Ενυδρείο στο σπίτι μας!

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #82040 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Ενυδρείο στο σπίτι μας!
Εμένα τα λεφτά του ενυδρείου μου τα έφαγε το home cinema, που το είχα άχτι από καιρό (δεν μπορούσα να βάλω sub και projector στο διαμέρισμα)...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #82058 από klaz
Απαντήθηκε από klaz στο θέμα Ενυδρείο στο σπίτι μας!
οσοι ειχατε-εχετε σχεση με το χομπι με καταλαβατε βρε.......

τελικα χωριουδακι ειμαστε στην ελλαδα μας...χεχεχε

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #82106 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Ενυδρείο στο σπίτι μας!
Πάντα με ενθουσίαζε η ιδέα ενός ενυδρείου στο σπίτι. Πάντα θαύμαζα όλα τα ενυδρεία μικρά και μεγάλα.

Περιστασιακά είχα όμως μια γυάλα με ένα δυο χρυσόψαρα. Απο εκεί διαπίστωσα ότι για να ασχοληθεί κάποιος με αυτήν την διαδικασία, θα πρέπει να το λέει η καρδιά του. Χρειάζεται συνεχής ενασχόληση και φροντίδα η διατήρηση ενός ενυδρείου είτε μικρού είτε μεγάλου.

Η όρεξη και διάθεση δεν μου έφυγαν ποτέ, αυτό που έκανε να μην αποκτήσω ένα ενυδρείο, μεγαλώνοντας ήταν τα φιλοζωικά μου συναισθήματα.

Οπως δεν θα μπορούσα να έχω ποτέ ένα πουλί σε ένα κλουβί, έτσι νομίζω ότι και τα ψάρια τα ίδια βιώματα θα έχουν μέσα σε μια γυάλα. Για τα πουλιά είμαι σίγουρος ότι τραβάνε χοντρό ζόρι.....για τα ψάρια πάντα είχα αυτήν την απορία. :huh:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #82108 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Ενυδρείο στο σπίτι μας!
Τα ψάρια μπορείς πολύ πιό εύκολα να τους δημιουργήσεις έναν βιότοπο αντίστοιχο αυτού που ζούν στην φύση και να είναι αρκούντως ευτυχισμένα. Ειδικά αφού θα λείπουν οι θηρευτές τους, οπότε θα είναι μόνιμα σε κατάσταση "Φαί-sex-ύπνο", οπότε και θα δεις τα πλούσιότερα χρώματα και την καλύτερη συμπεριφορά τους.

Πχ, αν δώσεις 40-50 λίτρα νερό σε έναν μονομάχο, θα ζήσει και τα 3 χρόνια του σε πολύ καλή κατάσταση, γιατί τόσα περίπου είναι και τα λίτρα που διεκδικεί σαν περιοχή στο φυσικό του περιβάλλον. Αν του δώσεις και 3-4 μονομαχίνες (με αρκετές κρυψώνες να κρύβονται μετά το sex), θα σε κάνει κορνίζα και εικόνισμα. Αν τον βάλεις σε 5 λίτρα, τότε ναι, θα πεθάνει σε 1-2 χρόνια (αν δεν κάνεις χαζομάρα με το νερό και τον ξεκάνεις νωρίτερα) και μάλιστα οικτρά δυστυχισμένος...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #82109 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Ενυδρείο στο σπίτι μας!
Προ εικοσαετίας είχα και εγώ ένα αλμυρού νερού αλλά μικρούλι 110lt.

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #82132 από klaz
Απαντήθηκε από klaz στο θέμα Ενυδρείο στο σπίτι μας!
Αντε εκδηλωνεστε ενας-ενας...αλμυρο προ 20ετιας ε;;;; Αυτος ειναι βαθμος δυσκολιας οντως..χεχε


Mobile klaz speaking...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.066 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ