Κόστος kWh - ΔΕΗ

Περισσότερα
10 Χρόνια 8 Μήνες πριν #104805 από petrosp13
Απαντήθηκε από petrosp13 στο θέμα Κόστος kWh - ΔΕΗ
Jnet, υπάρχουν περιθώρια να ανεβάσεις την αναλογία των νυχτερινών μονάδων σε σχέση με το σύνολο;
Εγώ έφτασα σχεδόν στο 35% στους τελευταίους λογαριασμούς

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 8 Μήνες πριν #104807 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Κόστος kWh - ΔΕΗ

petrosp13 έγραψε: Jnet, υπάρχουν περιθώρια να ανεβάσεις την αναλογία των νυχτερινών μονάδων σε σχέση με το σύνολο;
Εγώ έφτασα σχεδόν στο 35% στους τελευταίους λογαριασμούς


Προσπαθούμε πλυντηρια κλπ που μπορούμε μπαίνουν το βράδυ... Σιγουρα θέλει βελτιωση

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 8 Μήνες πριν #104812 από eli
Απαντήθηκε από eli στο θέμα Κόστος kWh - ΔΕΗ
όσο αφορά την μετακόμιση
εγώ πήγα εκεί γιατί όπως αποδείχτηκε οι παροχές ήταν καλύτερες
- μιλάω με άτομα στο τηλέφωνο που με "γνωρίζουν" , πριν λίγο καιρό ζήτησα καρτέλα πελάτη (όποιος καταλαβαίνει)
- μου στέλνουν τον λογαριασμό με email βέβαια μετά αυτό βελτιώθηκε στην ΔΕΗ με το ebill
- και για τις χρεώσεις σε περίπτωση που δεν είσαι νυκτόβιος (μειωμένο τιμολόγιο), εάν τα τσούζεις ΣΥΜΦΕΡΕΙ
Βέβαια έκανα προγραμματισμό καλό και έχω αυξήσει το νυκτερινό με αποτέλεσμα αυτό που βλέπεις

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 8 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 8 Μήνες πριν #105021 από glf
Απαντήθηκε από glf στο θέμα Κόστος kWh - ΔΕΗ
σήμερα πήρα τον εκκαθαριστικό και τον έριξα καλή ματιά ενώ έκανα και συγκρίσεις με τον περυσινό.

πχ, το νυχτερινό από 0,054 πήγε στο 0,066 χωρίς τα έξοδα δικτύου. είναι αρκετό..

ευτυχώς έψαξα και είδα ότι με πιάνει το κοινωνικό τιμολόγιο, με τα 2 παιδιά και είμαι μέσα μιας και δεν περνάμε τις 1500 kwh στο κανονικό, όλο το 4μηνο.
σε αυτή την κλίμακα λοιπόν, το κανονικό είναι φτηνότερο μάλλον και από το νυχτερινό!
αφού η χρεώση της καθαρής kwh είναι 0,0498

το καλύτερο είναι ότι μου ανέβασαν κι άλλο το χαράτσι για το 2013! και σε σας ανέβηκε;
(edit : είδα ότι ανέβηκε η τιμή ζώνης στο χωριό! από 225 -> 700 !!!!!)

εν τέλει αυτό το 4μηνο που δούλεψε και η αντλία σε.. χαλαρούς ρυθμούς μόνο σε νυχτερινό, έχω
1134 kwh κανονικό
2010 kwh μειωμένο
ρεύμα 214 + χρεώσεις δικτύου 82, ένα σύνολο 300 ευρώ για ρεύμα στο 4μηνο (εκτός από δημοτικά τέλη, χαράτσι και την ΕΡΤ που τώρα δε με χρέωσαν)

και έχω και αβάντζο όπως βλέπω καμια 300 κιλωβατώρες να κάψω παραπάνω στο κανονικό τώρα που είναι και καλοκαίρι :)

ε ρε ανάλυση που πέφτει :)
Last edit: 10 Χρόνια 8 Μήνες πριν by glf.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.069 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ