Ψάχνω μικρό ηλ. καλοριφερ λαδιού

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #111232 από kostasd
Καλησπερίζω το φόρουμ,
Πλέον η θέρμανση δυστυχώς γίνεται κυρίως με ηλεκτρικό και έχω παρατηρήσει πως στο μπάνιο είναι πολύ βολικό το καλοριφέρ λαδιού. Ωστόσο αυτό που έχω είναι αρκετά μεγάλο με αποτέλεσμα να έχω πρόβλημα χώρου.

Θα ήθελα τη βοήθεια σας, αν έχετε υπόψη κάποιο καλοριφέρ λαδιού που να είναι μικρό σε όγκο και κατά προτίμηση να έχει λεπτό προφίλ, δηλαδή να μην είναι 15 πόντους πάχος όπως τα συνηθισμένα αλλά πιο λεπτό, 10 πόντους πχ.

Εγώ όσο κι αν έψαξα δε βρήκα κάτι. Ψάχν δηλαδή κάποιο μικρής ισχύος 1000-1500 watt

Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη.

Ευχαριστώ προκαταβολικά,
Κώστας

email: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #111260 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Ψάχνω μικρό ηλ. καλοριφερ λαδιού
την περιπτωση αεροθερμο την εχεις εξετασει?
η κανα πανελ υπερυθρων ?
αν επιμενεις ψαξε για πανελ λαδιου πχ Inventor


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": kostasd

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #111269 από kostasd
Απαντήθηκε από kostasd στο θέμα Ψάχνω μικρό ηλ. καλοριφερ λαδιού
Θέλω να χει θερμική αδράνεια, ώστε να κρατάει και κατά τη διάρκεια του μπάνιου, αφού τότε το σβήνω. Με το αερόθερμο με το που σβήσει η θερμοκρασία αρχίζει να πέφτει δυστυχώς.

Τα πάνελ λαδιού τα είχα βρει προς Αγγλία μεριά παλιότερα, δεν ήξερα πως είχαν έρθει και Ελλάδα. Ωστόσο πολύ υψηλές μου φάνηκαν οι τιμές.

email: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #111272 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Ψάχνω μικρό ηλ. καλοριφερ λαδιού
τα μπανια γενικα λογω των πλακιδιων εχουν αρκετα καλη μονωση και φυσικα προστιθετε και η θερμοτητα απ το ζεστο νερο ...ο λογος βασικα που κρυωνεις γρηγορα με το αεροθερμο ειναι οτι ζεσταινει πολυ γρηγορα τον αερα αλλα οχι και τα δομικα στοιχεια ...αποπ την αλλη θα το αναψεις 10 λεπτα και θα κανεις μπανιο ενω το καλοριφερ θα χρειαστει αρκετη ωρα ....αν το θες μονο για την ωρα του μπανιου ...νομιζω το ααεροθερμο ειναι η καλυτερη λυση ...κι ενα καλο αερο θερμο μπορεις να τ αφησεις ανοιχτο .
οσο για τα πανελ δεν εχουν μεγαλη διαφορα απο ενα "καλο" σωμα λαδιου


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.070 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ