Ηλεκτρολογική εγκατάσταση σε ανακαίνιση σπιτιού

Περισσότερα
9 Χρόνια 10 Μήνες πριν #135059 από theoilia
Πάντως να ξέρεις πως μου γεννήθηκαν και πολλές απορίες...Και θα εκμεταλλευτώ την διαθεσή σου να βοηθήσεις :)

φέτος καίμε πετρέλαιο...


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 10 Μήνες πριν #135061 από theoilia
Πέτρο οι πρώτες ερωτήσεις που μου έρχονται στο μυαλό μετά που διάβασα το σχέδιο που έκανες:

1) με αυτά τα BEAMS μπορείς να κοιμηθείς το καλοκαίρι με ανοιχτά παράθυρα;Με τις γάτες μας που έχουν την συνήθεια να κάνουν βόλτες στα μπαλκόνια τι κάνουμε;
2) που βρίσκω συναγερμό με τόσες ζώνες που να είναι και προσιτός οικονομικά και αξιόπιστος;Κάτι άκουσα για τους Satel,αξίζουν;
3) Τα ραντάρ εσωτερικού χώρου είναι απαραίτητα στις κρεβατοκάμαρες ή μπορεί να αρκεστεί κάποιος στα Beams σε περίπτωση που τα βάλει;

ΥΓ:Να φανταστείς κάτι σαν αυτό το σχέδιο που έκανες μαζί με προσφορά ζήτησα από έναν τοπικό εδώ στην Βέροια πριν από δέκα μέρες για να ξέρω τι να ζητήσω από τον ηλεκτρολόγο.Εσύ που το έκανες αφιλοκερδώς απάντησες μέσα σε δύο ώρες και αυτός ακόμη τίποτα...Και πάλι σε ευχαριστώ

φέτος καίμε πετρέλαιο...


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 10 Μήνες πριν #135076 από electron
Καλήμερα και καλή εβδομάδα.

1) Αν εχεις γενικά ζωα που μπαινοβγαίνουν τοτε θα πρεπει να βαλεις beams 3ων ή και παραπάνω δεσμων ετσι ωστε να πρέπει να κοπούν όλες για να ενεργοποιηθεί.





Πολύ καλα επίσης (για την αποφυγή ψευτοσυναγερμων) ειναι και τα Microwave (μικροκυμματικά) beams, αλλα ειναι πολυ πιο
ακριβά σε σχέση με τα υπέρυθρα.



2) Παίρνεις ενα κέντρο 16ζωνων και με πλακέτες επέκτασης (ειναι συνηθως 8ζωνων εκαστη) συναθροίζεις τις ζώνες.
Τα περισσότερα κέντρα της αγοράς πανε συνήθως μεχρι 32 ή και 64 ζωνες (με τις πλακέτες επέκτασης). Τα Satel ειναι γενικά καινούρια στον χωρο, εγω θα πρότεινα Paradox, ενω αν θες κατι οικονομικό και δοκιμασμένο, μπορείς να βάλεις και εναν Artec .

3) Τα ρανταρ τα βάζουμε σαν τελευταία δικλίδα ασφάλειας. Ας υποθέσουμε ενα σενάριο οτι ο διαρρήκτης εξουδετερώνει το beam και κοβει την τζαμαρία σου και μπαινει μεσα στον χωρο. Το ρανταρ θα ειναι το τελευταίο εξαρτημα το οποιο θα τον εντοπισει. Επισης στο εμπόριο θα βρεις και ραντάρ Pet friendly τα οποία δεν ανιχνεύουν ζωα, σε περίπτωση που εχεις καποιο κατοικίδιο στο σπιτι σου.

Οτι αλλο χρειαστεις ρωτα ελευθερα.


"Η τεχνητή νοημοσύνη δεν μπορεί να κερδίσει τη φυσική ηλιθιότητα..."
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
"κάτοχος Mavil Primus 25"

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 10 Μήνες πριν #135078 από PRIMUS 45

theoilia έγραψε: Πέτρο οι πρώτες ερωτήσεις που μου έρχονται στο μυαλό μετά που διάβασα το σχέδιο που έκανες:

1) με αυτά τα BEAMS μπορείς να κοιμηθείς το καλοκαίρι με ανοιχτά παράθυρα;Με τις γάτες μας που έχουν την συνήθεια να κάνουν βόλτες στα μπαλκόνια τι κάνουμε;
2) που βρίσκω συναγερμό με τόσες ζώνες που να είναι και προσιτός οικονομικά και αξιόπιστος;Κάτι άκουσα για τους Satel,αξίζουν;
3) Τα ραντάρ εσωτερικού χώρου είναι απαραίτητα στις κρεβατοκάμαρες ή μπορεί να αρκεστεί κάποιος στα Beams σε περίπτωση που τα βάλει;

ΥΓ:Να φανταστείς κάτι σαν αυτό το σχέδιο που έκανες μαζί με προσφορά ζήτησα από έναν τοπικό εδώ στην Βέροια πριν από δέκα μέρες για να ξέρω τι να ζητήσω από τον ηλεκτρολόγο.Εσύ που το έκανες αφιλοκερδώς απάντησες μέσα σε δύο ώρες και αυτός ακόμη τίποτα...Και πάλι σε ευχαριστώ

θΟΔΩΡΕ ο Πέτρος [electron] είναι εξπέρ σε τέτοια........ :whistle:


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 10 Μήνες πριν #135084 από house
electron μήπως τα εμπορεύεσαι κιόλας , να μας δώσεις καμιά καλή τιμή ???

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 10 Μήνες πριν #135101 από theoilia
Πέτρο καλησπέρα.Μπορώ να έχω σε κάθε δωμάτιο μία ζώνη για να κρατηθεί το κόστος πιο χαμηλά;Και ξαναρωτάω,με τα beam θα μπορώ να κοιμάμαι με ανοιχτά παράθυρα το καλοκαίρι;Έχει μία διαολοζέστη στον κάμπο της Ημαθίας άστα να πάνε...

φέτος καίμε πετρέλαιο...


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.100 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ