Ιδιοκατασκευη αντλιας θερμοτητας αερος-νερου

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #131831 από kostasd
Επίσης χρήσιμο θα ήταν αν μπορούσες να μετρήσεις θερμοκρασίες εισόδου-εξόδου του φρεον στους εναλλάκτες..

email: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #132488 από chris lam
Φίλε hunters γιατί άλλαξες φρεων και κατά συνέπεια και συμπιεστή ?Έχει καλύτερη απόδοση τώρα?

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Και αν κάποιοι φύγαν από τη ζωή σου, σε βλέπουν απ’ το club του παραδείσου, ΑΕΛ θυμήσου, πάντα μαζί σου, βασίλισσα σε θέλουν κι οι νεκροί σου…

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #132491 από hunters1977
Αλλαξα συμπιεστη σε μεγαλυτερο και τυπου scroll αντι rotary. Aνεβηκε το cop απο 3.5 σε 4.7 στην ιδια εγκατασταση επανω

Sent from my C2 using Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #132752 από trifoky
Παιδιά εχω αποφασίσει να βάλω αντλία. H Atlantic 16 kw τριφασική που μου προτείνει ο μηχανικός που μου εβαλε το ενδοδαπέδιο (multibeton) πάει στα 7.0000Ε Πολλά μου φαίνονται Τι θα με συμβουλεύατε. Hunter1977 η Πελοπόννησος δε βολεύει λόγω απόστασης γμτ...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν - 9 Χρόνια 9 Μήνες πριν #132756 από hunters1977
Πόσα μέτρα είναι το σπίτι για να χρειάζεται αντλία 65 βαθμών προσαγωγής σε ενδοδαπέδια? Νόμιζα η ενδοδαπέδια θέλει 35 έως 50 βαθμούς. Μια αντλία χαμηλών θερμοκρασιών θα σου ανέβαζε κι άλλο την απόδοση. Άρα και οικονομία. Ακόμη να φανταστώ είναι καινούριο σπίτι με συνθετικά κουφώματα και καλές μονώσεις?

Ο μηχανικός σου ξέρει καλύτερα τις απώλειες σου. Αν ξέρουμε αυτές τότε ίσως μπορώ να βοηθήσω.
Last edit: 9 Χρόνια 9 Μήνες πριν by PRIMUS 45.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #132757 από hunters1977
Μια αντλια στα 16kw ιδιοκατασκευης μου. Θερμοκρασια προσαγωγης εως και 65 βαθμους. Διαιρουμενου τυπου σε κελυφος ανοδιωμενου αλουμινιου και βαθμο αποδοσης 4,7 σε θερμοκρασια 7 βαθμων και 45 νερα. Το κοστος της περι τα 2900 ευρω. Παρελκομενα κυκλοφορητη δοχειο διαστολης φιλτρο νερου ανωδιο και αυτοματο πληρωσης 150 ευρω.

Sent from my C2 using Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.102 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ