Οδοιπορικό στην Ελλάδα

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #82468 από ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ
εκπληκτική άποψη... υπέροχο θέαμα... δε νομίζω να χει σημασία η όποια κατάταξη.. απλά φοβερό μέρος- θάλασσα..

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #82478 από tas
Απαντήθηκε από tas στο θέμα Οδοιπορικό στην Ελλάδα
Μια και πιάσαμε το Ιόνιο, μια γεύση από Κεφαλλονιά. Ενας μήνας διακοπών, στις εποχές των παχιών αγελάδων :(

(Μελισσάνη στις πρώτες τρεις, Πετανοί, Φισκάρδο, Ασος)











Συνημμένα:
Last edit: 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν by tas.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #82487 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Οδοιπορικό στην Ελλάδα

ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ έγραψε: εκπληκτική άποψη... υπέροχο θέαμα... δε νομίζω να χει σημασία η όποια κατάταξη.. απλά φοβερό μέρος- θάλασσα..


ειναι οντως εντυπωσιακο μονο αν το κοιτας απο ψηλα ....οι περισσοτεροι δυστυχως πανε για την θαλασσα
... για μενα το εντυπωσιακο στην συγκεκριμενη ειναι οι χρωματικοι συνδυασμοι που αλλαζουν ...
οπως ειπατε ομως ,,, ελαχιστοι εχουν την τυχη να γνωσρισουν εστς και ενα μεγαλο μερος απο τις παραλιες της χωρας μας ... ολη η δυτικη ΄λευκαδα ειναι μια παραλια ,,,σχεδον ολη η δυτικη και νοτια πελλοπονησος
απο θεσσαλονικη μεχρι κομοτηνη τουλαχιστον απο αμφιλοχια μεχρι την κερκυρα σχεδον το ιδιο
ολη σχεδον η βορεια κρητη η ανατολικη αττικη μεχρι την χαλκιδα ...και καποια που μου ξεφευγουν,,,δεν εκανα παραθεση των παραλλιων ,,,κατι τετοιο μαλλον θα χρειαζοταν βιβλιο ...αλλα μερικα τεραστια τμηματα ακτογραμων που σχεδον αποκλειστικα ειναι αμμωδη


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #82523 από ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ
Πραγματικά Δημήτρη (προσωπικά) μου αρκεί να πηγαίνω (και πηγαίνω) στην ίδια θάλασσα, κάθε Σάββατο και κάθε Κυριακή... στο ίδιο σημείο... Χρειάζομαι την "αίσθηση" κι αν κάποτε (στις παχιές αγελάδες) μπορούσαμε το λίγο παραπάνω, σε καθημερινή απόσταση, σήμερα απλά θέλω να μπορώ την επαφή μου μαζί της.
Το τοπίο σε τραβάει να πας μέχρι εκεί, είναι η φύση της έλξης για το όμορφο. Όμως ουσία είναι το ίδιο το γεγονός, μιά αλλαγή "νοοτροπίας" και θα βρουμε ομορφιά στην απλότητα και την ευκολία..
Η μονομανία μου με ταξίδια στην Ελλάδα σχετίζεται και με την ανάγκη να επικοινωνώ με τους ανθρώπους.. αν και σίγουρα μπορέις να μου πεις για φιλοξενία και το ότι γνώρισες πολλούς στα ταξίδια σου.
Θυμάμαι τον πατέρα μου που έλεγε πως ο άνθρωπος πρέπει 15 μέρες το χρόνο ν αλλάζει παραστάσεις. Ο αδελφός του όμως δεν έφυγε ποτέ από τη Σάμο και χαλιόταν όποτε έπρεπε να το κάνει.
Τελικά όμως δε νομίζω πως μπορέι κάποιος που μπορέι να τηλεφωνεί μόνο με i-phone πως κάνει λάθος κάποιος άλλος που με τα ίδια χρήματα προτιμάει να πιει ε΄να καλό μπουκάλι κρασί. :)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #82559 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Οδοιπορικό στην Ελλάδα
οι εποχες αλλαζουν ,,,τωρα κινουμαστε με ταχυτητα ...επικοινωνουμε με ταχυτητα ...και προσπερναμε τις ομορφιες με ταχυτητα :)


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #82655 από ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ

KERBEROS έγραψε: Αν συνεχίσετε λίγο ακόμα, θα βάλω τα κλάματα! :(
Δεν έχω λεφτά ούτε μέχρι την Έδεσσα (!) να πάω την οικογένειά μου. :(


Πέτρο, δε το λέω για παρηγοριά, έχω 2 καλοκαίρια να πάω διακοπές κι είναι κι ένας λόγος (οι βόλτες γενικά που δε μπορώ) που σταμάτησα σχεδόν να τραβάω φωτό. Ούτε γι αυτό προβλέπεται κάτι.. και γενικά προβλέψεις δεν υπάρχουν.
Ύπήρξαν όμως παλιότερες εποχές που μπορούσαμε, από κει είναι και οι φωτό.. είναι όμορφη ανάμνηση.. κι ελπίδα πως ίσως ξανά.....
Όλοι έχουμε ένα βάρος στο σ΄τηθος, το πρωινό ξύπνημα είναι βαρύ, κουρασμένο.. αλλά δε πρέπει να το βάλουμε κάτω.
Προσπαθούμε να παλευουμε, προσπαθούμε όλοι να στεκόμαστε, να ελπίζουμε, να φτιάξουμε μιά κατ αρχήν καλύτερη πραγματικότητα.. να βρούμε κάτι περισσότερο σε μιά απώτερη...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.083 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ