Γιατί καταντήσαμε να είμαστε οι πεινάλες τις Ευρώπης...

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #102284 από Fokion
( παρενθεση)

χαιρομαι τα μεγιστα το οτι μπορουμε και κανουμε ΤΟΣΟ "ευαισθητη" κουβεντα ΧΩΡΙΣ να εχουμε "πλακωθει" αν και ειναι προφανες οτι διαφωνουμε.

Μπραβο μας
και το λεω και το εννοω....

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384
Last edit: 10 Χρόνια 10 Μήνες πριν by Fokion.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #102302 από dimlyk
βρε στεργιο εχει σημασια αν εγς ειμαι ο επιχειρηματιας αν σημερα εχω ασπρους υπαλληλους κι αυριο μαυρους ? υπαρχει περιπτωση να τους αφησω να μην υπηρετησουν τα δικα μου συμφεροντα?

και μια ιστοριουλα λιγο γλαφυρη αλλα ,,,στην ουσια τραγικη

νεος ακομα στα πρωτα μου βηματα στο επαγγελμα μαινοβαγινοντας σε διαφορες τεχνικες υπηρεσιες εβλεπα διαφορες δυσαρεστημενες φατσες να περιφερονται χωρις σκοπο κι αναρωτιομουν τι ρολο βαρουσαν εκει μεσα ,,, σε ερωτηση μου σε παλιοτερους ,,,ηταν τελικα πρωην προισταμενοι και διευθυντες σε θεσεις ψυγεια λογω αλλαγης κυβερνησης και περιμεναν την επομενη αλλαγη για να ξαναπαρουν τις θεσεις τους ,,,και οι εναλαλγες αυτες συνεχιστηκαν μεχρι την συνταξιοδοτηση τους καθε φορα που αλλάζε η κυβερνηση :)
και τωρα αναρωτιομαστε γιατι ...
ενα πραγμα που μου εκανε εντυπωση αρκετα χρονια μετα ηταν οτι η γερμανια ανεξαρτητως κυβερνησης ειχε τον ιδιο υπουργο εξωτερικων για πανω απο 10 χρονια πολυ απλα γιατι σε καποια πραγματα συμφωνουσαν ολοι
εδω εχω την εντυπωση οτι στονο που πραγμα που συμφωνουν ολοι ειναι η ασβεστη θεληση τους για υπουργεια καρεκλες και ρεμουλα
το αργοτερα γνωστο σαν σκανδαλο σε πρνηθειεσ τις αεροποριας το εμαθα 25 χρονια πριν και ηταν γνωστο ακομα και στον τελευταιο σμηνιτη οχι φυσικα σαν σκανδαλο αλλα με την μορφη οτι η μιζα του 5% που δινοταν στον αρχηγο σωματος η του επιτελειου ηταν καθιερωμενη διεθνης πρακτικη

αρα ολοι τα ξεραν και ξαφνικα γιναν σκανδαλα????
η ολοι μαζι μας δουλευουν εστω και με καποια εξιλαστηρια θυματα για να μας ριχνουν σταχτη στα ματια


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #102306 από χρηστος8
Γιατι καταντησαμε να ειμαστε οι πειναλες της Ευρωπης...


[Είμαστε Ορθόδοξοι Χριστιανοί και Έλληνες!

.....Τους Έλληνες κάποτε τους χαρακτήριζε η αγάπη τους για την θρησκεία και για την πατρίδα!

Ξεχάσαμε την πίστη μας, εγκαταλείψαμε τον Θεό και επιλέξαμε να ζήσουμε μια ζωή μακρυά από το θέλημα Του! Επιλέξαμε ότι μας συνέφερε από τον Λόγο Του και από όσα μας συμβούλευσαν οι Άγιοι Πατέρες και τα υπόλοιπα τα προσαρμόσαμε στο δικό μας συμφέρον!..........Έτσι, θεωρούμε πως δεν χρειάζεται να υπάρχουν τα Σύμβολα της Πίστης μας στα δημόσια κτίρια, δεν χρειάζεται να διδάσκεται η Ορθόδοξη Πίστη στα σχολεία......

.....Ξεχάσαμε την ιστορία μας! Συνηθίσαμε στην ιδέα της καλής γειτονίας και κάνουμε τα στραβά μάτια στις προκλήσεις των "καλών" μας γειτόνων! Θεωρούμε δεδομένο πλέον, πως η Βόρειο Ήπειρος είναι Αλβανία κι όχι Ελληνικό έδαφος ακόμη σκλαβωμένο! Θεωρούμε ασήμαντο να ονομαστούν τα Σκόπια, Μακεδονία! Θεωρούμε λογικό το μοίρασμα του Αιγαίου με τους Τούρκους, αρκεί η τσέπη μας να είναι γεμάτη!

Ε, λοιπόν, ήρθε η ώρα να ξυπνήσουμε! Όλα όσα παθαίνουμε, τα παθαίνουμε επειδή ξεχάσαμε ποιοί είμαστε!

Είμαστε Ορθόδοξοι Χριστιανοί και Έλληνες!

Κάποτε μια χούφτα Έλληνες νίκησαν τα εκατομμύρια των Τούρκων γιατί πολέμησαν ΥΠΕΡ ΠΙΣΤΕΩΣ ΚΑΙ ΠΑΤΡΙΔΟΣ! Για του Χριστού την Πίστη την Αγία!!

Φώτης Κόντογλου για τους σύγχρονους Έλληνες!..

…… Όποιος αγαπά την χώρα μας, τα ήθη και έθιμά μας, την παράδοσή μας, την γλώσσα μας, θεωρείται οπισθοδρομικός. Οι αδιάφοροι παιρνούν για φιλελεύθεροι άνθρωποι, για άνθρωποι που ζούνε με το πνεύμα της εποχής μας, που έχουν για πιστεύω την καλοπέραση, το εύκολο κέρδος, τις ευκολίες, τις αναπαύσεις, κι ας μην απομείνη τίποτα που να θυμίζη σε ποιό μέρος βρισκόμαστε, από που κρατάμε, ποιοί ζήσανε πριν από μας στην χώρα μας……….

….. Καταντήσαμε να μην έχουμε απάνω μας τίποτα ελληνικό, από το σώμα μας ίσαμε το πνεύμα μας. Το μασκάρεμα άρχισε πρώτα από το πνεύμα, και ύστερα έφθασε και στο σώμα……….

…… οι λιγοστοί που διατηρούνε ακόμη λίγα σημάδια από την ομορφιά της ελληνικής ψυχής, παρασέρνονται σε αυτή την παραμόρφωση από τους πολλούς, που είναι οι έξυπνοι, οι συγχρονισμένοι, οι μοντέρνοι, αλλά που είναι στ ἀληθινὰ οι αναίσθητοι και οι αποκτηνωμένοι. ………



Κύριε Ιησού Χριστέ Υιέ Θεού ελέησον με τον αμαρτωλό

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #102309 από dimlyk
καποτε μια αλλη χουφτα ...νικησαμε τους περσες για τα ματια της ωραιας ελενης
κι επειδη η ιστορια επαναλαμβανεται νομιζω ειμαστε 2-2 και ειναι η σειρα μας :)


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #102326 από μανολης
ΕΝΤΟΚΑ ΓΡΑΜΜΑΤΙΑ ΔΗΜΟΣΙΟΥ (1991 old Greek )




το θυμαται κανεις?


**ΟΙ ΤΟΥΡΚΟΙ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΕΙΑ ΤΑΞΙΜ ..ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΣΤΗ ΠΛΑΤΕΙΑ ΤΑ ΞΥΝ!!! **

Το άσχημο με την θεωρία είναι πως σου λέει πως δουλεύει ένα σύστημα, όχι γιατί δεν δουλεύει.
Last edit: 10 Χρόνια 10 Μήνες πριν by μανολης.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #102352 από velanas
παιδιά ποτε δεν είχαμε σοβαρές εξαγωγές μονο περιστασιακές.πέρυσι ήμουν australia έκανα μια βόλτα σε σούπερ market.φέτα αυστραλέζικη 12$-βουλγαρίας 11$ δανίας 13$.και φέτα ελληνική δωδώνης 22$ παρακαλώ.τα συμπεράσματα δικά σας.Σύκα ελληνικά καλαμάτας 3$ σύκα τουρκίας τύπου έννοιας τα ίδια γραμμάρια 1,5$.είμαστε όλη εκτος χρόνου και τόπου.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.080 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ