Αγορά ηλεκτρικής κουζίνας

Περισσότερα
10 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 7 Μήνες πριν #108912 από theoilia
Θέλω να αγοράσω καινούργια κουζίνα και μετά από μία βόλτα στα σχετικά μαγαζιά και την απόφαση να παρθεί μία εντοιχιζόμενη με ανεξάρτητες εστίες και φούρνο μου γεννήθηκε μια απορία και θέλω την βοήθεια σας .Αξίζει να πληρώσει κάποιος την διαφορά περίπου 500€ για να πάρει αντί για μία AEG πχ με 700€ λιανική,μία Miele με περίπου 1200€;Είναι τόσο καλύτερες αυτές οι Miele και είναι τόσο πιο ακριβές από τις υπόλοιπες μάρκες της αγοράς;

φέτος καίμε πετρέλαιο...


Last edit: 10 Χρόνια 7 Μήνες πριν by theoilia.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 7 Μήνες πριν #108919 από stergiosbik
Απαντήθηκε από stergiosbik στο θέμα Αγορά ηλεκτρικής κουζίνας
Οχι!!!!
Εξηγουμαι...
Επι 14 χρονια ημουν στον χωρο των ηλεκτρικων ειδων κ τα εχω φαει στη μαπα για τα καλα. :)
Η ΜIELE ειναι οντως κορυφαια αλλα δεν θεωρω οτι αξιζει να διαθεσεις αυτη την διαφορα χρηματων.
Εξισου καλη ειναι κ η Νeff,Bosch,Siemens,Pitsos.
Ειναι ουσιαστικα η ιδια μαρκα(αγορασμενες απο την Bosch) κ εχουν τον ιδιο ακριβως φουρνο(που ειναι "κλεμμενος" απο την Pitsos ;) ).
Eγω θα πηγαινα στην Pitsos με κλειστα ματια.
Εκτος αν τιθεται θεμα αισθητικης οποτε..... διαλεγεις οποια σου αρεσει.

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": theoilia

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 7 Μήνες πριν #108921 από stergiosbik
Απαντήθηκε από stergiosbik στο θέμα Αγορά ηλεκτρικής κουζίνας
Α κ να μην ξεχασω.
Κοιτα η κουζινα που θα καταληξεις να μην εχει παρα πολλα ηλεκτρονικα γιατι..... :whistle:
Υπαρχουν μοντελα που εχουν ενα καρο ηλεκτρονικες λειτουργιες αλλα ειναι κ πιο ευαισθητα.

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 7 Μήνες πριν #108923 από tas
Απαντήθηκε από tas στο θέμα Αγορά ηλεκτρικής κουζίνας
Συμφωνώ με τον Στέργιο, δεν αξίζει η διαφορά. Από προσωπική εμπειρία, και η Miele και η AEG μας έχουν αφήσει ικανοποιημένους.
Μια συμβουλή: δώσε βάρος στο service και στην after sales εξυπηρέτηση. Με ψυγείο εταιρίας που θεωρείται από τις 2-3 κορυφαίες, είχα ταλαιπωρηθεί από την πρώτη εβδομάδα. Μέχρι (τρεις μήνες αργότερα) να στερέψουν από δικαιολογίες και να παραδεχθούν ότι η πλακέτα ήταν προβληματική από την αρχή.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 7 Μήνες πριν #108948 από avato-pantou
Απαντήθηκε από avato-pantou στο θέμα Αγορά ηλεκτρικής κουζίνας

stergiosbik έγραψε: Οχι!!!!
Εξηγουμαι...
Επι 14 χρονια ημουν στον χωρο των ηλεκτρικων ειδων κ τα εχω φαει στη μαπα για τα καλα. :)
Η ΜIELE ειναι οντως κορυφαια αλλα δεν θεωρω οτι αξιζει να διαθεσεις αυτη την διαφορα χρηματων.
Εξισου καλη ειναι κ η Νeff,Bosch,Siemens,Pitsos.
Ειναι ουσιαστικα η ιδια μαρκα(αγορασμενες απο την Bosch) κ εχουν τον ιδιο ακριβως φουρνο(που ειναι "κλεμμενος" απο την Pitsos ;) ).
Eγω θα πηγαινα στην Pitsos με κλειστα ματια.
Εκτος αν τιθεται θεμα αισθητικης οποτε..... διαλεγεις οποια σου αρεσει.

Συμφωνο απολυτα.Αλλα αν δεν θες κατι απο τα παραπανω γνωμη μου μην παρεις ΑEG γιατι ειναι Θυγατρικη της ZANUSSI.Δηλαδη πληρωνεις Γερμανια και περνεις Ιταλια.

Είμαι εγώ καλό παιδί...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.063 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ