Πόσο καλές είναι οι Αντλίες Θερμότητας;

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #115931 από avato-pantou
Δες τ παροχη(ασφαλεια στο ρολοι της ΔΕΗ) εχεις γιατι επειδη ειναι παλιο το σπιτι μηπως ειναι μικρη.Και απο τι ξερω η ΔΕΗ δεν ανεβαζει στα 63Α στο μονοφασικο λογο ισορροπίας στο δικτυο.Δεν εχει διαφορα στο παγιο αλλα στην αρχικη εγκατασταση το τριφασικο.Το μυστικο αν θες ειναι το νυχτερινο ρευμα εκει ειναι πραγματικη οικονομια.Εγω για HITACHI YUTAKI ημουν αλλα κλεινω στο πελλετ :whistle:

Είμαι εγώ καλό παιδί...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #116135 από aristidis76
κατι τετοιο
www.climashop.gr/p.ALTER-ENERGY-8kw-antl...nofasiki.471525.html

θα κανει δουλεια με σωματα και ΖΝΧ?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #116143 από Stef
Εγώ θα σου πρότεινα να πας σε κάτι πιο επώνυμο και να προσέξεις να είναι inverter για μεγαλύτερη εξοικονόμηση.Υπάρχουν πολύ καλύτερες μονάδες που βγάζουν επίσης 60 βαθμούς και χωρίς ηλ.αντιστάσεις για την απόψυξη.
Last edit: 10 Χρόνια 5 Μήνες πριν by Stef.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #116146 από kostasd
Σε αυτά τα λεφτά περίπου παίζει μηχάνημα πολύ γνωστής εταιρίας, inverter με αξιόπιστα δεδομένα απόδοσης και πολύ καλή ποιότητα. Δεν ξέρω αν μπορώ να αναφέρω εταιρία, οπότε θα πω οτι ξεκινάει από Ca... το όνομα της :p

Επίσης για το μέγεθος της αντλίας, πρέπει να γίνει μελέτη. Δεν είναι "πόσα κιλά πατάτες να βάλω" η υπόθεση..

email: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Last edit: 10 Χρόνια 5 Μήνες πριν by kostasd.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #118823 από emy
Καλημέρα
Θα ηθελα τη βοηθεια σας καθως ειμαι νεα στο ολο θέμα και φτιαχνω ενα σπιτι στο οποιο σκεφτομαι να βαλω Α/Θ.
Μολις εχω ξεκινησει την ερευνα οποτε θα ήθελα να με συμβουλευσετε τι ειναι χρησιμο να προσεξω..
Για να σας δωσω μερικα παραπανω στοιχεια ειναι τριπλοκατοικια στη Γλυφαδα (3 διαμερισματα). το απο κατω κατοικειται και χρησιμοποιει πετρελαιο, υπαρχει και οι υποδομη (σωληνωσεις) για το δικο μου σε περιπτωση που θελω να βαλω πετρελαιο. Σε περιπτωση που αποφασισω να βαλω Α/Θ οι υποδοχες που υπαρχουν εκει για τα καλοριφερ πρεπει να καταργηθουν υποθετω γιατι δεν χρησιμευουν στη περιπτωση των fancoils?
Επισης εχω ενα γνωστο ο οποιος εχει Α/Θ Inventor εχετε καποια αποψη για αυτη την εταιρια? Θα προτεινατε καποια συγκεκριμενη εταιρια?

Τελος ενδιαφερομαι να τις βαλω με το προγραμμα "Εξοικονομηση κατ οικον" αν το εχει κανει καποιος θα ηθελα να ρωτησω αν ειναι πολυ χρονοβορο και γραγειοκρατικο και αν περνεισ τα χρηματα πισω?

Οπως καταλαβαινετε ειμαι πολυ αρχαρια ακομα οποτε καθε σχολιο ευπροσδεκτο

Ευχαριστω εκ των προτερων

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #118839 από dimlyk
θα σου προτεινα να ξεκινησεις την ερευνα για κανα μελετητη μηχανικο να σου κανει μια μελετουλα και να σου προτεινει μερικες καλες λυσεις
οι σωληνωσεις σου δεν πανε χαμενες πιθανοτατα αλλα μια και λες οτι τωρα το φτιαχνεις ισως υπαρχουν κι αλλες λυσεις εκτος των φανκοιλς η σε συνδυασμο
για το προγραμμα που ρωτας μια διαδικασια την εχει ...μεχρι τωρα παντως προχωραει ,,,το ποσο γρηγορα δεν ειναι στανταρ ομως :)


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.102 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ