Υπάρχουν και οι επαγγελματίες που ξεχωρίζουν για το ήθος τους

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #20150 από Βιομαζιστής
Και μιας και το έφερε η κουβέντα...
Τον χειμώνα που μας πέρασε αγόρασα ένα θρυμματιστή κλαδιών με βενζινοκινητήρα 13HP. Αυτός ο κλαδοτεμαχιστής λοιπόν μόλις δούλεψε 4 - 5 ώρες, παρέδωσε το πνεύμα. Τον είχα μια εβδομάδα περίπου.
Μόλις ο κινητήρας σταμάτησε, πήγα στο κατάστημα που τον αγόρασα και παραπονέθηκα.
"Μην σε νοιάζει" μου απάντησε ο καταστηματάρχης, "θα τον στείλουμε στην αντιπροσωπεία και ή θα μας τον φτιάξουν ή θα μας τον αλλάξουν".
Αμ δε!
Τον στείλαμε αλλά ο αντιπρόσωπος (από Θεσσαλονίκη μεριά, όχι όμως ο Θεοχαρίδης ή ο GMI, άλλος) μας πούλαγε τρέλα ότι είχαμε αφήσει τον κινητήρα (τετράχρονος) δίχως λάδια και είχαν διαλυθεί μέσα τα πάντα!!! Μιλάμε για κινητήρα μιας εβδομάδας και σημειωτέον πως αυτοί οι κινητήρες έχουν φλοτέρ λαδιού μέσα τους που κόβουν κατευθείαν το ρεύμα ανάφλεξης ακόμη και αν πέσει έστω και λίγο η στάθμη κάτω του επιτρεπτού. Η τρέλα όμως τρέλα.
Ευτυχώς όμως ήταν πραγματικός έμπορος ο λιανοπωλητής της περιοχής μου που μου είχε πουλήσει το μηχάνημα και αναγνωρίζοντας το δίκιο που είχα και για να προστατέψει επίσης το εμπορικό του όνομα στην περιοχή, χρεώθηκε καινούργιο κινητήρα (άλλης μάρκας) και μου αντικατέστησε τον παλιό με ζημιά της τσέπης του.
Για όποιον ενδιαφέρεται, ο θρυμματιστής κλαδιών ήταν ανοιχτού πράσινου χρώματος και ο κινητήρας του πορτοκαλί που ενώ ανέγραφε πάνω του την ιπποδύναμη του (13ΗΡ) δεν ανέγραφε καμία απολύτως μάρκα!!!
Προσοχή! Μακριά από αυτόν. Είναι για τα σκουπίδια.

Τα Μηχανήματα Τα Πήραμε!
Άντε Να Δούμε Τώρα Αν Θα Τα Κάνουμε Απόσβεση.
Απόσβεση Δεν Εγιναν Και Ούτε Είναι Σε Θέση Να Γίνουν. :(
Τώρα Πια Μένει Να Δούμε Τι Θα Κάνουμε Με Δαύτα. :unsure:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #20151 από jnet

Βιομαζιστής έγραψε: Ευτυχώς όμως ήταν πραγματικός έμπορος ο λιανοπωλητής της περιοχής μου που μου είχε πουλήσει το μηχάνημα και αναγνωρίζοντας το δίκιο που είχα και για να προστατέψει επίσης το εμπορικό του όνομα στην περιοχή, χρεώθηκε καινούργιο κινητήρα (άλλης μάρκας) και μου αντικατέστησε τον παλιό με ζημιά της τσέπης του.


Θεωρώ οτι του αξίζει να αναφέρεις τα στοιχεία του.

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #20152 από Βιομαζιστής

jnet έγραψε:
Θεωρώ οτι του αξίζει να αναφέρεις τα στοιχεία του.




Best Market
Ζαρκαδούλας Παναγιώτης
Αλίαρτος Βοιωτίας

Τα Μηχανήματα Τα Πήραμε!
Άντε Να Δούμε Τώρα Αν Θα Τα Κάνουμε Απόσβεση.
Απόσβεση Δεν Εγιναν Και Ούτε Είναι Σε Θέση Να Γίνουν. :(
Τώρα Πια Μένει Να Δούμε Τι Θα Κάνουμε Με Δαύτα. :unsure:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #20708 από jnet

Βιομαζιστής έγραψε:

jnet έγραψε:
Θεωρώ οτι του αξίζει να αναφέρεις τα στοιχεία του.




Best Market
Ζαρκαδούλας Παναγιώτης
Αλίαρτος Βοιωτίας


Να και το site
www.best-market.gr/
του αξίζει λίγο διαφήμιση

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #20728 από Βιομαζιστής
Πολύ καλή ιδέα να προτείνουμε σωστούς επαγγελματίες έτσι ώστε να ανταμείβονται για τον επαγγελματισμό τους έναντι των άλλων που διακρίνονται για τον αισχρό αντιεπαγγελματισμό τους και βλέπουν τον πελάτη σαν ένα πορτοφόλι έτοιμο για ξάφρισμα. Θα ήταν ένα βηματάκι ξεκαθαρίσματος της ήρας από το σιτάρι.
Το είχα σκεφτεί και εγώ σαν ιδέα αλλά δεν είχα βρει την δικλείδα ασφαλείας που θα μπορούσε να αποτρέψει κάποιον από το να έδινε ψεύτικα στοιχεία προς ίδιον όφελος ή όφελος φιλικού ή ακόμη και συγγενικού του προσώπου που δεν θα άξιζε να βρίσκεται στον χώρο. Γι' αυτό το λόγο και δεν εξωτερίκευσα την σκέψη μου.
Δεν ξέρω, μπορεί να είμαι και υπέρ του δέοντος καχύποπτος.


ΥΓ.

Δεν γνώριζα ότι ο Ζαρκαδούλας είχε και ιστοσελίδα. Πολύ παράξενο μου φάνηκε. :cheer:

Τα Μηχανήματα Τα Πήραμε!
Άντε Να Δούμε Τώρα Αν Θα Τα Κάνουμε Απόσβεση.
Απόσβεση Δεν Εγιναν Και Ούτε Είναι Σε Θέση Να Γίνουν. :(
Τώρα Πια Μένει Να Δούμε Τι Θα Κάνουμε Με Δαύτα. :unsure:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #20729 από Βιομαζιστής
Oops!
"Ο δαίμων του τυπογραφείου" εμφανίζει πως εγώ άνοιξα το θέμα!
Δεν το άνοιξα εγώ αλλά ο jnet. :)

Τα Μηχανήματα Τα Πήραμε!
Άντε Να Δούμε Τώρα Αν Θα Τα Κάνουμε Απόσβεση.
Απόσβεση Δεν Εγιναν Και Ούτε Είναι Σε Θέση Να Γίνουν. :(
Τώρα Πια Μένει Να Δούμε Τι Θα Κάνουμε Με Δαύτα. :unsure:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.099 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ