Φρεντερίκ Μπουασονά: η Ελλάδα με τη ματιά του

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #83509 από dimlyk
μπραβο γιαννη ,,,πολυ ομορφες και ομορφη η παρουσιαση
να σε βαλω στην μπριζα η θα με βριζεις ...μια και υπαρχουν και αρκετοι ελληνες οπως ο Στουρναρας ???


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #83513 από ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ
Δημήτρη εύκολα μπαινω στη πρίζα, αλλά φοβάμαι μήπως κουράζει εδώ τόση αναφορά στη φωτογραφία. παρακολουθώ το ενδιαφέρον σε προβολές και ανάλογα (από τον αριθμό) προσπαθώ να καταλάβω αν είναι επιθυμητό να συνεχίζουμε τη παρουσίαση.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #83515 από jnet

veziris έγραψε: !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Νομίζω πλέον κυκλοφορούν αρκετές που χρωματίστηκαν μεταγενέστερα. Ανάλογη δουλειά στα μέρη μου είχε κάνει την ίδια περίοδο ο Τουρκοκρητικός φωτογράφος Μπεχαεντίν, απεικονίζοντας την ζωή στα αστικά κέντρα της Κρήτης αλλά και στην ύπαιθρο. Αν σε ενδιαφέρει το αντικείμενο (φαντάζομαι περισσότερο σαν μέσο πληροφοριών για την κοινωνία της εποχής, αλλά και τεχνικά), θα βρεις αρκετές στο διαδίκτυο.


Ενα μέρος που μπορεί να βρει κάποιος είναι το παρακάτω
www.facebook.com/groups/oldthessaloniki/photos/

Επιπλεον νομίζω οτι υπάρχουν και καποιες εγχρωμές που δεν χρωματίστηκαν εκ των υστέρων. Θα επανέλθω μολις τις βρω. Μια απεικονίζει μια βάρκα και από πίσω τον Λευκό πύργο αν θυμάμαι καλά.

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #83516 από dimlyk
δεν ξερω ποσο ευκολα μπορεις να βγαλεις συμπερασματ απ αυτο ...μια και σιγουρα δεν ειμαστε ενα φωτογραφικο σαιτ γι αυτο και η προταση μου ηταν συγκεκριμενη και εν μερει περιορισμενη κανοντας αναφορα μονο για Ελληνες .
η εποχη δυστυχως ειναι εντελως ακαταλληλη για να ενδιαφερθει καποιος για την τεχνη
αλλα και ισως μια καλη ευκαιρεια (αν ισχυει το οτι η τεχνη ακμαζει σε περιοδους κρισης) για να αναδειχθουν νεες μορφες και νεοι καλλιτεχνες


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #83601 από ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ
αυτοί είναι (για κάποιους από μας) οι παππούδες μας, για τους περισσότερους οι προ-παππούδες και γιαγιάδες μας. Αυτοί οι καθημερινοί άνθρωποι δεν υπάρχουν πιά. Αυτοί πόλέμησαν στην Αλβανία, αυτοί άφησαν και "μαύρες" μέρες. Λίγα, ελάχιστα θυμίζουν εκέινα τα χωματα, ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΑ ΙΔΙΑ. Δεν ήταν εύκολη η ζωή τους, όμως καμαρώνουν, στέκονται ορθοί και περήφανοι. Τους έλειπαν πολλά, είχαν περισσότερα. Η ζωή πάει μονάχα μπροστά και τη ζωή του τότε, που μπορούμε σήμερα να θαυμάζουμε και να μας φάινεται τόσο ξένη και μακρινή, είναι μονάχα 100 χρόνια πίσω..
Μιά συνηθισμένη ευχή... "να τα εκατοστήσεις"....
Δε θέλει φόβο η ζωή... ούτε μιζέρια, προσπάθεια να στεκόμαστε όρθιοι, να φτάσουμε ικανοποιημένοι σ ενα τέλος, που θα νοιώθουμε γεμάτοι από την αίσθηση πως ζήσαμε...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #83677 από efstathios
Είχε πέσει στα χέρια μου πριν χρόνια ένα βιβλίο Ο ΟΛΥΜΠΟΣ ΤΟΥ ΜΠΟΥΑΣΟΝΑ, φοβερές φωτογραφίες, νομίζω ο πρώτος που φωτογράφισε τον Όλυμπο.

Vigas 80kw Ξύλου
3x1000 ltr buffer
300 ltr ZNX
esbe VTC 511 60c
esbe vrg 131 + cra111
Grundfos Magna 3 32/80
ρυθμιστής ελκυσμού upmann Z5

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.086 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ