Ηλεκτρολογική εγκατάσταση σε ανακαίνιση σπιτιού

Περισσότερα
9 Χρόνια 11 Μήνες πριν #134859 από theoilia

ELECTRICALCHIEF έγραψε: Με τοσα ξεχωριστα, ελαχιςτα τςιμπημενη μου φαινεται η τιμη. Εχει πολυ διυλεια κ πολλα υλικα. Φανταζομαι περιλαμβανεται και αλλαγη πινακα κ οι σωληνωσεις κ καλωδιωσεις κ οδευςεις ολα καινουργια. Απο που εισαι theoilia?


Sent from my iPad using Tapatalk


Από Βέροια είμαι.Όλες οι καλωδιώσεις θα περάσουνε μέσα σε κανάλια,ο πίνακας περιλαμβάνεται στην τιμή και θα είναι όλα καινούργια.

φέτος καίμε πετρέλαιο...


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 11 Μήνες πριν #134862 από jnet

theoilia έγραψε: Χθες είχα και την πρώτη προσφορά για την εγκατάσταση.Χωριστή γραμμή φωτισμού σε κάθε χώρο 3Χ1.5,γραμμή 3Χ2.5 σε κάθε υπνοδωμάτιο (3) για τις πρίζες μαζί με γραμμή TV,UTP και τηλέφωνο,5 ξεχωριστές γραμμές στην κουζίνα ,μία 3Χ6 για την ηλ.κουζίνα και 4 3Χ2.5 για τις υπόλειπες συσκευές,2 γραμμές 3Χ2.5 για το σαλόνι μαζί με 2 γραμμές UTP,τηλ και TV,γραμμή 3Χ4 στο μπάνιο για θερμοσίφωνο και μία γραμμή 3Χ2.5 για πλυντήριο και μία πρίζα,στον διάδρομο μία γραμμή 3Χ2.5 για τις πρίζες,γραμμή 3Χ2.5 για 2 πρίζες στο μπαλκόνι,μία γραμμή 3Χ2.5 για το υπόγειο για λέβητα,καταψύκτη και δύο ξεχωριστές γραμμές 3Χ2.5 για κλιματιστικά.Σε κάθε γραμμή 3Χ2.5 θα μπουν 3 πριζες μάξιμουμ.Α, και καλωδίωση για συναγερμό που μπορεί να μπει μελλοντικά και αλλάγή καλωδίου από το ρολόι της ΔΕΗ στον πίνακα.Τα UTP θα μπουν όλα ακτινικά και θα τα μαζέψουμε όλα στο υπόγειο μαζί με το τηλέφωνο και το μόντεμ που θα μπουν όλα σε ένα κουτί.Το σκάψιμο μου είπε θα γίνει με φρέζα τοίχου και τα υλικά όλα δικά του εκτός από τους διακόπτες και τις πρίζες.Τιμή μου είπε 3300 μαζί με το ΦΠΑ,δεν τα λες και λίγα...Μέσα στην βδομάδα θα δω και άλλους 2 για να δω τι θα πουν και αυτοί


Θοδωρή θα ρωτήσω και εγώ τον κουμπάρο μου από στην Σίνδο αν τον ενδιαφέρει να πεταχτεί και να σου δώσει προσφορά

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 11 Μήνες πριν #134864 από theoilia
Ναι,γιατί όχι

φέτος καίμε πετρέλαιο...


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 11 Μήνες πριν #134865 από theoilia
Γιώργο συγνώμη αλλά τώρα που το σκέφτηκα καλύτερα μην λες τίποτα στον κουμπάρο σου.Αύριο μεθαύριο θα χρειαστώ κανά μερεμέτη και θα είναι καλύτερα να την κάνω την δουλειά με κανέναν ηλεκτρολόγο τοπικό.Ευχαριστώ πάντως

φέτος καίμε πετρέλαιο...


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 11 Μήνες πριν #135001 από theoilia
Μάλιστα.Ο πρώτος ηλεκτρολόγος έπεσε από μόνος του στα 3000€ και ο δεύτερος που ήρθε μου έφερε σήμερα γραπτή προσφορά για 2100€.Δεν περίμενα τόσο μεγάλη διαφορά τιμής,έχει τόσα κρυφά κόστη μία ηλεκτρολογική εγκατάσταση;Και αν αυτή η διαφορά έχει να κάνει με την ποιότητα των υλικών πως μπορεί ένας άσχετος όπως εγώ να έχει μία εικόνα από την στιγμή που τα καλώδια θα είναι όλα κρυμένα μέσα στους τοίχους;

φέτος καίμε πετρέλαιο...


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 11 Μήνες πριν #135002 από kinigos
Στη γραπτή προσφορά που σου έδωσε, δε σου έγραψε αναλυτικά τα υλικά; Αν ναι, τότε ζήτησε και από τον άλλον το ίδιο και κάνε την σύγκριση. Εστω και μέσω νετ μπορείς να δεις στο περίπου για την ποιότητα και τιμή των υλικών.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.072 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ