Υπέρυθρα πάνελ

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #95620 από Παπαθανασίου
Απαντήθηκε από Παπαθανασίου στο θέμα Υπέρυθρα πάνελ
Γεια σου Gdevil. Εγώ που τα χρησιμοποιώ τον τελευταίο μήνα η διαφορά με το πετρέλαιο είναι ότι όταν μπαίνεις στο σπίτι δε σε χτυπάει εκείνη η λάβρα. Απλώς η ζέστη από το καλοριφέρ είναι ποιο έντονη. Είτε από το κλιματιστικό.
Last edit: 11 Χρόνια 1 Μήνας πριν by Παπαθανασίου.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #95706 από Παπαθανασίου
Απαντήθηκε από Παπαθανασίου στο θέμα Υπέρυθρα πάνελ
Κάθισα αυτές τις μέρες και διάβασα τα σχόλια και τις απόψεις των υπολοίπων μελών εδώ (μια και είμαι καινούργιος στη παρέα σας)και είδα ότι κάποιοι έχουν σωστή άποψη για τα πάνελ και κάποιο άλλοι δεν ξέρουν τι τους γίνετε. Όπως είπε και κάποιος φίλος είναι καινούργια τεχνολογία και τώρα τη μαθαίνουμε. Δυστυχώς το καινούργιο πάντα μας φοβίζει αλλά δεν είναι πάντα και κακό, νομίζω. Εγώ τα πάνελ τα πήρα κατευθείαν από εργοστάσιο της Αυστρίας μέσο ενός γνωστού. Οι συμβουλές που μου έδωσε (όπως υπήρχαν και μέσα στο τεχνικό εγχειρίδιο) και έπρεπε να τηρηθούν οπωσδήποτε ήταν οι εξείς:
1ον. Τα πάνελ να χρησιμοποιηθούν με θερμοστάτες και όχι μόνα τους και
2ον. Προτού τεθούν σε λειτουργία, το σπίτι θα πρέπει να είναι ήδη ζεστό (τα αντικείμενα),ώστε να μπορέσουν να αποδώσουν κατευθείαν. Σε αυτό ήμουν τυχερός διότι στις 14/2 τα εγκατέστησα και στις 15/2 τέλειωσε το πετρέλαιο οπότε το σπίτι ήταν ήδη ζεστό. Κάποιος φίλος έγραψε ότι δε μπόρεσε να ανεβάσει πάνω από κάποιους βαθμούς τη θερμοκρασία στο σπίτι. Εγώ ότι θερμοκρασία θέλω μέχρι 22 βαθμούς την έχω αρκετά εύκολα. Αλλά τα δουλεύω 24 ώρες το 24ωρο. Όπως είπα και στην πρώτη ανάρτηση που έκανα υπάρχουν διαφόρων ειδών πάνελ και διαφορετικής κατασκευής σπίτια. Με αυτά που διάβασα εδώ μέσα μάλλον είμαι από τους τυχερούς και έχω καλή μόνωση και καλά πάνελ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #95707 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Υπέρυθρα πάνελ
η τεχνολογια του 40 εγινε καινουρια ??? :)


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #95722 από Παπαθανασίου
Απαντήθηκε από Παπαθανασίου στο θέμα Υπέρυθρα πάνελ
Καινούργια στην Ελλάδα όχι σαν τεχνολογία.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #95757 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Υπέρυθρα πάνελ
ουτε εδω ειναι καινουρια

για εξειδικευμενες χρησεις ειναι και για κρισεις :)


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #95771 από Παπαθανασίου
Απαντήθηκε από Παπαθανασίου στο θέμα Υπέρυθρα πάνελ
Για κάποιους από εμάς είναι καινούργια. Για κάποιους ειδικούς προφανώς όχι και από ότι είδα δεν είσαι μέσα σε αυτούς(χωρίς παρεξήγηση). Το θέμα είναι να δούμε εάν είναι μια καλή και οικονομική λύση για μας ή όχι. Μέχρι στιγμής το μόνο που μπορώ να πω με ασφάλεια είναι ότι τουλάχιστον είμαστε ικανοποιημένοι από ζέστη.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.097 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ