Ποδήλατο

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #83978 από GT
Απαντήθηκε από GT στο θέμα Ποδήλατο
Παναγιώτη έστω και έτσι, εγώ τα θεωρώ Ελληνικά, έστω "Ελληνικά" αν σου κάνει πιο καλά, μιας και μένουν και πέντε φράγκα παραπάνω στην Ελλάδα από το να πάρεις ένα καθαρά εισαγόμενο.

Ας εδραιώσουμε στην τελική καμιά απλή γραμμή παραγωγής (συναρμολόγησης έστω αν θες) και μετά προχωράμε και παρακάτω.

Νομίζω ότι η IDEAL είναι μια καλή περίπτωση.

Ας μην τα βλέπουμε όλα αρνητικά.

Ας ανοίξουν και 2-3 εργοστάσια συναρμολόγησης αυτοκινήτων, συσκευών και δεν ξέρω τι άλλο και μια χαρά θα είμαστε, ακόμα ως συναρμολογητές - "κατασκευαστές". :)


Ακόμα στα πετρέλαια...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #83982 από DOOM_NX
Απαντήθηκε από DOOM_NX στο θέμα Ποδήλατο
Εντάξει. Μην ξεχνάς ότι τα Ideal όμως είναι low end ποδήλατα και ούτως ή άλλως δεν μπορείς να τα συγκρίνεις με άλλες μάρκες. Παρομοίως και για τα Orient.

Καλή περίπτωση είναι η Fidusa του Βογιατζή που κατασκευάζει custom σκελετούς σε λογικές τιμές. Αλλά δε μιλάμε για μαζική παραγωγή, οπότε πάλι δεν τίθεται θέμα σύγκρισης.

Πάντως, θα συμφωνήσω ότι τα πράγματα είναι σαφώς καλύτερα στον τομέα των ποδηλάτων.
Last edit: 11 Χρόνια 1 Μήνας πριν by DOOM_NX.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #83986 από GT
Απαντήθηκε από GT στο θέμα Ποδήλατο
Δεν πειράζει ρε Παναγιώτη, ας μην είναι high end. :P

Ας πάρουμε γραμμή παραγωγής της MECAPSES πχ, ας μην πάρουμε της MERCEDES. ;)

Αυτό που λες είναι το λιγότερο.

Αυτό που μετράει είναι να πάρει μπροστά η μηχανή της παραγωγής Παναγιώτη, αλλιώς εσένα που είσαι και μικρούλης και λεύτερο παιδί σε βλέπω μετανάστη σε λίγο καιρό να φτυαρίζεις απιστοποίητο πέλλετ σε big bag με γίγας μαϊμού σφραγίδα ΕΝplus A1 στην Ρουμανο-Βουλγαρο-Σερβία για 3&60... :whistle: :P :P :P :P


Ακόμα στα πετρέλαια...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #83994 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Ποδήλατο
Δυστυχώς και εγώ πριν 2.5 χρόνια, όταν ήθελα να πάρω Ideal ή Ballistic, μου δίνανε τα βασικά τους μοντέλα με 50-100€ παραπάνω από το "γερμανικό" Merida Crossway MD-20 που τελικά πήρα (με αρκετά καλύτερα αξεσουάρ από τα βασικά των ελληνικών).

Όσοι από περιοχή Λαγκαδά και ποδηλατόπληκτοι, ας ετοιμαζόμαστε σιγά-σιγά τώρα που θα μπει η άνοιξη, να κάνουμε κάνα γκρουπάκι για μακρινές βόλτες...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": DOOM_NX

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 8 Μήνες πριν #104447 από tas
Απαντήθηκε από tas στο θέμα Ποδήλατο
Είχα καταλήξει στο ergomax 2013 (www.idealbikes.net/?section=2423&languag...94=2461&detail1494=1), αλλά η ideal ξεπούλησε. Δεν υπάρχει στο μέγεθος που θέλω, ούτε προβλέπεται να ξαναβγεί. Δεν υπάρχει ούτε του 2012, που είχε ελαφρώς καλύτερα αξεσουάρ.
Εχει να προτείνει κάποιος κάτι παρόμοιο;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 8 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 8 Μήνες πριν #104450 από erimitis
Απαντήθηκε από erimitis στο θέμα Ποδήλατο
Tas φιλε μιλα με το Valsam να σου πει για ποδηλατακι που χτυπησε ο αδερφος του σε σουπερ τιμη σου βαζω και ενα λινκ να δεις
www.leader96.com/
Last edit: 10 Χρόνια 8 Μήνες πριν by erimitis.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.078 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ