Ιστιοπλοϊκά & ταχύπλοα

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Εβδομάδα πριν #97668 από kakos
Ιστιοπλοϊκά & ταχύπλοα δημιουργήθηκε από kakos

maraplus έγραψε:

ippomas έγραψε: Κατ αρχην σου ευχωμε καλοπουλητο αλλα επειδη εισαι πανω στο αντικειμενο με το οποιο ασχολουμε θα πρεπει να δωσεις κατι καλυτερο στην τιμη εαν φυσικα θελεις να σου φυγη.



Φιλε ippomas σε ευχαριστώ. Εάν υπάρχει καποιος που τον ενδιαφερει το θέμα και εχει και τα χρήματα
δεν θα τα χαλασουμε στην τιμή. Εμενα μου εχει κοστισει πάνω από 30.000 e.


Έτσι γίνεται πάντα. Η αξία αγοράς και τα λεφτά που βάζεις δεν τα παίρνεις ποτέ πίσω, ειδικά εν σήμερον ημέρα που η κρίση έχει χτυπήσει κόκκινο στην αγορά σκαφών-αυτοκινήτων. Πάντως αν και το υβριδικό σου σκάφος είναι απο τα μοναδικά στο είδος του και προσωπικά το θεωρό αστέρι η τιμή που το δίνεις είναι λίγο ανεβασμένη, ωστόσο όλα είναι υποκειμενικά γι'αυτό καλοπούλητο. Εγώ είχα ένα 5,5 μετρο καμπινάτο και πρόλαβα και το πούλησα λίγο πρίν απο τη κρίση με σκοπό να αγοράσω μεγαλύτερο. Τελικά μετά απο υπομονή 2 ετών βρήκα ένα εκθεσιακό φουσκωτό 4μ σε τιμή που απλά δεν υπάρχει!!! Καθημερινά στο Car βλέπω κάτι ευκαιρίες που μου τρέχουν τα σάλια. Όμως οι καιροί είναι δύσκολοι και φοβάμαι ότι θα γίνουν ακόμη δυσκολότεροι. Υπομονή μέχρι τα γεράματα θα έχουν φτιάξει τα πράγματα, ίσως, εάν έχουμε λεφτά μέχρι τότε να αγοράσουμε κάτι καλό. :lol: :lol:

ΚΑΒΑΛΑ - ΚΩΣΤΑΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Εβδομάδα πριν #97688 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Ιστιοπλοϊκά & ταχύπλοα

kakos έγραψε: φουσκωτό 4μ σε τιμή που απλά δεν υπάρχει!!!


Εμένα μου αρέσει κάτι τέτοιο
www.bombard.com/fr/aventure/?aerotec

Χωρίς τρέιλερ φυσικά 43 κιλά τσάντα

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Εβδομάδα πριν #97691 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα Ιστιοπλοϊκά & ταχύπλοα

jnet έγραψε:

kakos έγραψε: φουσκωτό 4μ σε τιμή που απλά δεν υπάρχει!!!


Εμένα μου αρέσει κάτι τέτοιο
www.bombard.com/fr/aventure/?aerotec

Χωρίς τρέιλερ φυσικά 43 κιλά τσάντα


Επειδη απ οσο θυμαμαι τον ευατο μου παντα ειχαμε μια βαρκα,σκαφος κτλ Γιωργο απλα θα σου πω ξεχνα τις λυσεις τετοιου τυπου! Η πρωτη επαφη μου με το κοσμο του σκαφους ηταν (πολλα χρονια πισω) με τετοιο μικρο φουσκωτο με 5αρα μηχανουλα που φυσικα μας καλυψε για 6 μηνες μετα το χαρισαμε και πηγαμε σε πολυεστερικη βαρκα. Ακομα θυμαμαι τον πατερα μου να βγαζει για πρωτη φορα τα μπαγκαζια απο το νισαν σανυ τοτε και να φουσκωνουμε με τρομπες το μικρο φουσκοτο στην Ολυμπιαδα ηταν. Ρε τι μου θυμισες!

Απο τοτε φυσικα αλλαξαμε σε μεγαλυτερη και η ιστορια αυτη τελειωσε ευτυχως λιγο πριν αρχισει η κριση με μια ταχυπλοη βαρκα που υπερκαλυπτει πλεον τις ψαρευτικες μας ανησυχιες.

Η επομενη αγορα θα ειναι μια καινουργια 4χρονη μηχανη 30αρα πιστευω μεσα στην χρονια για να αντικαταστησουμε την 2χρονη μας και να εχουμε λιγοτερη καταναλωση, αλλα και να μας βγαλει τα επομενα χρονια!

Αστο Γιωργο μην σου μπει το μικροβιο ειναι, γιατι η θαλασσα ειναι απιστευτη γκομενα και θα ριχνεις πολυ χρημα για να την κατακτησεις!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Εβδομάδα πριν - 11 Χρόνια 1 Εβδομάδα πριν #97698 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Ιστιοπλοϊκά & ταχύπλοα

kosmidis80 έγραψε:

jnet έγραψε:

kakos έγραψε: φουσκωτό 4μ σε τιμή που απλά δεν υπάρχει!!!


Εμένα μου αρέσει κάτι τέτοιο
www.bombard.com/fr/aventure/?aerotec

Χωρίς τρέιλερ φυσικά 43 κιλά τσάντα


Επειδη απ οσο θυμαμαι τον ευατο μου παντα ειχαμε μια βαρκα,σκαφος κτλ Γιωργο απλα θα σου πω ξεχνα τις λυσεις τετοιου τυπου! Η πρωτη επαφη μου με το κοσμο του σκαφους ηταν (πολλα χρονια πισω) με τετοιο μικρο φουσκωτο με 5αρα μηχανουλα που φυσικα μας καλυψε για 6 μηνες μετα το χαρισαμε και πηγαμε σε πολυεστερικη βαρκα. Ακομα θυμαμαι τον πατερα μου να βγαζει για πρωτη φορα τα μπαγκαζια απο το νισαν σανυ τοτε και να φουσκωνουμε με τρομπες το μικρο φουσκοτο στην Ολυμπιαδα ηταν. Ρε τι μου θυμισες!

Απο τοτε φυσικα αλλαξαμε σε μεγαλυτερη και η ιστορια αυτη τελειωσε ευτυχως λιγο πριν αρχισει η κριση με μια ταχυπλοη βαρκα που υπερκαλυπτει πλεον τις ψαρευτικες μας ανησυχιες.

Η επομενη αγορα θα ειναι μια καινουργια 4χρονη μηχανη 30αρα πιστευω μεσα στην χρονια για να αντικαταστησουμε την 2χρονη μας και να εχουμε λιγοτερη καταναλωση, αλλα και να μας βγαλει τα επομενα χρονια!

Αστο Γιωργο μην σου μπει το μικροβιο ειναι, γιατι η θαλασσα ειναι απιστευτη γκομενα και θα ριχνεις πολυ χρημα για να την κατακτησεις!


Εχω δίπλωμα ταχυπλοου από το 1999 αλλά δεν αγόρασα ποτέ. 96-97 είχαμε με ενα ακόμη που είμασταν μπατζανάκια ενα 3,7 με μια 30αρα και πηγαίναμε Mendi μυτη ποσειδίου για μπάνιο.


Θεωρώ οτι ενα τετοιο που το βάζεις πανω στις σχάρες την καλυτερη λύση για εμένα που θα το πάρω μαζί μου και σε διακοπές στο νησί κλπ. Εννοείτε με μια 4χρονη 15αρα επάνω.

Δες και τον τυπο μια χαρά πιάνει 15κομβους



ΥΓ. Εννοείτε οτι το καλύτερο σκάφος από ολα είναι του φίλου σου. :whistle:

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.
Last edit: 11 Χρόνια 1 Εβδομάδα πριν by jnet.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Εβδομάδα πριν - 11 Χρόνια 1 Εβδομάδα πριν #97699 από maraplus
Απαντήθηκε από maraplus στο θέμα Ιστιοπλοϊκά & ταχύπλοα

jnet έγραψε:

kakos έγραψε: φουσκωτό 4μ σε τιμή που απλά δεν υπάρχει!!!


Εμένα μου αρέσει κάτι τέτοιο
www.bombard.com/fr/aventure/?aerotec

Χωρίς τρέιλερ φυσικά 43 κιλά τσάντα



Συμφωνώ Γιώργο. Παίζεις στην θάλασσα χωρίς κούραση ευθύνες, κόστος κλπκλπκλπ
τα καλυτέρα πρώτα χρόνια στην θάλασσα τα έχω περάσει με τέτοια φουσκωτά.
ΥΑΜ 330 & 9,9 YAMAHA. Έχω γυρίσει γύρω γυρω costa costa ολα τα νησιά μας. Τι να θυμηθώ Αλόννησο, Κουφονήσια, Θάσο, Σαμοθράκη, ολη την Κρήτη γύρω γύρω και έμενα και μερικά βράδια μέσα στο 330. Ανέβαζα τεντα και από επάνω έβαζα την κουκξουλα του αυτοκίνητου και γινόταν σκηνή. τΡΕΛΈς ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙς.
Tώρα εκτός από το macgregor eχω & ενα zodiac 280 me 5 HP για να πηγαίνω για ψαρεμα η να το κρεμαω πίσω από το ιστιοπλοϊκό.

Θα σας ανεβασω και φωτογραφίες














Last edit: 11 Χρόνια 1 Εβδομάδα πριν by maraplus.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": jnet

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Εβδομάδα πριν #97700 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Ιστιοπλοϊκά & ταχύπλοα

maraplus έγραψε:
Θα σας ανεβασω και φωτογραφίες


όποιος άλλος έχει σκάφος, ας ανεβάσει καμιά φωτογραφία ρε παιδιά να "πάρουμε μάτι" ;) Η θάλασσα, το σκάφος, το ψάρεμα,τα καλοκαίρια, οι παραλίες κτλ, είναι ένα ωραίο θέμα που κανείς δεν θα πει όχι.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.099 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ