Ηλεκτρικοί θερμοσίφωνες - ταχυθερμοσίφωνες / Ζεστά Νερά Χρήσης

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #875 από ΘΕΟΔΟΣΗΣ

jey έγραψε: ταχυθερμοσίφωνα είχαμε βάλει στο πατρικό μου σπίτι πριν 15 χρόνια και έβαλα φέτος και στο εξοχικό .
Είναι σούπερ με μεγάλη οικονομία , γιατί παρά την υψηλή κατανάλωση ο χρόνος που καίει είναι μικρός ,'οσο τρέχει το νερό, και πα΄ρα πολύ βολικός.Προυπόθεση να μην είναι πολύ εκτεθειμένοι οι σωλήνες υδρευσης στο κρύο οπότε το νερό εισαγωγής μπαίνει παγωμένο.Το τελευταίο ίσχυε τα παλιά χρόνια τώρα μάλλον τα μηχανήματα έχουν αλλάξει.
Πάρε ένα καλό επώνυμο μηχάνημα και είσαι μιά χαρά.Μη τσιγκουνευτείς 20 ευρώ θα τα βγάλεις πολλαπλάσια.

Πάσο!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #879 από michalisgr
κατι ασχετο ρε παιδια.. βασικη προυποθεση για εναν τετοιο οπως εβαλες στο λινκ ειναι να υπερχει τριφασικο ρευμα στο σπιτι μου;; εγω κατι τετοιο δεν εχω... Οποτε πρεπει να κοιταξω για μηχανιμα των 230V και οχι των 400V ετσι;;;

εγω βασικα το θελω αποκλειστικα μονο για ντουζιερα..

www.skroutz.gr/c/970/thermosifones.html?...order_dir=asc&page=2

κατι απο εδω...αλλα δε ξερω τι ακριβως να παρω... και οπως ειπαμε.αν ειναι για τριφασικο το ξεχναμε

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #885 από energia
μονοφασικος ταχυθερμοσίφωνας τουλάχιστον 6,5 kw
αυτό συνεπάγεται ροή νερού 3 λιτ/ λεπτο ή 180 λιτ./ώρα μέγιστο
πολύ μικρή παροχή που ίσως σε πολλούς δεν αρέσει κάτι τέτοιο...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #899 από michalisgr
τι να κλασει αυτος;; Εγω θελω 18KW κατι πιο μικρο δε κανει δουλεια...Μιλησα και πριν με τον Ηλεκτρολογο μου και μου ειπε οτι μπορω να βαλω μεχρι 230V.. E L E O S!!!!
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": vag990

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.061 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ