Ηλεκτρικοί θερμοσίφωνες - ταχυθερμοσίφωνες / Ζεστά Νερά Χρήσης

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #694 από michalisgr
θελω να ρωτησω κατι ασχετο ας μεταφερθει μετα στο σωστο νημα.

Λοιπον επειδη εγω στο σπιτι μου δυστυχως ζεσταινω το νερο για ντουζ ακομη με το πετρελαιο σκεφτομαι να αγορασω μια ειναι σαν θερμαστρα που τοπηθετειται απυθειας μεσα στο μπανιο η σε καποιο αλλο σημειο και ζεσταινει το νερο με ρευμα..ΔΕ το ζεσταινει 30 λεπτα και μετα κανεις ντουζ αλλα το ζεσταινει εκεινη τη στιγμη και ζεσταινει μονο οσο νερο πραγματικα χρειαζεσαι.

de.wikipedia.org/wiki/Durchlauferhitzer

εβαλα και λινκ μεσα να το δειτε. Το εχει κανεις εδω μεσα η γενικα το βαζουν αυτο στην ελλαδα;; Στη Γερμανια αποτι ξερω γινεται ενας πανικος.

Εγω δυστυχως δε μπορω να βαλω ηλιακο οποτε ακυρο.. Η τελευταια λυση ειναι αυτη που αναφερω. Απλα θελω τις αποψεις σας και αν το εχει κανεις ας μου πει..

www.skroutz.gr/c/970/thermosifones/f/225...%81%CE%B1%CF%82.html

Αυτα εδω ειναι...ταχει κανεις σας;;
Last edit: 12 Χρόνια 4 Μήνες πριν by michalisgr.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #840 από IliasMAt

michalisgr έγραψε: θελω να ρωτησω κατι ασχετο ας μεταφερθει μετα στο σωστο νημα.

Λοιπον επειδη εγω στο σπιτι μου δυστυχως ζεσταινω το νερο για ντουζ ακομη με το πετρελαιο σκεφτομαι να αγορασω μια ειναι σαν θερμαστρα που τοπηθετειται απυθειας μεσα στο μπανιο η σε καποιο αλλο σημειο και ζεσταινει το νερο με ρευμα..ΔΕ το ζεσταινει 30 λεπτα και μετα κανεις ντουζ αλλα το ζεσταινει εκεινη τη στιγμη και ζεσταινει μονο οσο νερο πραγματικα χρειαζεσαι.

de.wikipedia.org/wiki/Durchlauferhitzer

εβαλα και λινκ μεσα να το δειτε. Το εχει κανεις εδω μεσα η γενικα το βαζουν αυτο στην ελλαδα;; Στη Γερμανια αποτι ξερω γινεται ενας πανικος.

Εγω δυστυχως δε μπορω να βαλω ηλιακο οποτε ακυρο.. Η τελευταια λυση ειναι αυτη που αναφερω. Απλα θελω τις αποψεις σας και αν το εχει κανεις ας μου πει..

www.skroutz.gr/c/970/thermosifones/f/225...%81%CE%B1%CF%82.html

Αυτα εδω ειναι...ταχει κανεις σας;;



Έχω τοποθετήσει στο παρελθόν 2-3 παρόμοιους ταχυθερμοσίφωνες.Υπάρχουν διαφόρων ειδών. Κάποιοι με αυτόνομη βρύση κάποιοι άλλοι συνδέονται στην ζεστή παροχή του σπιτιού. Η αρχή λειτουργίας είναι η ίδια.Ένας πολύ λεπτός χαλκοσωλήνας περνάει μέσα από κάποιες ηλεκτρικές αντιστάσεις και επειδή η ροή είναι πολύ μικρή προλαβαίνει και ζεσταίνεται το νερό στην έξοδο.Έχει 2 ή 3 θέσεις ισχύος αν θυμάμαι καλά. Αυτό όμως που θυμάμαι καλά είναι ότι γεμίζει σχετικά γρήγορα άλατα λόγω της μικρής διατομής του χαλκοσωλήνα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #846 από sta1
Με ενδιαφέρει και μένα....
Εναν καλό μπορεί να μου προτείνει κάποιος???

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
{Η ΑΓΟΡΑ ΤΟΥ ΠΕΛΛΕΤ} Απο 180 ΕΥΡΩ > ΣΕ 2 ΧΡΟΝΙΑ 280 > ΣΕ ΑΛΛΑ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΣΟΟΟΟΟΟΟΟΟ????????? :whistle:
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by sta1.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #862 από ΘΕΟΔΟΣΗΣ
Και καίει και πολύ ρεύμα νομίζω...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #871 από jey
ταχυθερμοσίφωνα είχαμε βάλει στο πατρικό μου σπίτι πριν 15 χρόνια και έβαλα φέτος και στο εξοχικό .
Είναι σούπερ με μεγάλη οικονομία , γιατί παρά την υψηλή κατανάλωση ο χρόνος που καίει είναι μικρός ,'οσο τρέχει το νερό, και πα΄ρα πολύ βολικός.Προυπόθεση να μην είναι πολύ εκτεθειμένοι οι σωλήνες υδρευσης στο κρύο οπότε το νερό εισαγωγής μπαίνει παγωμένο.Το τελευταίο ίσχυε τα παλιά χρόνια τώρα μάλλον τα μηχανήματα έχουν αλλάξει.
Πάρε ένα καλό επώνυμο μηχάνημα και είσαι μιά χαρά.Μη τσιγκουνευτείς 20 ευρώ θα τα βγάλεις πολλαπλάσια.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #872 από energia

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.068 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ