Γυψοσανίδα για πάτωμα (;)

Περισσότερα
10 Χρόνια 9 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 9 Μήνες πριν #104894 από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
καλησπέρα παιδιά έφτασε η ώρα να ζητήσω την βοήθεια σας και εγώ !αλλάζουμε κατάστημα αυτές τις μέρες και μέσα σε όλα φτιάχνουμε και ενα πατάρι 30 τετραγωνικά !!την κατασκευή την ανέλαβε ο Τάκης (caftis) όσο αφορά την σιδεροκατασκευή . έχει κάνει τρομερή δουλεία και τον ευχαριστώ πολύ !!
η σκέψη μου είναι πάνω απο την κατασκευή που έκανε να βάλω διπλή γυψοσανίδα και πάνω απο αυτή laminate .οι αποστάσεις στα σίδερα κάτω απο την γυψοσανίδα είναι στους 35 πόντους .πιστεύετε ότι υπάρχει κάποιο πρόβλημα ???
ενας πλακας μου είπε οτι πάνω απο μονή κιόλας γυψοσανίδα μπορώ να βάλω και πλακάκια αλλά εμεις θέλουμε το laminate
Last edit: 10 Χρόνια 9 Μήνες πριν by jnet.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 9 Μήνες πριν #104895 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Γυψοσανίδα για πάτωμα (;)

ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ έγραψε: καλησπέρα παιδιά έφτασε η ώρα να ζητήσω την βοήθεια σας και εγώ !αλλάζουμε κατάστημα αυτές τις μέρες και μέσα σε όλα φτιάχνουμε και ενα πατάρι 30 τετραγωνικά !!την κατασκευή την ανέλαβε ο Τάκης (caftis) όσο αφορά την σιδεροκατασκευή . έχει κάνει τρομερή δουλεία και τον ευχαριστώ πολύ !!
η σκέψη μου είναι πάνω απο την κατασκευή που έκανε να βάλω διπλή γυψοσανίδα και πάνω απο αυτή laminate .οι αποστάσεις στα σίδερα κάτω απο την γυψοσανίδα είναι στους 35 πόντους .πιστεύετε ότι υπάρχει κάποιο πρόβλημα ???
ενας πλακας μου είπε οτι πάνω απο μονή κιόλας γυψοσανίδα μπορώ να βάλω και πλακάκια αλλά εμεις θέλουμε το laminate


Εγω θα πρότεινα ενα κοντρα πλακέ Θαλάσσης.

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 9 Μήνες πριν #104896 από creta pellet
Απαντήθηκε από creta pellet στο θέμα Γυψοσανίδα για πάτωμα (;)
η καλυτερη λυση ειναι το κοντρα πλακε σαν ποιο οικονομικη λυση ειναι το osb

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 9 Μήνες πριν #104897 από Stavrax
Απαντήθηκε από Stavrax στο θέμα Γυψοσανίδα για πάτωμα (;)
Κι εγώ είμαι της άποψης οτι η καλύτερη λύση είναι το OSB.


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 9 Μήνες πριν #104898 από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
σας ευχαριστώ φίλοι για την άμεση ανταπόκριση .είχα πάει απο τον Τάκη και κάναμε δοκιμές με μια γυψοσανίδα και τα σίδερα στους 35 πόντους ανέβηκε ο Τάκης και έσπασε στα δύο (τυχαίο ??εχει πάρει λίγα κιλά τον χάλασε η Μύκονος).με δυο γυψοσανίδες ανέβηκα εγώ (το πούπουλο ) και ναι μεν δεν έσπασαν αλλά λύγιζαν. Οπότε άκυρο η γυψοσανίδα .τώρα το osb είναι πιο φτηνό και μάλλον εκεί θα καταλήξω το κόντρα πλακέ είναι καλύτερο αλλά ακριβότερο (45-50 ευρω το φύλλο )

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 9 Μήνες πριν #104899 από Grecu_
Απαντήθηκε από Grecu_ στο θέμα Γυψοσανίδα για πάτωμα (;)
Osb και τα μυαλα στα καγκελα. Ελαστικο ειναι, ανθεκτικο ειναι, φτηνο ειναι, ολα τα εχει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.061 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ