Είμαι Συγκλονισμένος !!!

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #90875 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Είμαι Συγκλονισμένος !!!

stergiosbik έγραψε:

DOOM_NX έγραψε: Πρέπει να είναι κάποιος πολύ βλάκας ώστε να βάλει ανοιχτή φωτιά μέσα στο σπίτι του για να ζεσταθεί. Οπότε, ναι, φυσική επιλογή.


εγω συμφωνω αλλα
επισης ειναι πολυ βλακας οποις τρεχει με 120 στου περισσοτερους ελληνικους δρομους ...οποιος διασχιζει ενα δρομο μεγαλης κυκλοφοριας ...οποιος περπαταει σ ενα δρομο αντι το πεζοδρομιο...οποιος σκαρφαλωνει σε κεραμιδια ...οποιος ενεβαινει μονος του σε μια σκαλα ..και ο καταλογος φυσικα ειναι ατελειωτος αποδεικνυοντας οτι ολοι μας ειμαστε βλακες :)

και χρησιμοποιοντας το συγκεκριμενο λυπηρο γεγονος ...αν στην θεση των παιδιων ηταν ενα ζευγαρι ηλικιωμενων που χρησιμοποιουσε για 60 χρονια ενα μαγγαλι θα λεγαμε το ιδιο? η θα το ριχναμε στην κακια στιγμη ? ...
και οι δυο προσεγγισεις ειναι λαθος
ο μεγαλυτερος κινδυνος ειναι η συνηθεια και η μεγαλη αυτοπεποιθηση .
οσο για το ποιος φταιει ...ε ας μην ψαχνουμε παντα να μας φταινε οι αλλοι γιατι φταιμε κι εμεις .


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #90877 από Gdevil
Απαντήθηκε από Gdevil στο θέμα Είμαι Συγκλονισμένος !!!
Και όμως..
Ο Στουρνάρας μπορεί να μη φταίει αλλά δεν μπορεί παρά η πολιτεία στο σύνολό της να φταίει για το ότι 5 άνθρωποι χτές και δεν ξέρω και εγώ πόσοι άλλοι δεν γνωρίζουν ότι κάρβουνα σε κλειστό χώρο = θάνατος
Δεν είναι ούτε το πρώτο ούτε το τελευταίο (δστχώς αν και το απεύχομαι) τέτοιο περιστατικό που διαβάσαμε.
Αντί να ασχολούνται λοιπόν με "έρευνες" (παρμένα τα έχω και από άλλο νήμα..) ή με συζητήσεις για το ότι τα νοβοπαν δεν κάνει να τα καίμε, ή με τηλεοπτικά σπότ (ΓΕΜΗ) για πράξεις που η προθεσμία τους έχει λήξει ή... ή ...
θα μπορούσαν να δούν ότι (όπως λέει 3,4 ποστ πιο πάνω άλλος συμφορουμίτης) υπάρχουν στην Ελλάδα του 2013 ακόμα ΠΟΛΛΟΙ που χρησιμοποιούν κάρβουνα σε κλειστό χώρο. Και αναλόγως να πράξουν ή καλύτερα να πράξουμε όλοι μας όπως ο καθείς νομίζει.
Πάντως είναι αδιανόητο το να σκεφτεί έστω κανείς ότι αυτό που έχει να πράξει είναι να γράψει τα λόγια που έγραψε ο Doom_NX


Ειδικός δεν είμαι. Οτι γράφω είναι προσωπικές σκέψεις. Όποιος τις διαβάζει ας τις κρίνει πριν τις αποδεχτεί ή πριν τις απορρίψει.
Last edit: 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν by Gdevil.
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #90885 από Fokion
Απαντήθηκε από Fokion στο θέμα Είμαι Συγκλονισμένος !!!
Πηρα την πρωτοβουλία και "διορθωσα" το μηνημα του DOOM
Οποιος θελει να δει τι ελεγε θα το βρει σε μετεπειτα παραθεσεις

Πρωσωπικά δε θελω να κανω καποιο σχολιο...
Ειτε για τα παιδια θεος συγχωρεσετα
ουτε για τον DOOM....

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": stergiosbik
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #90894 από ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ

Fokion έγραψε: Πηρα την πρωτοβουλία και "διορθωσα" το μηνημα του DOOM
Οποιος θελει να δει τι ελεγε θα το βρει σε μετεπειτα παραθεσεις

Πρωσωπικά δε θελω να κανω καποιο σχολιο...
Ειτε για τα παιδια θεος συγχωρεσετα
ουτε για τον DOOM....


τότε Φωκίωνα σβύσε και κάποια παρακάτω αν συμφωνούν και οι υπόλοιποι... αλλά σίγουρα το δικό μου) που δε ταιριάζουν στο νέο δεδομένο...
θυμίζουν όλα χορό πάνω στο μνήμα..... κι ας έχουν λογική συμπόνοια....
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #90895 από Fokion
Απαντήθηκε από Fokion στο θέμα Είμαι Συγκλονισμένος !!!
Αντιθετως. Κατα την ταπεινη μου γνωμη το παρακατω κειμενο σου

ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ έγραψε: Παναγιώτη,
Πραγματικά στεναχωριέμαι γιατί ο τρόπος σκέψης σου αλλά και των περισσότερων νέων ανθρώπων λειτουργεί μόνο με βάση το άτομο τους. Λυπάμαι που είναι τόσο δύσκολο στους νέους ανθρώπους να νιώσουν και να κατανοήσουν όλα εκείνα τα "αυτονόητα" για τους ίδιους, αλλά καθόλου αυτονόητα για τους άλλους. Ακόμα περισσότερο λυπάμαι που εμείς οι μεγαλύτεροι, προερχόμενοι από παλιότερες εποχές,"ξέρουμε" και δε κάνουμε, καταλαβαίνουμε και αντιδράμε, δίνοντας σας παράδειγμα ΦΥΣΙΚΑ με τις πράξεις μας και όχι με τα παχιά συχνά λόγια μας.
Λυπάμαι που τόσα και τόσα νέα άτομα, δεν γνωρίζουν ούτε τα στοιχειώδη περί της επιβίωσης, προστατευμένα τόσο υπερβολικά από γονείς που λειτουργούν ως αθάνατοι, από γονείς οι οποίοι αρνούνται να δώσουν το δικαίωμα στα παιδιά τους να πάθουν, φοβούμενοι αυτά που θα πάθουν, θεωρώντας πως τα "δικά τους και μόνο παιδιά" μπορούν πάντα να κάνουν το σωστό και πάντα μ εκείνους δίπλα τους, θα τα καταφέρνουν στη ζωή.
Είμαι και γω ένας από αυτούς τους γονείς... και φοβάμαι πως είσαι και συ ένα από αυτά τα παιδιά. (μακάρι όχι... αλλά πολύ σκληρός είσαι παληκάρι μου με αυτά που λες....)



ειναι ενα μαθημα ή υπενθυμιση για ολους εμας που εχουμε παιδια, των λαθων που κατ' επαναληψη κανουμε στην εν γενη διαπαιδαγωγηση τους ειτε "χρηστική" ή "παθως μαθως" κατα το κοινός λεγόμενο, ειτε πως - πρεπει να - χτιζουν μια σταση ζωης...

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #90896 από DOOM_NX
Απαντήθηκε από DOOM_NX στο θέμα Είμαι Συγκλονισμένος !!!

Gdevil έγραψε: Και όμως..
Ο Στουρνάρας μπορεί να μη φταίει αλλά δεν μπορεί παρά η πολιτεία στο σύνολό της να φταίει για το ότι 5 άνθρωποι χτές και δεν ξέρω και εγώ πόσοι άλλοι δεν γνωρίζουν ότι κάρβουνα σε κλειστό χώρο = θάνατος

Εγώ ρε φίλε γιατί το έμαθα στο δημοτικό ότι κάρβουνα εντός σπιτιού = θάνατος; Ας μην τρελαθούμε. Είναι σα να λέμε πως αν μείνεις για ώρα κάτω από την επιφάνεια του νερού πεθαίνεις. Δε δικαιολογείται τέτοια άγνοια. Ο θεός να αναπαύσει την ψυχούλα τους, αλλά πρόκειται για φυσική επιλογή.
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.123 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ