Είμαι Συγκλονισμένος !!!

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #90826 από Gdevil
Απαντήθηκε από Gdevil στο θέμα Είμαι Συγκλονισμένος !!!
Stergiosbik
Συγνώμη για την έκφραση γνώμης μου (λανθασμένα όπως αποδείχτηκε) για λογαριασμο΄τρίτου.
Το θεωρούσα αδύνατο να ισχύει αυτό που είχες εξ αρχής καταλάβει.
:( :S

Doom_NX
Σφάλματα όλοι κάνουμε.
Αυτά τα παιδιά όμως ένα δικό τους σφάλμα (άραγε μόνο δικό τους??) το πλήρωσαν με την ζωή τους.
Μακάρι ποτέ σου να μη χρειαστεί να πληρώσεις εσύ ή κάποιος οικείος σου τόσο ακριβά ένα σφάλμα.
Ειλικρινά, ξανασκέψου το τι έγραψες.
:ohmy: :ohmy:


Ειδικός δεν είμαι. Οτι γράφω είναι προσωπικές σκέψεις. Όποιος τις διαβάζει ας τις κρίνει πριν τις αποδεχτεί ή πριν τις απορρίψει.
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #90854 από tas
Απαντήθηκε από tas στο θέμα Είμαι Συγκλονισμένος !!!
Ολη η ιστορία με την εξίσωση του φόρου στο πετρέλαιο θέρμανσης και κίνησης έφερε 36 εκ. ευρώ επιπλέον στο κράτος. Είχαν υπολογίσει ότι θα εισπράξουν 1 δις ευρώ επιπλέον, αλλά έχασαν τον στόχο για κάτι ψιλά. Αυτοί οι άνθρωποι αν κρατούσαν μπακάλικο, θα το είχαν κλείσει το πρώτο δίωρο.
Μόνο το πείραμα "Θαλής" στοίχισε 600.000 ευρώ, για να καταλήξει στο συμπέρασμα ότι η αιθαλομίχλη είναι επικίνδυνη για τη δημόσια υγεία!
Και ποιος ξέρει πόσες μελέτες ακόμη έχουν χρηματοδοτηθεί, για να μάθουμε ότι η Γη γυρίζει...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": GeoTa
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #90862 από ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ
Παναγιώτη,
Πραγματικά στεναχωριέμαι γιατί ο τρόπος σκέψης σου αλλά και των περισσότερων νέων ανθρώπων λειτουργεί μόνο με βάση το άτομο τους. Λυπάμαι που είναι τόσο δύσκολο στους νέους ανθρώπους να νιώσουν και να κατανοήσουν όλα εκείνα τα "αυτονόητα" για τους ίδιους, αλλά καθόλου αυτονόητα για τους άλλους. Ακόμα περισσότερο λυπάμαι που εμείς οι μεγαλύτεροι, προερχόμενοι από παλιότερες εποχές,"ξέρουμε" και δε κάνουμε, καταλαβαίνουμε και αντιδράμε, δίνοντας σας παράδειγμα ΦΥΣΙΚΑ με τις πράξεις μας και όχι με τα παχιά συχνά λόγια μας.
Λυπάμαι που τόσα και τόσα νέα άτομα, δεν γνωρίζουν ούτε τα στοιχειώδη περί της επιβίωσης, προστατευμένα τόσο υπερβολικά από γονείς που λειτουργούν ως αθάνατοι, από γονείς οι οποίοι αρνούνται να δώσουν το δικαίωμα στα παιδιά τους να πάθουν, φοβούμενοι αυτά που θα πάθουν, θεωρώντας πως τα "δικά τους και μόνο παιδιά" μπορούν πάντα να κάνουν το σωστό και πάντα μ εκείνους δίπλα τους, θα τα καταφέρνουν στη ζωή.
Είμαι και γω ένας από αυτούς τους γονείς... και φοβάμαι πως είσαι και συ ένα από αυτά τα παιδιά. (μακάρι όχι... αλλά πολύ σκληρός είσαι παληκάρι μου με αυτά που λες....)
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #90866 από stergiosbik
Απαντήθηκε από stergiosbik στο θέμα Είμαι Συγκλονισμένος !!!

DOOM_NX έγραψε: Πρέπει να είναι κάποιος πολύ βλάκας ώστε να βάλει ανοιχτή φωτιά μέσα στο σπίτι του για να ζεσταθεί. Οπότε, ναι, φυσική επιλογή.


Θερμη παρακληση προς τους συντονιστες.
Θεωρω το συγκεκριμενο ποστ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ κ ΚΑΤΑΠΤΥΣΤΟ που βεβηλωνει την μνημη των παιδιων. :angry:
Παρακαλω να διαγραφει η να με banαρετε για 2-3 μερες γιατι δε ξερω κι εγω τι μπορω να πω. :sick: :sick:

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Last edit: 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν by stergiosbik.
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #90869 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Είμαι Συγκλονισμένος !!!
Δεν μπορώ να δεχτώ μόνο έναν υπαίτιο για την χτεσινή τραγωδία. Είναι από τις περιπτώσεις που λέμε συνυπαιτιότητα. Όταν χτες είχε 10 βαθμούς και ένα απλό αερόθερμο των 20€ θα ζέσταινε μιά χαρά ένα τσούρμο 20άρηδων, αυτοί προτίμησαν να ανάψουν μαγκάλι. Εντάξει, η αύξηση της τιμής του πετρελαίου τους ανάγκασε να ψάξουν εναλλακτική θέρμανση, αλλά και αυτοί κάναν την χειρότερη επιλογή.

Είναι σαν να λέμε, δεν έχω λεφτά να βάλω βενζίνα στο αμάξι γιατί πήγε στο 1.75€ το λίτρο και εγώ σαν εναλλακτική παίρνω το πατίνι μου και βγαίνω στον περιφερειακό. Ε, εντάξει, δεν θα φταίει μόνο ο Στουρνάρας που θα με κάνει χαλκομανία η νταλίκα, ούτε θα κλαίνε στο forum των 4τροχών για τον κακομοίρη που δεν είχε λεφτά για βενζίνη, κάπως αλλιώς θα με αποκαλούν...

Κοινώς η περίπτωση που συζητάμε πιάνει τις δύο άκρες του προβλήματος. Δεν είναι ο κανόνας αυτός σήμερα, η εξαίρεση είναι...
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #90873 από stergiosbik
Απαντήθηκε από stergiosbik στο θέμα Είμαι Συγκλονισμένος !!!
Asteri σημερα το πρωι κυκλοφορησε εντονα οτι βρεθηκαν κ αλλα "πραγματα" στο σπιτι που δεν αφησαν στα παιδια καθαρο μυαλο να καταλαβουν τον κινδυνο. ;)
Απο ατομα που εργαζονται στο νοσοκομειο.
Ακουγεται καπως λογικο γιατι ο καθενας μας θα σκεφτηκε "Τι διαολο.Μερα μεσημερι 5 νεοι ανθρωποι δεν πηραν χαμπαρι τι συμβαινει;Ολοι μαζι κατερρευσαν ταυτοχρονα;Μηπως παιζει κατι αλλο;"

Ισως να ειναι κι ετσι.
Αλλα σε καμμια περιπτωση δεν δικαιουμαστε να "χαιρομαστε" για αυτο που συνεβη η να σηκωνουμε αδιαφορα τους ωμους.

Υ.Γ.
Κυριοι συντονιστες απορω που εχετε αφησει το ποστ του Παναγιωτη τοσες ωρες χωρις να το σβησετε.
Δηλ. τι πιο αισχρο απο αυτο θα μπορουσε να γραφτει;
Στην δικη σας ηθικη χωραει η προσβολη νεκρου; :ohmy:
Όχι, αλλά ούτε και στην δική σου φαντάζομαι φίλε Στέργιο.

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Last edit: 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν by Stavrax.
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.090 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ