Χρηματοικονομικά και λοιπές επενδύσεις

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #19400 από jnet

mastoras έγραψε:

Βιομαζιστής έγραψε: Την τελευταία εξαετία ασχολούμαι μόνο με τον χρηματοοικονομικό κλάδο. Ασχολιόμουν και παλιότερα με αυτόν αλλά παράλληλα με την κύρια εργασία.


Ορίστε κύριοι......με χρηματιστή έχουμε να κάνουμε. Εκδηλώθηκε !!!! :woohoo:

Ετσι εξηγήται γιατί δεν δίνει "ούτε στον διάολο θυμίαμα" :P


Κώστα με τι χρηματοοικονομικά ασχολείσαι εάν επιτρέπεται? Ρωτάω γιατί έχεις πέσει σε παλιό ΑΕΛΔΑΡΧΗ :) για να καταλάβεις ακόμη και τώρα συμβουλεύω παλιούς μου πελάτες :)

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.
Last edit: 11 Χρόνια 8 Μήνες πριν by jnet.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #19408 από Βιομαζιστής
Χαχαχα! :woohoo: Όχι βρε φίλε! Με ΕΛΔΕ ποτέ δεν είχα πάρε - δώσε. Μόνο απευθείας με χρηματιστηριακές.
Τα 9 τελευταία χρόνια ασχολούμαι μόνο με συμβόλαια (παράγωγα) και ουχί με μετοχές. B)
Επειδή όμως η ελληνική αγορά τίναξε τα πέταλα τα τελευταία 1-2 χρόνια και επειδή δεν είναι πλέον εφικτό να βγουν λεφτά ούτε με το κάτω αν δεν αναλάβεις τεράστιο ρίσκο λόγω margin, την αποχαιρέτησα κι εγώ όπως και τόσοι άλλοι φιλώντας την σταυρωτά :P και στράφηκα στις ξένες αγορές που είναι σε θέση να μου δώσουν το κατιτίς τους. ;)

Τα Μηχανήματα Τα Πήραμε!
Άντε Να Δούμε Τώρα Αν Θα Τα Κάνουμε Απόσβεση.
Απόσβεση Δεν Εγιναν Και Ούτε Είναι Σε Θέση Να Γίνουν. :(
Τώρα Πια Μένει Να Δούμε Τι Θα Κάνουμε Με Δαύτα. :unsure:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #19409 από jnet

Βιομαζιστής έγραψε: Χαχαχα! :woohoo: Όχι βρε φίλε! Με ΕΛΔΕ ποτέ δεν είχα πάρε - δώσε. Μόνο απευθείας με χρηματιστηριακές.
Τα 9 τελευταία χρόνια ασχολούμαι μόνο με συμβόλαια (παράγωγα) και ουχί με μετοχές. B)
Επειδή όμως η ελληνική αγορά τίναξε τα πέταλα τα τελευταία 1-2 χρόνια και επειδή δεν είναι πλέον εφικτό να βγουν λεφτά ούτε με το κάτω αν δεν αναλάβεις τεράστιο ρίσκο λόγω margin, την αποχαιρέτησα κι εγώ όπως και τόσοι άλλοι φιλώντας την σταυρωτά :P και στράφηκα στις ξένες αγορές που είναι σε θέση να μου δώσουν το κατιτίς τους. ;)


Μια χαρά έχω Χρηματιστηριακό Κωδικό στην NY από 1997. Αλλά τις τελευταίες μετοχές τις πούλησα το 2003 όταν έκανα το σπίτι μου. Όμως παρακολουθώ όλη την αγορά. Χρυσό είχα από το 2005 εως περσι που τα εκανα λέβητα :) .
Πάντως υπάρχουν μετοχές και στην Ελλάδα ακόμη μετρημένες στα δάκτυλα βέβαια. Υπομονή θέλει βέβαια.

Θεωρώ την καλύτερη επένδυση την στιγμή αυτή την αγροτική γη μιά και μου φαίνεται οτι δεν θα γλυτώσουμε ενα παγκόσμιο νομισματικό γεγονός με τοσο χρήμα που έχει τυπωθεί αλλά και το τι εχει ξεκινήσει από το 2008...


Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #19411 από mourgos
επιτελους και ενα θεμα που κατεχω πληρως. οικονομια και διοικηση εχω σπουδασει μια ζωη με οικονομικα ασχολουμαι. τραπεζες κατα κυριο λογο και χρηματιστηριο. τα παραγωγα και ειδα στο εξωτερικο αλλα δεν ασχοληθηκα παραπανω. μετοχες εχω ακομα αλλα μαλλον για ταπετσαρια πανε. παντως γενικα ειμαι κερδισμενος. ευχομαι ταχεια ανακαμψη και σιδερενιος το ΧΑΑ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #19412 από Βιομαζιστής

jnet έγραψε:
Θεωρώ την καλύτερη επένδυση την στιγμή αυτή την αγροτική γη μιά και μου φαίνεται οτι δεν θα γλυτώσουμε ενα παγκόσμιο νομισματικό γεγονός με τοσο χρήμα που έχει τυπωθεί αλλά και το τι εχει ξεκινήσει από το 2008...


Περί της ίδιας άποψης είμαι σε γενικές γραμμές κι εγώ. Έχει παγκοσμίως δημιουργηθεί μια τεράστια φούσκα. Τα ποσά που μοχλεύονται είναι δυσθεώρητα.
Η Αμερική τυπώνει χαρτοπόλεμο και οι κινέζοι είναι διατεθειμένοι να αγοράζουν τα ομόλογα τους σε αντάλλαγμα φτηνές εξαγωγές στη Αμερική.
Από την άλλη έχουμε μια Ευρώπη να παραπαίει και μια Γερμανία να προσπαθεί να μαζέψει τα ασυμμάζευτα
Ο Θεός να βοηθήσει όταν σκάσει αυτή η φούσκα.

Παρεμπιπτόντως όση ώρα τα έγραφα, στον Dax είχαμε short squeeze. :lol:

Τα Μηχανήματα Τα Πήραμε!
Άντε Να Δούμε Τώρα Αν Θα Τα Κάνουμε Απόσβεση.
Απόσβεση Δεν Εγιναν Και Ούτε Είναι Σε Θέση Να Γίνουν. :(
Τώρα Πια Μένει Να Δούμε Τι Θα Κάνουμε Με Δαύτα. :unsure:
Last edit: 11 Χρόνια 8 Μήνες πριν by Βιομαζιστής.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #19414 από Βιομαζιστής

mourgos έγραψε: επιτελους και ενα θεμα που κατεχω πληρως. οικονομια και διοικηση εχω σπουδασει μια ζωη με οικονομικα ασχολουμαι. τραπεζες κατα κυριο λογο και χρηματιστηριο. τα παραγωγα και ειδα στο εξωτερικο αλλα δεν ασχοληθηκα παραπανω. μετοχες εχω ακομα αλλα μαλλον για ταπετσαρια πανε. παντως γενικα ειμαι κερδισμενος. ευχομαι ταχεια ανακαμψη και σιδερενιος το ΧΑΑ.



Αδερφέ, ούτε για ταπετσαρία δεν κάνουν. :lol:
Οι ιθύνοντες φρόντισαν εδώ και πολλά χρόνια να τις μετατρέψουν σε άυλες. :whistle:

Τα Μηχανήματα Τα Πήραμε!
Άντε Να Δούμε Τώρα Αν Θα Τα Κάνουμε Απόσβεση.
Απόσβεση Δεν Εγιναν Και Ούτε Είναι Σε Θέση Να Γίνουν. :(
Τώρα Πια Μένει Να Δούμε Τι Θα Κάνουμε Με Δαύτα. :unsure:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.085 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ