Είμαι Συγκλονισμένος !!!

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #91077 από mtsag
Απαντήθηκε από mtsag στο θέμα Είμαι Συγκλονισμένος !!!
Και κάτι τελευταίο: φυσική επιλογή προφανώς και ΔΕΝ ήταν. Η φυσική επιλογή (όπως γνωρίζουμε) είναι μια βαθμιαία διαδικασία όπου διάφορα -ευνοικά για την προσαρμογή με το περιβάλλον- χαρακτηριστικά επικρακούν στον πληθυσμό λόγω του ότι εξασφαλίζουν την επιβίωση (και άρα την αναπαραγωγική ικανότητα) των κατόχων τους.

Εδώ δεν έχουμε να κάνουμε με κάτι τέτοιο. Ο παρορμητισμός (ή βλακεία αν θες να το πείς) ποτέ δεν έλειπαν από τους ανθρώπους. Κάποιες φορές έχουν τραγικές συνέπειες, αλλά δεν μπορείς να γενικεύσεις, διότι με μέγεθος δείγματος n=1 η γενίνευση είναι απλά bad science.
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #91081 από ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ
Καλημέρα.
Δεν έχω να προσθέσω κάτι, εκτός από την άποψη πως η συζήτηση πλέον, μέσα από όποια διαφωνία, εκφράζει σοβαρές απόψεις. Το τραγικό γεγονός αγγίζει πολλά, κοινωνικά, πολιτισμικά και πολιτικά δεδομένα (ΟΧΙ ΚΟΜΜΑΤΙΚΑ).
Προσωπική μου εκτίμηση πως κάποιοι χαρακτηρισμοί στο γραπτό λόγο, συχνά δημιουργούν άλλη αίσθηση, που δεν έχουν σχέση με την άποψη του γραφοντα.
Να ζητήσω από το Παναγιώτη (και κάθε νεο άνθρωπο) να συνεχίσει να είναι μαχητικός, να δημιουργήσουν όλη η νέα γενιά ε΄να κύμα αλλαγής, μια δυναμική που θ αλλάξει για εκείνους πρώτα τα πράγματα.
Εμείς που σήμερα έχουμε καταλάβει σε μεγάλο βαθμό τα λάθη μας, μπορούμε να προσαρμοστούμε σε αλλαγές ακολουθώντας.
Μέσα στην "ευφορία" των τελευταίων 30-35 ετών, χάθηκε σε μεγάλο βαθμό η ουσία για την ομορφιά της ζωής. Η ευκολία και το κυνήγι του πλούτου, έκρυψε το πραγματικό "ευ ζειν"
Η προσπάθεια για δημιουργία είναι από τα πιό σημαντικά πράγματα. Ο κόπος, η κούραση και η τελική ικανοποίηση είναι νόημα ζωής. Η όποια οικονομική άνεση ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ κι όχι αυτοσκοπός.
Η διάθεση ένα ζευγάρι να είναι ικανοποιημένο κι ευχαριστημένο από τη ΜΟΝΑΔΙΚΗ σχέση του ενός με τον άλλο, είναι απείρως πληρέστερη ευτυχία από τη διαρκή εναλλαγή συντρόφων.
Μπορέι να είναι μονάχα η ευκολία του πληκτρολόγιου κατ αρχήν, αλλά το να αφιερώνει κάποιος χρόνο και σκέψη είναι ουσιαστικό. Κάτι από αυτό θα περάσει στη πράξη. Κάτι προετοιμάζεται, όταν μέσα μας το νοιώθουμε και το εκφράζουμε.
Οι νέοι θέλουν ανατροπή, οι παλιοί φοβόμαστε τις απότομες αλλαγές. ¨ομως όλοι στο βάθος τις επιθυμούμε. Οι νέοι θα γκρεμίσουν, εμείς οι γέροι θα κρατάμε άμυνα ώστε τα γκρέμια να μη μας πλακώσουν. Όμως το γκρέμισμα θα γίνει.
Έστω τελικά με τη τραγική τους κατάληξη, αυτά τα άτυχα παιδιά θα βάλουν κάτι σ αυτό.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": DOOM_NX
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #91085 από giogud
Απαντήθηκε από giogud στο θέμα Είμαι Συγκλονισμένος !!!
Είμαι συγκλονισμένος με το πόσο εύκολα κάποιοι προσπαθούν να εκμεταλλευτούν ΚΟΜΜΑΤΙΚΑ (όχι μόνο εδώ, αλλά σε όλα τα blog, εφημερίδες, τηλεοράσεις) το τραγικό αυτό ατύχημα.

Ο ιατροδικαστής Χρήστος Κραβαρίτης αποκάλυψε μέσα από τηλεοπτικές του δηλώσεις ότι τους σκότωσε το μονοξείδιο του άνθρακα από την φωτιά, ενώ τα πρώτα ευρήματα καταδεικνύουν ότι οι φοιτητές είχαν καταναλώσει αλκοόλ.

Είχαν λεφτά για μπύρες ρετσίνες και παϊδάκια; Για νορμάλ θέρμανση δεν είχαν;
Αν όντως δεν είχαν λεφτά για να πάρουν ούτε μια ξυλοσόμπα των 100€, πόσο έπρεπε να κάνει το πετρέλαιο για να μπορέσουν να αγοράσουν; 0,05€;

Εγώ θυμάμαι ότι μας είχαν πει στο σχολείο ότι το μαγκάλι σκοτώνει. 36 χρονών είμαι. Δεν είμαι δα και 60.

Κρίμα στα παιδιά.
Last edit: 11 Χρόνια 1 Μήνας πριν by giogud.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": DOOM_NX
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #91093 από Fokion
Απαντήθηκε από Fokion στο θέμα Είμαι Συγκλονισμένος !!!
ατυχημα ειναι ο συδιασμός διαφορων καταστασεων που απο μονες τους καμια δεν προκαλει αναλλογη ζημια....
γιατι πρεπει να ανακατευουμε την κοματική βουρτσα με την κομματική βουρτσα για ενα ατυχημα...
αν ειχαν πιει και δεν ειχαν το μαγγαλι θα γινοταν τιποτα? οχι
αν ειχαν το μαγκαλι αλλα δν ειχαν πιει θα γινοταν τιποτα? οχι
αν
αν
αν
κ.λ.π κ.λ.π.

το "κομματικό" του πραγματος ισχυει για ολη την Ελλαδα. αν εφταιγε μονο αυτο θα πηγαιναμε ολοι απατοι σα τα μαρουλια....

κριμα τα παιδια...

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384
Last edit: 11 Χρόνια 1 Μήνας πριν by Fokion.
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #91100 από DOOM_NX
Απαντήθηκε από DOOM_NX στο θέμα Είμαι Συγκλονισμένος !!!
Ε μα αν φταίει το ποτό, τότε θα μπορούσαν να την πάθουν από οποιαδήποτε καθημερινή συσκευή. Ποια μαγκάλια και πετρέλαια...
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #91103 από house
Απαντήθηκε από house στο θέμα Είμαι Συγκλονισμένος !!!
edit Fokion
Δευτερη φορά με φερνεις σε δυσκολη θεση με προσωπική επιθεση...
Last edit: 11 Χρόνια 1 Μήνας πριν by Fokion.
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.091 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ