Είμαι Συγκλονισμένος !!!

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #91138 από stergiosbik
Απαντήθηκε από stergiosbik στο θέμα Είμαι Συγκλονισμένος !!!
Καποιοι απο εμας βαλθηκαμε να ανατρεψουμε καθε εννοια λογικης κ κυριως Η Θ Ι Κ Η Σ!
Εστω οτι αυτα τα παιδια ηταν αυτο που τους κατηγορουν ορισμενοι(βλακες,μπεκρηδες,ναρκομανεις).
Ποιος μας δινει το δικαιωμα να ΞΕΦΤΙΛΙΖΟΥΜΕ ΝΕΚΡΟΥΣ Κ ΕΤΟΙΜΟΘΑΝΑΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ; :angry:
Αν αυτα τα παιδια δεν εμαθαν απο το σχολειο η το σπιτι τους οτι δεν πρεπει να βαζεις φωτια σε κλειστο χωρο,αλλο τοσο καποιοι απο εμας δεν εχουμε μαθει οτι δεν προσβαλλουν νεκρους.
Κ αυτο μαλιστα ειναι ακομη χειροτερο διοτι ακομα κ η πιο απομονωμενη ΑΓΡΑΜΜΑΤΗ αγρια φυλη στην ακρη του κοσμου το γνωριζει! ;)
Ας συνεχισουμε ακαθεκτοι να κανουμε αυτο που κανουμε.
Τιμουμε απολυτα τους γονεις μας κ τα παιδια μας με αυτη τη συμπεριφορα μας! :(
Αραγε καποιοι απο εμας που κανουμε τους εξυπνους κ θεωρουμε οτι λεμε αληθειες θα ειχαμε το θαρρος να τα πουμε αυτα μπροστα στους γονεις αυτων των παιδιων;
Ξερετε κυρια μου ο γιος σας ηταν ηλιθιος,αλκοολικος κτλ.
Μπραβο μας!!!!!!

Υ.Γ.
Καποτε (2008) ενα μικρο παιδι δολοφονηθηκε απο εναν υπανθρωπο αστυνομικο.
Αυτο σταθηκε αφορμη να καει η μιση Αθηνα.
Σημερα ο χαμος αυτος των παιδιων (γιατι φταινε κ οι πολιτικοι,εκτος του λαθους τους) περναει στα ψιλα.
Αναρωτιεμαι ποσα ακομα παιδια πρεπει να χαθουν για ξυπνησουμε κ να κανουμε αυτο που πρεπει!

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": kosmidis80, GeoTa, stoikon, bavel, daco, μανολης, scouter
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #91145 από mtsag
Απαντήθηκε από mtsag στο θέμα Είμαι Συγκλονισμένος !!!
Ρε παιδιά, ήμαρτον με αυτά που διαβάζουμε δηλαδή! ΠΟΙΟΣ από εδώ μπορεί να μου πει με πάσα ειλικρίνεια ότι ΠΟΤΕ δεν έκανε ως νέος κάτι χαζό, ηλίθιο, παράλογο ή επικίνδυνο.

Παράδειγμα: φοράτε πάντα ζώνες ασφαλείας στο αυτοκίνητο; ΠΑΝΤΑ;

Άλλο παράδειγμα, γιατί βλέπω ξαφνικά ότι το να κάνεις πάρτυ με αλκοόλ και ψητά σημαίνει ότι κάνει waive το δικαίωμα στη ζωή: Όλοι όσοι έχουμε κάτσει πίσω από τιμόνι, δεν έχουμε πιει ΟΥΤΕ MIA σταγόνα; ΠΟΤΕ;

Εκ κατακλείδι, μαλακίες κάνουμε όλοι, είναι αναπόσπαστο κομμάτι του να ζεις. Απλά οι περισσότεροι είμαστε αρκετά τυχεροί να μην πληρώσαμε γι αυτές με τη ζωή μας.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": GeoTa, stergiosbik, stoikon, daco, μανολης
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #91146 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Είμαι Συγκλονισμένος !!!
Η επιλογή τους είναι ηλίθια. Όχι οι ίδιοι. Και το ότι τα τσούξανε λίγο παραπάνω δεν τους κάνει αλκοολικούς, όλοι ψήνουμε να φάμε κατά καιρούς και πίνουμε και λίγο παραπάνω. Αυτό δεν είναι ηλίθιο. Το να πας μετά το πιοτό να οδηγήσεις, ναι, είναι ηλίθιο. Το να οδηγήσεις μηχανή, ακόμα πιό ηλίθιο. Το να κοιμηθείς αγκαλιά με το μαγκάλι, αυτοκτονικό.

Στην μάνα τους και στον πατέρα τους δεν λες τίποτα, ποιός ο λόγος? Ακόμα και από υπερβολική δόση να πάει κάποιος, δεν πας στην κηδεία να πεις στον πατέρα "καλά να πάθει ο μαστούρας σου", ένα απλό συλλυπητήρια είναι αρκετό.

Ούτε και για τα παιδιά αυτά χαίρεται κανείς και λέει ότι έπρεπε να φύγουν από αυτόν τον κόσμο, να αφήσουν εμάς τους πιό έξυπνους απαλλαγμένους από την χαζομάρα τους. Ίσα-ίσα όσοι την διαβάσουν αυτήν την συζήτηση, ίσως και να αρπάξει κάτι τις η γκλάβα τους, ώστε να έχουν το νου τους λίγο παραπάνω για τέτοιες επικίνδυνες καταστάσεις. Άμα αύριο σκοτωθώ και γω από τα φθαρμένα μου λάστιχα, μην βγαίνετε και λέτε κρίμα το παιδί, ο Στουρνάρας φταίει που δεν είχε λεφτά να πάρει ένα σετ P Ζero Νero, να στρίβει αξιοπρεπώς με 160 στον περιφερειακό...
Last edit: 11 Χρόνια 1 Μήνας πριν by Asteris.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": DOOM_NX, tas
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #91150 από DOOM_NX
Απαντήθηκε από DOOM_NX στο θέμα Είμαι Συγκλονισμένος !!!

mtsag έγραψε: Ρε παιδιά, ήμαρτον με αυτά που διαβάζουμε δηλαδή! ΠΟΙΟΣ από εδώ μπορεί να μου πει με πάσα ειλικρίνεια ότι ΠΟΤΕ δεν έκανε ως νέος κάτι χαζό, ηλίθιο, παράλογο ή επικίνδυνο.

Παράδειγμα: φοράτε πάντα ζώνες ασφαλείας στο αυτοκίνητο; ΠΑΝΤΑ;

Άλλο παράδειγμα, γιατί βλέπω ξαφνικά ότι το να κάνεις πάρτυ με αλκοόλ και ψητά σημαίνει ότι κάνει waive το δικαίωμα στη ζωή: Όλοι όσοι έχουμε κάτσει πίσω από τιμόνι, δεν έχουμε πιει ΟΥΤΕ MIA σταγόνα; ΠΟΤΕ;

Εκ κατακλείδι, μαλακίες κάνουμε όλοι, είναι αναπόσπαστο κομμάτι του να ζεις. Απλά οι περισσότεροι είμαστε αρκετά τυχεροί να μην πληρώσαμε γι αυτές με τη ζωή μας.

Υπάρχουν μαλακίες και μαλακίες. Και υπάρχουν κάποια όρια. Πρέπει να ξέρεις πότε θα πεις όχι. Κάποιος νέος που δεν ξέρει πότε να πει όχι σε ναρκωτικά, σε αλκοόλ, σε κακές παρέες, σε βόλτες θανάτου, αλλά και σε φωτιές εντός του σπιτιού, σόρρυ αλλά η οικογένειά του απέτυχε στην ανατροφή του.

Και btw, πάντα βάζω ζώνη ασφαλείας, ποτέ δεν έχω πάρει ναρκωτικά, ποτέ δεν έχω καπνίσει ενεργητικά, ποτέ δεν έχω πιει μέχρι αηδίας και ποτέ δε θα έβαζα ζωντανή φωτιά μες στο σπίτι μου.
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #91152 από Fokion
Απαντήθηκε από Fokion στο θέμα Είμαι Συγκλονισμένος !!!

mastoras έγραψε: Καλημέρα.

Φωκίων......δεν νομίζεις ότι ήρθε η ώρα, για λουκέτο. :)


δε νομιζω Μαστορα μου...

αρκει να εχουμε το νου μας λιγο οτι ΟΤΙ και να εχει γινει προσβαλουμε μνημες νεκρων....


ΑΣ ΓΙΝΕΙ ΑΦΟΡΜΗ ΝΑ ΔΙΔΑΧΤΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΔΑΞΟΥΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ ΩΣΤΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΗΓΑΝ ΤΕΛΕΙΩΣ "ΤΣΑΜΠΑ"...

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #91153 από tas
Απαντήθηκε από tas στο θέμα Είμαι Συγκλονισμένος !!!
DOOM,
Δεν είπα ότι οι πολιτικοί πρέπει να αρχίσουν τις ευχές και τα συλλυπητήρια. Συγνώμη να ζητήσουν, αλλά αυτό προϋποθέτει αρ... Κι αν βρεθεί ένας τους να ζητήσει συγνώμη, σημαίνει ότι από την επόμενη μέρα πρέπει να το δείξει με πράξεις.
Σε 15-20-25 χρόνια, θα κάνεις ένα flash back και θα αντιληφθείς πόσο τυχερός ήσουν σε μια, δυο, τρεις περιπτώσεις, που έκανες μαλ..., όπως κάναμε όλοι στα 20-25 μας. Είτε στο τιμόνι, είτε επειδή ήπιαμε ένα ποτηράκι παραπάνω, είτε με μια γκόμενα χωρίς τις απαραίτητες προφυλάξεις.
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.090 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ