Μπριτζ

  • dmtr
  • Το Άβαταρ του/της dmtr Συντάκτης θέματος
  • Αποσυνδεμένος
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Παίζω Μπριτζ = Κρατάω το Αλσχάιμερ μακριά μου
Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #9064 από dmtr
Μπριτζ δημιουργήθηκε από dmtr
Λοιπόν εγώ ασχολούμαι με ένα hobby που λέγεται Μπριτζ.
Παίζεται με την τράπουλα, αλλά δεν είναι τυχερό παιχνίδι. Ανήκει στο χώρο του πνευματικού αθλητισμού μαζί με το σκάκι, την ντάμα και κάποια άλλα. Στην Ελλάδα υπάρχουν Όμιλοι Μπρίτζ, περίπου 40 σε όλη τη χώρα, και η Ελληνική Ομοσπονδία Μπριτζ ανήκει στην Γεν. Γραμματεία Αθλητισμού. Πάνω από 3000 είναι οι Έλληνες αθλητές του Μπριτζ.
Επειδή είμαι δάσκαλος και διαιτητής του Μπριtζ σκέφτηκα ότι αν υπάρχουν κάποια μέλη που ενδιαφέρονται να γνωρίσουν αυτό το υπέροχο χόμπυ θα μπορούσε, αν το επιτρέπει και ο διαχειριστής του φόρουμ, μέσα από αυτό το τόπικ να γίνουν μαθήματα on-line.
Αφού μάθει κάποιος Μπριτζ εκτός από τα τουρνουά στα οποία μπορεί να λαβαίνει μέρος, αν υπάρχει στην πόλη του Όμιλος Μπριτζ, μπορεί να παίζει και στο διαδίκτυο. Μια ευχάριστη διασκέδαση για τις κρύες νύχτες του χειμώνα και όχι μόνο!
Αν υπάρει ενδιαφέρον....., εγώ εδώ είμαι!!!

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #9066 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Απ: Μπριτζ
Eμένα καλό μου ακούγεται :)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #9083 από γιωργος
Απαντήθηκε από γιωργος στο θέμα Απ: Μπριτζ
δεν ειναι κακο.
καλο ειναι να μα8αινεις νομιζω εγγλεζικο ειναι δημητρη

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

  • dmtr
  • Το Άβαταρ του/της dmtr Συντάκτης θέματος
  • Αποσυνδεμένος
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Παίζω Μπριτζ = Κρατάω το Αλσχάιμερ μακριά μου
Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #9092 από dmtr
Απαντήθηκε από dmtr στο θέμα Απ: Μπριτζ
Όλοι έχουν την εντύπωση ότι είναι Εγγλέζικο, αλλά μάλλον είναι Ρώσικο. Μπίριτς στα Ρώσικα είναι ο πλειστηριασμός. Και το πρώτο μέρος κάθε παρτίδας Μπριτζ εχει πλειστηριασμό.
Πάντως ότι και να είναι, ένα είναι σίγουρο. Είναι ο ΒΑΣΙΛΙΑΣ των παιχνιδιών. Όλα τα άλλα..... "απλά οδοντόκρεμες" όπως λέμε.

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

  • dmtr
  • Το Άβαταρ του/της dmtr Συντάκτης θέματος
  • Αποσυνδεμένος
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Παίζω Μπριτζ = Κρατάω το Αλσχάιμερ μακριά μου
Περισσότερα
11 Χρόνια 10 Μήνες πριν #15370 από dmtr
Απαντήθηκε από dmtr στο θέμα Απ: Μπριτζ
Λοιπόν, για όσους ενδιαφέρονται να μάθουν αυτό το υπέροχο παιχνίδι που λέγεται Μπριτζ, έχω δημιουργήσει ένα blog,όπου κάθε Κυριακή θα δημοσιεύεται και ένα μάθημα σε αρχείο power point 2007.
Όσοι ενδιαφέρεστε μπορείτε να επισκεφτείτε το παρακάτω blog και να κατεβάζετε κάθε βδομάδα το εκάστοτε μάθημα. Ήδη έχει δημοσιευτεί το 1ο μάθημα την προηγούμενη Κυριακή.


Μαθήματα Μπριτζ

Καλή διασκέδαση.

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 10 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 10 Μήνες πριν #15373 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Μπριτζ
Πόσο κοντά στην Πρεφα είναι ;

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.
Last edit: 11 Χρόνια 10 Μήνες πριν by jnet.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.059 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ