεί να το κάνει ? :dry:

Για να ζητούνται καυσόξυλα, κυκλοφορητής, δοχείο διαστολής κτλ, μάλλον υπάρχει υδραυλική ξυλόσομπα, που χρειάζεται σύνδεση και καύσιμο. Οπότε ιδιώτες και επαγγελματίες μπορούν να δηλώσουν εδώ την προσφορά τους......πχ μπριγκέτες.....και στην συνέχεια θα βρεθεί τρόπος να γίνει συλλογή των προσφορών, και παράδοση στην εν λόγω κατοικία.
Last edit: 10 Χρόνια 7 Μήνες πριν by mastoras.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": γιαννης-δραμα, kosmidis80

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 7 Μήνες πριν #105864 από stergiosbik
Απαντήθηκε από stergiosbik στο θέμα energ.gr = κοινωνικό φόρουμ

jnet έγραψε:

stergiosbik έγραψε: Μαστορα το κλειστο καροτσι θα ελθει απο Λαρισα.
Υποθετω οτι θα συννενοηθω με τα τηλ. που αναφερει το site;
Θα μπορεσουν να το παρουν αν το στειλουμε με καποια μεταφορικη;


Στέριο Βαλτο στα ΚΤΕΛ από Δευτερα στο ονομα μου και θα παω εγώ να το πάρω και θα τα παω ολα μαζι να τα παραδώσω. Πριν το βάλεις θα παρουμε τηλεφωνο να συννενοηθούμε μηπως ήδη εχουν καλύψει καποιες ανάγκες.
Μαστορα αν θέλεις ερχεσαι για παρέα οταν τα παω , αφού εσύ το προκάλεσες αυτό.


OK Γιωργο.
Πες μου ποτε κ θα παω στα ΚΤΕΛ να το στειλω.

Κατοπιν θα σε παρω κι εγω για να σου πω με ποιο λεωφορειο θα φυγει. ;)

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Last edit: 10 Χρόνια 7 Μήνες πριν by jnet.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 7 Μήνες πριν #105873 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα energ.gr = κοινωνικό φόρουμ

mastoras έγραψε: Γιώργο να ανοίξουμε έναν νέο λογαριασμό για το energ.gr και εκεί να συγκεντρώνονται κάποια χρήματα που ήθελε ο καθένας να προσφέρει, και στην συνέχεια συλλογικά πάντα να προχωρήσουμε στην επόμενη κίνηση.

Η ατομική προσπάθεια βοήθειας, ελάχιστα αποτελέσματα μπορεί να προσφέρει, η συλλογική όμως τεράστια.

ΠΧ όπως γίνονται οι κληρώσεις και λαμβάνουν μέρος σε αυτές 300 άτομα, θα μπορούσαμε με τον ίδιο τρόπο να δηλώνουμε την "προσφορά" μας, και στο τέλος θα βρούμε τρόπο να συγκεντρώσουμε τα χρήματα.

Για την συγκεκριμένη "έλκυση βοήθειας" ουδεμία σχέση έχω, και την βρήκα τυχαία στο διαδίκτυο. Σκέφτηκα σαν κοινωνικό φόρουμ που είμαστε, να κάνουμε μια αρχή βοήθωντας ομαδικά σαν μέλη του energ.gr τους όποιους συνανθρώπους μας, έχουν άμεση ανάγκη.

Επίσης παρατήρησα και τις ανάγκες θέρμανσης που χρειάζονται αυτές οι 2 γυναίκες, σκέφτηκα ότι εάν δεν μπορέσουμε εμείς εδώ στο energ.gr να καλύψουμε πλήρως τέτοιου είδους ανάγκες.......τότε ποιος άλλος μπορεί να το κάνει ? :dry:

Για να ζητούνται καυσόξυλα, κυκλοφορητής, δοχείο διαστολής κτλ, μάλλον υπάρχει υδραυλική ξυλόσομπα, που χρειάζεται σύνδεση και καύσιμο. Οπότε ιδιώτες και επαγγελματίες μπορούν να δηλώσουν εδώ την προσφορά τους......πχ μπριγκέτες.....και στην συνέχεια θα βρεθεί τρόπος να γίνει συλλογή των προσφορών, και παράδοση στην εν λόγω κατοικία.


Έχω γράψει και παλαιότερα ότι για να γίνει κάτι οργανωμένο χρειάζεται μια ΜΚΟ. Εγώ είμαι μέσα .

Οτιδήποτε άλλο έχει θέματα. Για παράδειγμα σε ποιανού τον λογαριασμό θα μπαίνουν χρήματα και τι θα λέει όταν θα ελεγχτε για τις καταθέσεις απο την εφορία.
Ο πιο άμεσος τρόπος είναι αυτό που έκανα. Το μόνο θέμα που βλέπω είναι η υψηλή προμήθεια 0,3του ευρώ για την συναλλαγή


Sent from my iPhone using Tapatalk . Great application (only sucks on Blackberry)

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 7 Μήνες πριν #105892 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα energ.gr = κοινωνικό φόρουμ
Εαν φτάσουμε σε σημείο να πληρώσουμε δικηγόρους και λογιστές για φτιάξουν το καταστατικό συλλόγου και να κρατούν βιβλία, εάν δώσουμε προμήθειες σε τράπεζες, και απολογούμαστε στην Εφορία για την όποια φιλανθρωπική κίνηση θέλουμε να κάνουμε, τότε προτιμώ να σταυρωθώ στο λευκό πύργο και να βγάλει ντέφι ο Θοδωρής μαζεύοντας χρήματα από τον πολύ κόσμο που θα μαζευτεί εκεί για να παρακολουθήσει το θέαμα.

Χωρίς κόπο, ζήτησα από το στενό οικογενειακό περιβάλλον από 1ευρώ από τον καθένα, που το έδωσαν με μεγάλη ευχαρίστηση χωρίς μάλιστα να δώσουν και μεγάλη σημασία για ποιόν λόγο τους το ζήτησα.

Ετσι συγκέντρωσα 6ευρώ.

Εαν ο καθένας μας από εδώ μέσα κάνει το ίδιο, μέσα σε ένα μήνα θα έχουμε απίστευτα αποτελέσματα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.123 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ