Φως στο τούνελ ή βαθύ σκοτάδι;

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #87877 από Βιομαζιστής

stergiosbik έγραψε: Για δειτε εδω ενα φως στο τουνελ..... ;)




Πράγματι η ανταπόκριση των οδηγών ήταν μεγάλη, γεγονός που απέδειξε ότι δεν περισσεύουν πλέον χρήματα στον κόσμο ούτε για το ΚΤΕΟ... και την ασφάλεια του. Ωστόσο κάποια στιγμή, και ενώ υπήρχε ουρά από αυτοκίνητα, εμφανίστηκαν μέλη του σωματείου ιδιωτικών υπαλλήλων ν. Ηρακλείου που όπως είναι γνωστό ελέγχεται από το ΚΚΕ-ΠΑΜΕ.




Δυστυχως ομως για το πρωτο δεν ειμαι σιγουρος(παραφραζοντας την γνωστη ατακα του Αινσταιν).




Π.Α.Μ.Ε να κλείσουμε καμιά επιχείρηση σήμερα;
:woohoo: :woohoo: :woohoo:

"Μόνο δύο πράγματα είναι άπειρα: Το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία. Ως προς το σύμπαν διατηρώ κάποιες αμφιβολίες."

Αλβέρτος Αϊνστάιν

Τα Μηχανήματα Τα Πήραμε!
Άντε Να Δούμε Τώρα Αν Θα Τα Κάνουμε Απόσβεση.
Απόσβεση Δεν Εγιναν Και Ούτε Είναι Σε Θέση Να Γίνουν. :(
Τώρα Πια Μένει Να Δούμε Τι Θα Κάνουμε Με Δαύτα. :unsure:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #87911 από ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ

aithio έγραψε: Στέργιο μπήκες στον κόπο να διαβάσεις και τον αντίλογο πριν ποστάρεις αντικομουνιστικό άρθρο.
Δεν νομίζω ότι μπήκες φίλε μου....
Το ΚΚΕ είναι το πρόβλημα σου ρε φίλε;


Ποιός είναι ο αντίλογος??.Πραγματικά είναι ενδιαφέρον να τον ακούσουμε..
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": ΘΕΟΔΟΣΗΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #87920 από Gdevil
Απαντήθηκε από Gdevil στο θέμα Φως στο τούνελ ή βαθύ σκοτάδι;

aithio έγραψε: ....
Για να φτιαχτεί κράτος θα πρέπει να φτιαχτεί πρώτα η δημοκρατία...
Για να φτιαχτεί δημοκρατία θα πρέπει ο πολίτης να ενημερώνεται αντικειμενικά και όχι από τα μέσα ενημέρωσης της Ελίτ...
Για να φτιαχτεί κράτος θα πρέπει να τιμωρηθούν πρώτα οι τράπεζες και τα όλοι αυτοί οι πολιτικοί που βάλανε πάνω απο τον πολίτη το συμφέρον της Ελίτ.
Για να φτιαχτεί κράτος θα πρέπει να άνθρωπος να κάνει την εσωτερική του επανάσταση και να αντιδράσει να απαιτήσει, να δουλέψει και να σταματήσει να ανέχεται χρυσαυγίτες αστυνομικούς να βαράνε τον πολίτη σε κάθε συγκέντρωση.
Αυτοί εκεί στην Χ.Α πάιζουν το πιο βρώμικο παιχνίδι σε όλο αυτό το κακοστημένο θέατρο του παραλόγου...
Ενώ έταζαν ότι θα βαράνε του πολιτικούς αυτοί βαράνε τους πολίτες στις συγκεντρώσεις, τους Πακιστανούς και την Κανέλη.

Δστχώς :( χρειάζεται Δικαιοσύνη που δεν υπάρχει πλεόν παρά μόνο στα χαρτιά...
Ολα τα παραπάνω και πολλάαααααα αν όχι όλα τα στραβά έχουν δημιουργηθεί γιατί δεν υπάρχει Δικαιοσύνη.


Ειδικός δεν είμαι. Οτι γράφω είναι προσωπικές σκέψεις. Όποιος τις διαβάζει ας τις κρίνει πριν τις αποδεχτεί ή πριν τις απορρίψει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #87974 από stergiosbik
Απαντήθηκε από stergiosbik στο θέμα Φως στο τούνελ ή βαθύ σκοτάδι;

aithio έγραψε: Στέργιο μπήκες στον κόπο να διαβάσεις και τον αντίλογο πριν ποστάρεις αντικομουνιστικό άρθρο.
Δεν νομίζω ότι μπήκες φίλε μου....
Το ΚΚΕ είναι το πρόβλημα σου ρε φίλε;


Γρηγορη το προβλημα μου ειναι με ολους οσους δρουν εναντιον της πατριδας.
Ειτε ΚΚΕ ειτε ΧΑ ειτε Πασοκ-ΝΔ κτλ.
Γιατι ειναι τοσο δυσκολο να γινει κατανοητο αυτο;
Πρεπει οτι λεμε κ οτι κανουμε να εχει ταμπελες;
Γιατι ρε Γρηγορη πρεπει καποιο κομμα να κατεχει την μια κ μονη αληθεια;
Ειναι τοσο κακο να επικροτεις το σωστο απο οπου κ αν προερχεται οπως επισης κ να καταδικαζεις το κακο;
Αν εσυ εκλαμβανεις οτι επιτιθομαι στην Αριστερα λυπαμαι.
Αραγε τα προβληματα σου οπως κ τα δικα μου κανουν διαχωρισμους αναλογα με την κομματικη μας ταυτοτητα;
Προφανως οχι.
Γιατι τοτε κ ο αγωνας ΜΑΣ να εχει χρωμα;
Τι με νοιαζει αν αυριο στην απεργια ειναι διπλα μου ο Αριστερος,Δεξιος κτλ;
Εγω διαμαρτυρομαι σαν Ελληνας κ οχι σαν οπαδος κομματος.

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #87989 από aithio
Απαντήθηκε από aithio στο θέμα Φως στο τούνελ ή βαθύ σκοτάδι;
Προσέξτε φίλοι...
Δεν υπερασπίζομαι το ΚΚΕ...
Υπερασπίζομαι ότι εδω ο κόσμος χάνετε και ορισμένα προπαγανδιστικά μέσα θέλουν εμας να ασχολούμαστε με το ΚΚΕ για ευνόητους λόγους....
Για ποιο ΚΚΕ μιλάμε; Υπάρχει σήμερα KKE στην Ελλάδα και έχει την οποιαδήποτε δύναμη να παρέμβει σε οτιδήποτε....
Πλάκα μου κάνετε....
Εδω καταπατήθηκαν τόσα και τόσα κεκτημένα και το ΚΚΕ λίγο πολύ μας είπε ότι αυτά έχει ο καπιταλισμός δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα παρά όοοοοταν αλλάξουν οι συσχετισμοί να τον ανατρέψουμε....
Με λίγα λόγια τρία πουλάκια κάθονται....
Και αναρωτιέμαι αφού δεν μπορείς να κάνει τίποτα το ΚΚΕ στον Καπιταλισμό πως καπηλευόταν τόσα χρόνια τις όποιες κατακτήσεις ως δικές του....
Τέλος πάντων....

Αλλά άλλο αυτό και άλλο αυτό που συμβαίνει τώρα...
Είναι αστείο και πέρα για πέρα απροσανατολιστικό και προπαγανδιστικό αυτή την στιγμή να συζητάμε τη κάνει το ΚΚΕ και ότι το ΚΚΕ ευθύνεται για τα χίλια κακά της μοίρας μας από τους πραγματικούς ενόχους...

Δηλαδή μην τρελαθούμε κιόλας.. Αυτά είναι για παιδάκια....
Μην πέφτετε στο τρυπάκι και στην λούμπα της Ελίτ που σας έλεγα παραπάνω....
Η ελίτ και το κεφάλαιο κύριοι το ΚΚΕ εδώ και πολύ καιρό ( δυστυχώς για μένα αλλά ας πρόσεχε) το έχουν για τον που...ο τους και το χρησιμοποιούν όποτε θέλουν όπως θέλουν...καλή ώρα για μπαμπούλα.
Σας παρακαλώ προσέξτε τη θέλω να σας πω...
Παρατηρώ και τον Βιομαζιστή και τον Στέργιο και τον ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗ να επιχειρηματολογούν εναντίον του ΚΚΕ (ακριβός ότι θέλει σήμερα το σύστημα)διαβάζοντας ένα άρθρο χωρίς να έχουν καν δει τον αντίλογο, έτσι για το γαμώτο...

Απλά φίλοι είμαι πεισμένος ότι οι προπαγανδιστικοί μηχανισμοί του συστήματος λειτουργούν τέλεια απροσανατολίζοντας τον κόσμο απο τα πραγματικά προβλήματα όπως η ανεργία η φτώχεια και η ανέχεια που αν το ΚΚΕ έχει ευθύνη, η ευθύνη που το αναλογεί είναι έτη φωτός μικρότερη από των άλλων που κυβέρνησαν και μην πάμε να κάνουμε το άσπρο μαύρο από αντικουμουνιστικό φανατισμό...

Αντί εδώ σήμερα να συζητάμε αν θα συμμετέχουμε αύριο στην απεργία αν θα οργανωθούμε να αντισταθούμε ομαδικά να διαδηλώσουμε να φωνάξουμε συζητάμε για το ΚΚΕ που έκλεισε ένα μαγαζί που δούλευε Κυριακάτικα στην Κρήτη...
Και δήθεν η επιχηρηματικότητα βάλετε απο το ΚΚΕ

Ρε παιδιά ρε παιδιά...
Εδω έγιναν όργια και όργια με την επιχειρηματικότητα τα τελευταία χρόναι βλ Ολυμπιακούς αγώνες εσας το ΚΚΕ σας έφταιξε;

Gregori
Last edit: 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν by aithio.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #87992 από stergiosbik
Απαντήθηκε από stergiosbik στο θέμα Φως στο τούνελ ή βαθύ σκοτάδι;
Γρηγορη θες να πεις τι;
Οτι δηλ. εγω,ο Γιαννης,ο Βιομαζιστης δεν ξερουμε ποιος φταιει για τα προβληματα μας κ ασχολουμαστε με το ΚΚΕ λες κ ειμαστε ηλιθιοι;
Μα εγω δεν εγραφα πριν τις εκλογες οτι τοτε ηταν η μεγαλη ευκαιρια της Αριστερας με μπροσταρη το ΚΚΕ,ν αφησει τις μαλακιες κ να προσπαθησει να σωσει την χωρα;
Που ηταν ομως τοτε η ενωμενη Αριστερα; :(
Ξαναλεω οτι ολα τα κομματα ερχονται αντιμετωπα με τις επιλογες τους.
Το ιδιο κ το ΚΚΕ.
Αθωα περιστερα σιγουρα παντως δεν ειναι!
Να μην γραφω δηλ. κατι που θεωρω οτι ειναι κακο για να μη με κατηγορησει καποιος ως αντικομμουνιστη;
Με την ιδια λογικη θα με κατηγορησει κ καποιος οπαδος της ΝΔ αν γραψω κ κατι κακο για την ΝΔ. ;)
Αρα να μη μιλαω; :(

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.083 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ