Νέες Αυξήσεις στους Λογαριασμούς ΔΕΗ

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #122343 από dimlyk

panos79 έγραψε: ο @stef δε θελει να βιαζομαστε κι ολας.αλλος χανει το σπιτι του αλλος του κοβουν το ηλεκτρικο αλλος καταντησε να πληρωνει τη δεη βαζοντας ενα 20ρικο το 15θημερο να καλυψει οτι μπορει.anyway η δεη θ ανεβει εκμεταλλευομενη οτι φευγει απο πανω της το χαρατσι και δευτερον για να αποτρεψει να πεσει το συστημα γιατι με τετοια φθηνη τιμη ολοι εχουν στραφει στον ηλεκτρισμο με ηλεκτρολεβητες θερμοπομπους.και αν πουμε οτι στη σερβια μετα τους βομβαρδισμους οι αμερικανοι εριξαν χρημα κ εφτιαξαν υδρ/ηλ εργοστασια σε σημειο να πληρωνουν ολοι 15ε παγιο ανεξαρτητως τι καινε μια καλη λυση ειναι κ σε μας οι γερμανοι να στησουν τα παρκα τους η κατι αναλογο να δουμε φως!


προλαβαν και τα στησαν ελληνες ...λες γι αυτο να πληρωνουμε??? ;)
εγω λεω ν αρχισουμε απο τωρα προμηθεια σε μαγγαλια καρβουνα λυχναρια και φωτιστικο πετρελαιο,,,,πριν αρχισουν να τα πουλανε στην μαυρη αγορα ....αν και δεν συμμεριζομαι την αποψη του βαγγελη δυστυχως η μονη λεξη που παπαγαλιζουν ολοι ειναι τα ...ισοδυναμα ...
κι επεται και η καταργηση του λιγνητη για ν αποκτησουμε πληρως οικολογικο ρευμα

και τωρα που εγραφα αυτο θυνηθηκα την διαφημηση για την καταναλωση οικολογικου χαρτιου για να σωσουμε τα δεντρα και τον πλανητη ,,,ξαφνικα βεβαια βρεθηκαν πολλα δεντρα για πελλετ ,,,τα οποια πλεον οταν τα κοβουμε σωνουμε τον πλανητη !!!!


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #122349 από Stef
Εγώ απλά λέω να μην βιαζόμαστε να μιλάμε για αυξήσεις 89% πριν ακόμα αποφασιστούν ότι θα είναι τόσο.Ότι δεν θα το γλυτώσουμε είναι το μόνο σίγουρο αλλά πρώτα να μάθουμε στα σίγουρα πόσο θα πληρώσουμε.
Όσο για την κατάργηση του λιγνήτη μάλλον θα αργήσει πολύ απο την στιγμή που κατασκευάζεται νέα μονάδα παραγωγής στην Πτολεμαίδα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #122357 από dimlyk
δεν ειναι ακριβως νεα ,,,με την εννοια οτι θα αντικαταστησει αλλες μοναδες λιγνητη ...οι οντως νεες ειναι οι μοναδες φυσικου αεριου στο αλιβερι και μεγαλοπολη που δεν εχουν λειτουργησει ακομα ,,,,εκτος κι αν θα περιμενουν το δικο μας αεριο να μας ερθει τσαμπα :)


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #122361 από vag1234

Stef έγραψε: Εγώ απλά λέω να μην βιαζόμαστε να μιλάμε για αυξήσεις 89% πριν ακόμα αποφασιστούν ότι θα είναι τόσο.Ότι δεν θα το γλυτώσουμε είναι το μόνο σίγουρο αλλά πρώτα να μάθουμε στα σίγουρα πόσο θα πληρώσουμε.
Όσο για την κατάργηση του λιγνήτη μάλλον θα αργήσει πολύ απο την στιγμή που κατασκευάζεται νέα μονάδα παραγωγής στην Πτολεμαίδα.


Ποιος μίλησε για 89% .. Αν δεν σου αρέσει αυτο που σου γράφω βρες στοιχεία και αντ έκρουσε το ..

Τι έγινε στην Βουλγαρία ?? ξέρει κάποιος ;;

Δυστυχώς οι πληροφορίες μου μιλάνε για συνεχείς αυξήσεις στην τιμη του ρεύματος τα επόμενα χρόνια .. Σε σημείο που θα συμφέρει πλέον το κάθε σπίτι να έχει το δικό του φωτοβολταϊκό !!!! Τι περίεργο !

Στην Βουλγαρία απελευθερώθηκε η αγορά ενέργειας και η τιμη του ηλεκτρικού αυξήθηκε !!

Κάποιοι αν κάνατε λάθος επιλογές ας φρόντιζα τε να ενημερωθείτε καλύτερα .. Όπως και θα συμφωνήσω με τον Δημήτρη που βρέθηκαν τα δένδρα για να καίμε πελλετ !!

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #122364 από hunters1977
Ακομα κι ετσι συμφερουν οι αντλιες θερμοτητας. 276 ευρω επιπλεον ετησιως για καταναλωση ανω των 4000kwh το τετραμηνο λεει. Πλεον λανσαρονται στην αγορα αντλιες με ψυκτικο μεσο διοξειδιο ανθρακα co2 που ανεβαζουν εως και 90 βαθμους νερα με cop 8. :)

Στάλθηκε από το C2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": vag1234

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #122379 από vag1234

hunters1977 έγραψε: Ακομα κι ετσι συμφερουν οι αντλιες θερμοτητας. 276 ευρω επιπλεον ετησιως για καταναλωση ανω των 4000kwh το τετραμηνο λεει. Πλεον λανσαρονται στην αγορα αντλιες με ψυκτικο μεσο διοξειδιο ανθρακα co2 που ανεβαζουν εως και 90 βαθμους νερα με cop 8. :)

Στάλθηκε από το C2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2


Κάποια στιγμη θα έρθουν και αυτές μέσα στα επόμενα 2 χρόνια ..

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.064 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ