Εκτροφή γαλοπούλας

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #88382 από xrysafis72
Απαντήθηκε από xrysafis72 στο θέμα Εκτροφή γαλοπούλας

mastoras έγραψε: xrysafis72 τι εννοείς δεν θα προλαβαίνω να μαζεύω χρήμα. :dry:

Τέτοιες μαύρες εποχές, να λέει κάποιος κάνε αυτήν την δουλειά και δεν θα προλαβαίνεις να μαζεύεις χρήμα, ακούγεται κάπως περίεργο. :)

Υπάρχει κάποιος ρε παιδιά που δεν έχει όρεξη να μαζεύει χρήμα ?

37 χρόνια εργασίας τα χαλάλισα στην τέχνη......και χρήμα δεν είδα. Μήπως τα υπόλοιπα χρόνια αξίζει να τα επενδύσω στα Γουρούνια ?

Εαν είναι γυρνάω το θέμα στο άψε σβήσε..... από Εκτροφή Γαλοπούλας σε Γουρούνια. :)

Τώρα θα μου πεί κανείς τι δουλειά έχει το energ.gr με τα Γουρούνια ? Χμ ....κάπως θα βρούμε να το συνδέσουμε. :lol: :lol:

ακου και δες :lol:
εχουμε 4 φιλους ,εχουμε μια γουρουνιτσα την γονομοποιουμε ο γιατρο περνει 30 ευρο (τεχνικη γονομοποιηση)μας κανει απο 8 ως 10 γουρουνακια.καποια ψοφανε ας υποθεσουμε 3.το καθε γουρουνακι για να γινει για σφαξημο θελει 2 τσουβαλια θηραμα και 500 κιλα καλαμποκι και κριθαρι.2 τσουβαλια εχουν απο 18 ευρο το καθενα ,500 κιλα καλαμποκι κριθαρι 130 ευρω και ποιο φτηνα οταν το παρης στα αλωνια απο παραγωγο.σφαζουμε το γουρουνακι (κανα φιλο κυνηγο θα εχεις τσαμπα το σφαξημο)80 με 100 κιλα καθαρο κρεας.λες τα φιλαρακια που θα ερχωνται και στο κτημα σου οτι πουλας κρεας 5 ευρω το κιλο αλλα η λιγοτερη ποσοτητα ειναι το 1/4 του γουρουνιου χωρισμενο στα 4 .να δεις μεροκαματο που θα βγαζει σε λιγο καιρο που θα σε γνωρισει και περισσοτερος κοσμος.αυτην την δουλεια την κανουμε χρονια και βγαζουμε τα ατομικα μας εξοδα χροοοοοοοοοοοοονια τωρα :whistle:
αυριο φωτο απο τα κοριτσια μου :evil:

ΑΓΡΟΤΗ-ΜΕΤΑΠΟΙΗΤΗΣ ΖΩΤΡΟΦΩΝ ΚΑΙ ΠΕΛΛΕΤΟΦΤΙΑΧΤΗΣ.ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΜΕ "ΜΕΙΩΝΕΙ"ΑΠΛΑ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΠΟΙΟ ΔΥΝΑΤΟ!!!

Συνημμένο αρχείο:
Last edit: 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν by xrysafis72.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #88385 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Εκτροφή γαλοπούλας
:lol: :lol: ...στάχτη και μπούλμπερη δεν θα πει τίποτα Γιάννη.....κόλαση έγινε η οικοδομή ολόκληρη. Οτι είχε εκεί μέσα ήταν φτιαγμένο από πετρέλαιο, μέχρι και τζάμια από την βιτρίνα έλιωσαν.

Πριν από 23 χρόνια τι παράνομο να ήταν βρε Γιάννη......απλά το κερί ξεχάστηκε μόνο του την νύχτα και με εκδικήθηκε. :evil:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #88386 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Εκτροφή γαλοπούλας

xrysafis72 έγραψε: αυριο φωτο απο τα κοριτσια μου :evil:


Κορίτσια που σου φέρνουν χρήμα.......αυτό θέλω. ;)

Βάλε φώτο να πάρω μάτι !!!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #88396 από georgepap31
Απαντήθηκε από georgepap31 στο θέμα Εκτροφή γαλοπούλας
Ενα ρομαντικό πήδημα με κεριά απο βραδύς στο πατάρι του μαγαζιού το πλήρωσα μαζί με τους τόκους 18.000.000 δρχ.......ούτε Σαουδάραβας δεν έχει πληρώσει τόσα για μιας ώρας απόλαυση. :lol:

Οπότε ένα ψηλό σύρμα, μερικοί γύφτοι, και μια νυφίτσα, ακούγονται σαν κελάηδισμα αηδονιού την νύχτα.

>>>>> :woohoo: :woohoo: ΘΕΙΚΟ!! (και ποιητικό)<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

Δεν πρέπει να δίνουμε σε ανθρώπους με ηλίθιες απόψεις την ικανοποίηση της οργής μας.

Nicolás Gómez Dávila, 1913-1994, Κολομβιανός συγγραφέας

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #88399 από Βιομαζιστής
Απαντήθηκε από Βιομαζιστής στο θέμα Εκτροφή γαλοπούλας

mastoras έγραψε:

xrysafis72 έγραψε: αυριο φωτο απο τα κοριτσια μου :evil:


Κορίτσια που σου φέρνουν χρήμα.......αυτό θέλω. ;)

Βάλε φώτο να πάρω μάτι !!!!!!




Μάλλον για γουρουνοκόριτσα μιλάει... :P












Τα Μηχανήματα Τα Πήραμε!
Άντε Να Δούμε Τώρα Αν Θα Τα Κάνουμε Απόσβεση.
Απόσβεση Δεν Εγιναν Και Ούτε Είναι Σε Θέση Να Γίνουν. :(
Τώρα Πια Μένει Να Δούμε Τι Θα Κάνουμε Με Δαύτα. :unsure:
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 9 Μήνες πριν #135727 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Εκτροφή γαλοπούλας
Πάει χρόνος......πάνε μήνες....πάνε ημέρες και ώρες πολλές, από την δημοσίευση αυτού του θέματος. :)

Τελικά εδώ και 5 μήνες έχω ξεκίνησει να ασχολούμαι εντατικά με την εκτροφή όχι, γαλοπούλας αλλά οικολογικού για αρχή, με στόχο το αμιγώς ΒΙΟΛΟΓΙΚΌ ΚΟΤΌΠΟΥΛΟ.

Οι περισσότεροι φίλοι εδώ από το energ που δραστηριοποιούνται και στο Facebook γνωρίζουν καλά την προσπάθεια μου από τα πρώτα της κιόλας βήματα. Μερικοί άλλοι που γίναμε κολλητοί χάρη στο energ γνωρίζουν ακόμα περισσότερα, και σε λίγες ημέρες θα δοκιμάσουν και τις πρώτες μας παραγωγές.

Λόγω έλλειψης χρόνου δεν έκανα την απαραίτητη ανανέωση σε αυτό το θέμα, αλλά σύντομα θα "διασκεδάσουμε" με τις εμπειρίες μου από τον νέο μου επαγγελματικό προσανατολισμό που δείχνει ότι παρόλα τα αρχικά προβλήματα λόγω νεότητας να πηγαίνει καλά.



Υ.Γ. Γιώργο βλέπω ότι έχουν χαθεί φωτογραφίες. Από μεριάς μου δεν έχω πειράξει τα άλμπουμ που τις έχω ανεβασμένες.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": stergiosbik, PRIMUS 45, tas

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.076 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ