Αγορά Αντλίας Θερμότητας

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #74205 από -Δημήτρης-
Απαντήθηκε από -Δημήτρης- στο θέμα Αγορά Αντλίας Θερμότητας
:) Καλημερα :)

Οχι δεν εχω Ενδοδαπεδια θερμανση στο σπιτι απλα σωματα τοιχου{αν δεν κανω λαθος τα λενε τυπου πανελ.?} με σωληνωσης βαρεου τυπου -Made in Germany- Για οσους ξερουνε ειναι απο τα πιο ακριβα,εχουνε καπου στα 4/ε το μετρο χωρια την μονωση εξωτερικα της..
Τωρα ενα αλλο που δεν το ειπα,στο χωρο που ειναι το κολεκτερ εκει που θα τοποθετηθει και η Α/Θ ωραια..!! ακριβος απο πανω της υπαρχει και ενα AC FUJITSU 24αρη,δεν ειναι Inverter και δεν ξερω αν η Α/Θ μπορει παραλληλα να τροφοδοτηση και με κρυο το καλοκαιρι.?
Θελω να το καταργησω γιατι δεν συμφερει ειναι παρα πολυ παλιο και εχει μεγαλη καταναλωση ρευματος..
Τωρα για σενα φιλε συνονοματε Δημητρη,το ξερω θα μπορουσα και καλυτερα στο θεμα μονωση με θερμοπροσοψη εξωτερικα αλλα πολυ το :S μαλλι :S στα μετρα που ειχα καπου στα 35 με 40€τ.μ,αλλα δοξα τον θεο :whistle: εως τωρα για 2/χειμωνα μονο με ενα 9/αρ! και ενα 24/αρ! AC και με παιδακι στο σπιτι 5χρονων,κυκλοφορουμε με σορτσακι ολοι μας... :woohoo:
Εχω φωτο απο την ανακαιν!σει του σπιτιου αλλα δεν μπορω να τα ανεβασω για να δειτε τι εχω κανει,γιατι ειναι μεσα σε ενα σκληρο που του εκανα μπακαπ και τα εχασα :evil: -ΟΛΑ- :evil: Και τωρα πρεπει να το στειλω σε εταιρια για ανακτηση αρχειον...Με την πρωτη ευκαιρια θα τα ανεβασω.. ;)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #74252 από Stef
Απαντήθηκε από Stef στο θέμα Αγορά Αντλίας Θερμότητας
Δημήτρη αυτό που ρωτάς για το κλιματιστικό δεν γίνεται γιατί η Α/Θ ζεσταίνει και κρυώνει το νερό των σωμάτων ενω μέσα στο κλιματιστικό υπάρχει φρέον.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #74332 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Αγορά Αντλίας Θερμότητας
αυτο που εννοουσα εγω ηταν λιγο παραπανω παχος στα μονωτικα ...τιποτα περισσοτερο
αν καταλαβα σωστα την ερωτηση ...ναι με την ΑΘ μπορεις να εχεις και δροσια το καλοκαιρι
αν θες φοβαμαι ομως οτι με τα πανελ δεν γινεται σωστη δουλεια στην ψυξη


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #74334 από dmtr
Απαντήθηκε από dmtr στο θέμα Αγορά Αντλίας Θερμότητας
Όταν υπάρχει ενδοδαπέδια η Α/Θ κάνει και δροσισμό. Δυστυχώς με σώματα δεν λειτουργει ή μάλλον θέλει ειδικά σώματα τα fan-coil. Απλά θα αντικαταστήσεις το ενεργοβόρο Fujitsu με ένα καινούργιας τεχνολογία. Το κόστος του θα το αποσβέσεις από την κατανάλωση.

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #74867 από -Δημήτρης-
Απαντήθηκε από -Δημήτρης- στο θέμα Αγορά Αντλίας Θερμότητας
Καλημερα

Μαλλον δεν το ειπα σωστα το θεμα ψυξεις απο την Α-Θ...
Να καταργουσα την εξωτερικη μοναδα του Ac που εχω τωρα και να ειχα παροχη κρυο με το μεσα μηχανημα του Ac οπως ειναι τωρα στον τοιχο η καποιο αλλο της αναλογης εταιρια που θα συνεργαστω σε Α-Θ..

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #74882 από Stef
Απαντήθηκε από Stef στο θέμα Αγορά Αντλίας Θερμότητας
Αν εννοείς να μπορεί η Α/Θ να συνδεθεί με το κλιματιστικό που ήδη έχεις και να σου δώσει ψύξη αυτό όπως σου είπα και παραπάνω δεν γίνεται γιατί έχουν άλλο τρόπο λειτουργίας.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.065 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ