Σκυλί για φύλαξη

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #34670 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Σκυλί για φύλαξη

ΑΛΕΚΟΣ έγραψε: μιας κ οι καιροι ειναι δυσκολοι ψαχνω για κουταβακι π.χ λυκοσκυλο λαμπραντορ κ.τ.λ γιατι μας εχουνε ρημαξει εδω περα :(


Ο Τάκης έδωσε ένα link για όποιον ενδιαφέρεται για Ελληνικό ποιμενικό.

Πριν έναν μήνα υπήρχε κουτάβι από κτηνοτρόφο και συντηρητή ράτσας, στην Μ.Παναγία Χαλκιδικής. Το κόστος ήταν 200€ ....που αφορά τα έξοδα του σκυλιού [εμβόλια, τσιπάκι, κτλ]

Ελα σε επικοινωνία εάν ενδιαφέρεσαι, και εάν δεν υπάρχει αυτό το κουτάβι, θα σου βρούνε άλλο, σε κάποιο άλλο μέρος της Ελλάδος.

Κατά τα άλλα, για έναν άπειρο που θέλει σκυλί για να φυλάει, όπως είπε και ο ACIBLACK το σκυλί θα λειτουργεί μόνο ως συναγερμό. Αυτό και μόνο είναι αρκετό. ;)

Εγώ δεν είχα την πολυτέλεια να αποκτήσω ποτέ σκυλί ράτσας, και αυτό γιατί τα ημίαιμα κουτάβια που πετάνε στην περιοχή μου οι ασυνείδητοι είναι τόσα πολλά, που με το ζόρι συντηρώ όσα περισσότερα μπορώ.

Παρεμπίπτοντος έχω να σου πω, ότι ακόμα και όταν απουσιάζουμε από το σπίτι, τα κλειδιά είναι επάνω σε όλες τις πόρτες.......το μόνο που μπορεί να ζυγώσει στο κτήμα είναι ότι πετάει. :lol:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #38522 από ippomas
Απαντήθηκε από ippomas στο θέμα Σκυλί για φύλαξη
Βασικα τα σκυλια ανηκουν σε κατηγοριες. Θα πρεπει να παρης ενα σκυλο που να εχει την δυναμη να σου παρεχει προστασια. Δεν ξερω εαν εχεις μικρα παιδια σε τι χωρο θα περιφερεται εαν εχεις χρονο να ασχοληθης προσωπικα μαζι του. Ειναι παρα πολλα τα θεματα που θα πρεπει να σκεφτης μαζι με την γυναικα σου προτου μπεις στην αγορα ενος σκυλιου. Εγω εχω χωρο με παρκινγκ σκαφων ειχα συναγερμους, φωτα ασφαλιας αλλα δεν γλυτωσα τις επιδρωμες απο κλεφτρονια που που στοιχισαν. Τωρα εχω ενα ζευγαρι πιτ μπουλ και αλλο ενα λυκους και εχω ησυχαση. Ενταξη η φροντιδα και το κοστος δεν ειναι λιγο, αφου αναγκαζομε καθε δυο μερες να τους μαγειρευω εκτος απο τις κροκετες που τρωνε, αλλα αν αγαπας τα ζωα και δεν τα εχεις μονο για εκμεταλευση αξιζη τον κοπο.
Μην αγορασης σκυλι υπαρχουν παντα ευκαιριες και απο φιλοζωικες οργανωσεις και ατομα που δεν μπορουν να τα κρατησουν. Τα δικα μου ειναι 55κιλα το καθε ενα την δουλεια ομως που κανουν δεν μπορεις να την φανταστης ακομη και δεμενα δεν τα πλησιαζης.

Το να ρωτας δεν ειναι κακο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #38527 από Sp4wN
Απαντήθηκε από Sp4wN στο θέμα Σκυλί για φύλαξη

mastoras έγραψε: το μόνο που μπορεί να ζυγώσει στο κτήμα είναι ότι πετάει. :lol:


Κανόνισε να σε ληστέψουν καμιά μέρα (χτύπα ξύλο ) και να τσαμπουνάς στους αστυνομικούς ιστορίες για τον σούπερ Γκούφυ !! :P

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": stratis 1

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #38552 από dinosk
Απαντήθηκε από dinosk στο θέμα Σκυλί για φύλαξη
Αν δεν θες απλα ενα σκυλο που θα κανει γαβ-γαβ,ψαξε για ντομπερμαν.Ειναι σκυλος για μεσα στο σπιτι.....Στην αυλη ή σε κτημα μονο του θα μαραζωσει....
Εννοειται πως ολα οσα γραφουν οι υπολοιποι συμφορουμιτες ειναι ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΕΣ προυποθεσεις για την συμβιωση με εναν σκυλο....
Σκεψου καλα πριν παρεις την αποφαση....

fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-a...0906_831204492_n.jpg
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by dinosk.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #46259 από house
Απαντήθηκε από house στο θέμα Σκυλί για φύλαξη
Εγω εχω ενα θηλυκό μαλινουα ! Ο Θεος να με φυλάξει μην βγει εξω και φαει κανεναν !
Φτηνω αίμα μια ωρα καθε μερα , για να τον κανω καλα ! Το πειρα απο κουταβι και αν και εχω ασχοληθεί πολυ μαζι του , σε γενικες γραμμες , πρεπει παντα να του επιβάλλεται ! Αλλα φύλακας φιλος , δεν ξερω πως τα καταφερα , σε κοιταει απο μακρια , και αν κανεις το λαθος και μπεις μεσα , σε δαγκωσε χωρις πολλα πολλα !Γειτονας που εχει 3 καυκασου , μπηκε με άνεση μεσα , και πριν προλαβω να τον φωναξω , τον δαγκωσε και μετα ετρεχα ......

Αν κανενας απο Λαρισα εχει αρσενικο , να κανουμε κανενα γαμο , γιατι την βλεπω αυτη την βδομαδα γλυφετε και αφου ειμαι ο μαστερ , πρεπει να την παω για σεχ !!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #46264 από XAALAARAA
Απαντήθηκε από XAALAARAA στο θέμα Σκυλί για φύλαξη

house έγραψε: Εγω εχω ενα θηλυκό μαλινουα ! Ο Θεος να με φυλάξει μην βγει εξω και φαει κανεναν !
Φτηνω αίμα μια ωρα καθε μερα , για να τον κανω καλα ! Το πειρα απο κουταβι και αν και εχω ασχοληθεί πολυ μαζι του , σε γενικες γραμμες , πρεπει παντα να του επιβάλλεται ! Αλλα φύλακας φιλος , δεν ξερω πως τα καταφερα , σε κοιταει απο μακρια , και αν κανεις το λαθος και μπεις μεσα , σε δαγκωσε χωρις πολλα πολλα !Γειτονας που εχει 3 καυκασου , μπηκε με άνεση μεσα , και πριν προλαβω να τον φωναξω , τον δαγκωσε και μετα ετρεχα ......

Αν κανενας απο Λαρισα εχει αρσενικο , να κανουμε κανενα γαμο , γιατι την βλεπω αυτη την βδομαδα γλυφετε και αφου ειμαι ο μαστερ , πρεπει να την παω για σεχ !!!


και η δικια μου τσαχπινουλα ολο σεξ θελει :P

ΡΕ ΟΥΣΤΤΤΤΤ
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.092 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ