Σύστημα "πανδώρα": φοβού τους Δαναούς και δώρα φέροντες (?!?)

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #92026 από eli
Στην πρόσφατη έκθεση στην Θεσσαλονίκη πρόσφατα 24/02 στην energy....κάτι μίλησα και μαζί τους για το σύστημα που δημιούργησαν τέλος πάντων τους άφησα τηλέφωνο και δεν με ενόχλησαν, κάτι που δεν με πείραξε γιατί θεώρησα ότι εάν με πάρουν τηλέφωνο θα μαλώσω μαζί τους για τον λόγο ότι προσφέρουν ένα σύστημα που στην καλύτερη των περιπτώσεων με τους δικούς μου υπολογισμούς θα κάνω απόσβεση σε 12 + χρόνια (απαράδεκτο).
Τέλος πάντων ας θεωρήσω πως δεν κατάλαβα καλά και ας ζητήσω από κάποιον που γνωρίζει περισσότερα μήπως με πείσει για το αντίθετο !!!!!
www.clockwork-energy.gr/pandora.html#

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #92041 από dimlyk
προσωπικα οπου βλεπω σκετα νουμερα ..απλα προσπερνω

εσενα που στα εξηγησαν ομως τι ειναι το συστημα?

ελπιζω να μην ειναι κανα μεγαλο ups απλα


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #92047 από parth
δεν καταλαβα και πολλα απο το site...
Πρεπει παντως να ειναι συστοιχια μπαταριων αντίστοιχο με αυτο των αυτονομων Φ/Β συστηματων, και να αποθηκευει ενεργεια το βραδυ με νυχτερινη χρεωση και να το αποδιδει τις πρωινές ώρες. Από την τιμή του και τη διάρκεια ζωής των μπαταριών θα δεις αν αξίζει και ποτε θα κάνεις αποσβεση.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #92051 από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
προφανώς κάτι τέτοιο είναι Δημήτρη .
(άσχετο αλλά μέχρι και εγώ που ποτέ δεν ήμουν καλός στην ορθογραφία βλέπω τραγικά λάθη σε αυτό το κείμενο.κάποιος να τους το πει .)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #92053 από eli
οπως τα λες parth μαζί με inverter και λογισμικό αντίστοιχο, σε διακοπές σε προμηθεύει με ρεύμα όπως ένα ups, κάνει σταθεροποίηση και μπορεί να συνδεθεί με φ/β όπως ισχυρίζεται για αυτονόμηση, η τιμή των 7,2 kwh είναι 2000 ευρώ, οι μπαταρίες του είναι αντίστοιχες των αυτόνομών Φ/Β και από ότι μου είπαν έχουν διάρκεια ζωής 10 χρόνια. Εγώ πάντως έκανα υπολογισμούς χωρίς την χρήση πάνελ για να υπολογίσω το τζάμπα ρεύμα, από την διαφορά ημ/νυχτ υπολόγισα τα 11-12 χρόνια, πάντως για να το αγοράσω δεν περιμένω να κάνει απόσβεση στα 2 χρόνια, 4-6 τα θεωρώ ικανοποιητικά πάνω από 10 χρόνια μάλλον πάει ως αγορά πολυτελείας και όχι αγορά-επένδυση.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #92058 από BIOGRUPPO
Πρέπει να προστατέψουμε τους καταναλωτές να μην την πατήσουν όπως με τα ιόντα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.067 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ