Ξέρει κανείς καμιά καλή τράπεζα;;;

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Εβδομάδα πριν - 11 Χρόνια 1 Εβδομάδα πριν #97040 από hunters1977

Ρε παιδια τι μαμακια κι αυτη με τις τραπεζες πια. Οχι τιποτα αλλο. Βαρεθηκα να τα εχω στο δωματιο μου :lol:
Συνημμένα:
Last edit: 11 Χρόνια 1 Εβδομάδα πριν by hunters1977.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Εβδομάδα πριν #97043 από tas
Απαντήθηκε από tas στο θέμα Ξέρει κανείς καμιά καλή τράπεζα;;;
Μπορείς να τα κάνεις προσανάμματα.
Βέβαια, θα ξεφύγεις λίγο με την κατανάλωση και θα αργήσει να γίνει η απόσβεση.
Από την άλλη, δεν γνωρίζουμε πόση θερμογόνο δύναμη έχουν...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Εβδομάδα πριν #97061 από fritakos
Απαντήθηκε από fritakos στο θέμα Ξέρει κανείς καμιά καλή τράπεζα;;;
Εχω ακουσει πως το κιλο αντιστοιχει σε 3λιτ πετρελαιο η 6κιλα πελλετ. :woohoo:
Εχει ομως πολυ σταχτη και ζοριζεται και ο κοχλιας γιατι στουμπωνουν. :woohoo: :woohoo:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Εβδομάδα πριν #97063 από ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ
Καλημέρα.
Είναι σίγουρο πως κάποτε απλά θα θυμόμαστε (ή θα θυμούνται) τη κρίση του 2008 και θα σχολιάζουν γι αυτή, όπως τη κρίση του 29. Θ αναφέρουν πόσοι καταστράφηκαν, πόσοι δεν είχαν ούτε τα βασικά. Ελπίζω πως θα θυμούνται κι όλους αυτούς που συνέχεια συζητάνε και τίποτα δε τους νοιάζει (έτσι δείχνουν) εκτός από το πως θα ρυθμίζουν ληξιπρόθεσμα, τα οποία απλά δε μπορεί να πληρωθούν γιατί δεν περισσεύουν. Σ έναν που δεν εισπράττει, όσες δόσεις κι ευκολίες να του κάνεις, πάλι δεν έχει να πληρώσει.
Είναι εύκολες οι προτάσεις, δύσκολες οι πράξεις σ ένα σύστημα που δείχνει να έχει φρακάρει.
Δε μπορεί να ξέρει κάποιος τι είναι σωστό. Τα απλά νούμερα μπερδεύουν. Δώσαν λέει (που ναι???) 260 δις στις τράπεζες. Γιατί? Είχαν 200 καταθέσεις, κάτι περισσότερα χορηγήσεις. Γιατί χρειάστηκαν τόσα? Δάνειο να μη πληρώνονταν, δε χρειάζονταν τόσα. Ευρώ κατάθεση να μην υπήρχε, πάλι τόσα δεν χρειάζονταν.
Πτωχεύουν ότι θέλουν, όπως θέλουν. "πρέπει" λέει οι τράπεζες να χουν core 1... τόσο... Γιατί? Γιατί τόσο κι όχι άλλο τόσο?.. ή το μισό? Αν έδωσαν τόσα λεφτά, γιατί δε τις κρατικοποίησαν αμέσως, αλλά θα τις κρατικοποιήσουν για ελάχιστα που θα δώσουν τώρα?
Ποιά είναι η "ασφαλής" και γιατί? και ποιά όχι? Γιατί η μία κι όχι η άλλη?
Είναι εποχές που είναι δυστυχία οτιδήποτε... και να χεις χρήμα.. αλλά και όχι. Στη μια σου λείπει κι έχεις ανασφάλεια... στην άλλη έχεις ανασφάλεια για το αν θα χεις...
Η ανασφάλεια είναι το δεδομένο.
Παρακολουθούμε απλά και συμπέρασμα δε βγάζουμε. Ότι και να υποθέτει κάποιος σωστό μπορεί.. αλλά μπορεί και λάθος.
ΔΕ θυμάμαι άλλη περίοδο να με φόβιζε κάθε έκτακτο που χρειάζεται χρήματα για αποκατάσταση. Δε ξέρω αν τώρα είναι περισσότερα (έτσι νομίζω) ή απλά τότε δε μου "φαίνονταν".
Για τις τράπεζες δε φοβάμαι, είναι οι μόνες που θα μείνουν όρθιες. Για τη δουλειά μου σ αυτές, φοβάμαι όμως πολύ. Συν ... πλην μία.. σημασία δεν έχει. Εμείς τι θα γίνουμε είναι το θέμα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Εβδομάδα πριν - 11 Χρόνια 1 Εβδομάδα πριν #97064 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Ξέρει κανείς καμιά καλή τράπεζα;;;
Παντως για τους ψυχρους παίκτες του χρηματιστηρίου η χθεσινή μέρα ήταν μια ευκαιρία για αποκομιδή κερδών. Αγοραζες μετοχές 7.000 € το πρωί και είχες 12.000€ το μεσημέρι στην μετοχή της Eurobank.





Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.
Συνημμένα:
Last edit: 11 Χρόνια 1 Εβδομάδα πριν by jnet.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Εβδομάδα πριν #97071 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Ξέρει κανείς καμιά καλή τράπεζα;;;
ποιος trader θα κοροιδεψει ποιον
κι ολοι μαζι κανα "ψαρι"
το σιγουρο ειναι οσοι ειχαν ξεμεινει με καμμια μετοχη χασανε

το σεναριο επαναλαμβανεται συνεχως
και καλα ειναι να μην μας μπαινουν ιδεες στους αδαεις για ευκολα κερδη :)


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.072 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ